Giroud volt a Milan nyerőembere az Inter elleni rangadón

2022.02.05. 17:49
Olivier Giroud ad hálát az égieknek a góljáért (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójában az esélyesebb Internazionale a 75. percig uralta a meccset, és vezetett is a Milan ellen a városi rangadón, de ekkor vette át a főszerepet Olivier Giroud, akinek a vezérletével három perc alatt megfordította a találkozót a vendégcsapat, és 2–1-re nyert.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Internazionale–Milan 1–2 (1–0)
Milánó,
San Siro Stadion.Vezette: Guida
INTER:Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni (Darmian, 82.) – Dumfries, Barella, Brozovic (Vecino, 82.), Calhanoglu (Ar. Vidal, 73.), Perisic (Dimarco, 70.) – Dzeko, L. Martínez (A. Sánchez, 70.). Vezetőedző: Simone Inzaghi
MILAN:Maignan – Calabria, Kalulu, Romagnoli, T. Hernandez – Bennaszer (Krunic, 80.), Tonali – Saelemaekers (Junior Messias, a szünetben), Kessié (B. Díaz, 58.), Leao – Giroud.Vezetőedző:Stefano Pioli
Gólszerző:Perisic (39.), ill. Giroud (75., 78.)
Kiállítva: T. Hernandez (90+5.)

Alighanem kevesen gondoltak arra, hogy a Derby della Madonnina, vagyis az Inter és a Milan városi rangadója hatalmas meglepetéssel és Milan-győzelemmel zárul.

KÖNNYEDÉN NYERT A LAZIO
A forduló szombat esti meccsén a Lazio gól nélküli első félidő után Szergej Milinkovics-Szavics és Ciro Immobile vezérletével 3–0-ra nyert a Fiorentina vendégeként. A csatár 18 góljával vezeti a Serie A góllövőlistáját.
SERIE A 24. FORDULÓ
Fiorentina–Lazio 0–3
(Milinkovics-Szavics 52., Immobile 70., Biraghi 81.)

Az első félidő első fele még egészen szórakoztató volt, de már ekkor feltűnt, hogy leginkább egymás rugdalásával vannak elfoglalva a játékosok. A bíró azonban hagyta a csontzenét, és idővel valóban le is nyugodtak a kedélyek. Hajszálnyival jobbnak tűnt az Inter, és bár igazán nagy helyzeteket nem alakított ki, azért néhányszor így is védenie kellett Maignannak, a Milan kapusának.

A 39. percben már Maignan sem tudott segíteni, egy jobb oldali szöglet után Perisic nagyon okosan, belsővel küldte a bal alsóba az Inter vezető gólját. 1–0

A gól után több mint harminc perc tömény unalom következett. Az Inter kényelmesen ült az előnyön, a Milan teljesen hatástalan volt, és bár igyekezett, a hazaiak védelme könnyen rombolt.

Az álmosító hangulat a 75. percben változott meg, amikor a saját kapuja előtt szórakozó Inter játékosait letámadták a vendégek, ezzel hibára kényszerültek, és a túlzott magabiztosság megbosszulta magát, mert Brahim Díaz – amúgy gyenge – megpattanó lövése éppen Giroud elé perdült, ő pedig becsúszva egyenlített. 1–1

Az Inter még álmélkodott egyet, hogyan tudott a semmiből egyenlíteni a Milan, így nem indult be a vészjelzés, hogy ebből baj is lehet. A vérszemet kapó Giroud viszont megérezte a lehetőséget, és a 78. percben csodás csellel megetette védőjét, majd a jobb alsóba lőtt. 1–2

Egyáltalán nem azt mutatta a játék képe, hogy a Milan akár csak a döntetlenre esélyes lehet, az Inter azonban elkényelmesedett, és erre fizetett rá.

A bajnokságnak viszont jót tett a piros-feketék győzelme, mert így egy pontra megközelítették az Intert a tabellán (igaz, eggyel több meccset játszva). S ha nyer a Napoli is, ő is ott lesz a fekete-kék milánóiak nyakán. Lesznek még izgalmak!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek, a Milan nyerte a városi rangadót. 1–2

90+6. perc: Még Handanovic is előrejött, de nem tudott egyenlíteni az Inter...

90+5. perc: Theo Hernándezt küldték ki azonnali pirossal, mert hátulról, durván felrúgta Dumfriest.

90+4. perc: Szabadrúgáshoz jutott az Inter a Milan tizenhatosának jobb sarka közeléből, de a beadás mindenkinek a feje fölött elszállt.

90+1. perc: Krunic rúgta el a labdát sípszó után, villant a sárga.

84. perc: Skriniar kapott sárgát reklamálásért.

78. perc: GÓÓÓÓL! MÁR A MILAN VEZET! Egészen hihetetlen fordítás... Giroud kapta a labdát Tonalitól a tizenhatoson belült, megforgatta De Vrijt, majd ballal a hosszú sarokba lőtt. Handanovic beleért, de védeni nem tudott. 1–2

76. perc: Bennaszer rántotta le Barellát, ő is kapott egy sárgát.

75. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A MILAN! A saját kapuja előtt szórakozott az Inter, az erőszakos Milan labdát szerzett, Tonali passzolta le Díaznak, aki 15 méterről ellőtte, a lövése megpattant Bastonin, így került a labdaGiroud elé, aki 7 méterről, becsúszva talált a hálóba. 1–1

72. pec: Brahim Díaz rántotta le Barellát, kapott is egy sárga lapot.

68. perc: Jobb oldali Calhanoglu-szöglet után megint Perisic lőhetett kapásból, de ezúttal magasan fölé.

67. perc: Calhanoglu szokása szerint ezúttal is megpróbálta egyből kapura lőni a labdát, de most kicsivel célt tévesztett.

66. perc: Rendkívül unalmas a meccs, az Inter őrzi az előnyét, a Milan pedig csak szenved.

65. perc: Rafael Leao cselszerűségéből 15 méteres lövés lett, de csúnyán fölé.

61. perc: A szabadrúgásból nem lett semmi.

60. pec: Díaz harcolt ki szabadrúgást 26 méterre az Inter kapujától, Calhanoglu egy sárgáért cserébe kommentálta az ítéletet.

54. perc: Tökéletesen eseménytelen percek teltek el, egészen idáig, amikor Dumfries nem akarta elhinni, hogy nem szabálytalankodtak vele, és emiatt összeugrottak a játékosok. Amúgy ez a jelenet sem futballról szólt...

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, vezet az Inter. 1–0

45+2. perc. Calhanoglu kapott labdát a Milan tizenhatosának előterében, messze kifutott elé Maignan, aki bátraké a szerencse alapon menteni tudott, mégsem szabadult fel a kapuja, mert néhány másodperccel később Dzeko lőhetett, de a francia kapus addigra visszért, és menteni tudott.

43. perc: Barella került a földre, úgy tűnt, a fejét eltalálta egy ütés, de nem volt olyan súlyos a videobíró szerint.

39. perc: GÓÓÓÓL! VEZET AZ INTER! Jobb oldali szöglet után Perisic kapásból, ballal 12 méterről belsőzte a labdát a bal alsóba. 1–0

38. perc: Martínez kínálta meg 25 méterről egy kellemetlen, szitáló labdával Maignant, ki remekül védett szögletre.

35. perc: Támadott, támadgatott a Milan, de sokáig hatástalanul. Tonali végül ellőtte 22 méterről, és Handanovicnak vetődnie kellet, hogy kiüsse a kapu jobb oldalába tartó löketet.

28. perc: Elképesztő helyzet maradt ki! Dumfries kapott nagy labdát, igaz egy védő lábán megpattant, úgy jutott elé. Mindenesetre 10 méterről, ajtó-ablak helyzetből Maignant találta el...

26. perc: Az Inter vette át a játék irányítását, helyzet eddig nem volt. Eddig, mert most Barella lőtte el jobbal Lautaro lekészítését, a lövés alig arasznyival suhant el a jobb kapufa mellett.

Az Inter csak egyetlen meccset vesztett el a legutóbbi 11 bajnokijából a Milan ellen.

23. perc: Stefano Pioli „olaszosan” kezeli az edzői zóna határát, de nem szólnak neki. Egyfolytában magyaráz a vendégek edzője.

21. perc: Na, itt is a sárga. Romagnoli kapta, mert erősen felrúgta Dzekót.

16. perc: Egyelőre csontzenében jó a meccs, csörögnek a bokák itt is, ott is, de a bíró zsebéből nem került még elő a sárga.

14. perc: Szabadrúgáshoz jutott az Inter a jobb oldalról, a tizenegyesponttal egy magasságban. A szabadrúgást Calhanoglu a hosszú oldalra ívelte, Dumfries visszafejelése azonban pontatlan volt, a hazai védők felszabadítottak.

A Milan az a csapat, amely ellen az Inter a legtöbb döntetlent játszotta a Serie A-ban (56-ot), és az is igaz, hogy egyetlen csapat sem győzte le többször a vendégeket, mint az Inter (67). A Milan bajnokikon összesen 247 gólt szerzett az Inter ellen, ez több, mint bármely más első osztályú csapat ellen.

10. perc: Úgy tűnt, vezetést szerez az Inter, csakhogy Dumfries hiába fejelt a bal alsóba 6 méterről, már a bal oldalon lesen kapta a labdát Perisic, úgy adta be.

6. perc: A Milan letámadással próbálkozik, az Inter egyelőre a kontrákban bízik.

4. perc. Calabria nyúlt a labda alá, hogy beadja, Perisic fején irányt változtatott a beadás, szöglet.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, az Inter fekete-kék csíkos mezben, fekete nadrágban, a Milan piros-fekete mezben és fehér nadrágban játszik.

ELŐZMÉNYEK

Százhetvenhatodik alkalommal csap össze a Serie A-ban az Internazionale és a Milan. A milánói derbinek ezúttal is hatalmas a tétje, Simone Inzaghi együttesének győzelme azt jelentené, hogy tovább nő a címvédő előnye a tabellán városi riválisával szemben, míg Stefano Pioli csapatának sikere nyíltabbá tenné a bajnokságot.

„Sok derbin játszottam pályafutásom során, és annyit elmondhatok, a tabellán elfoglalt helytől függetlenül soha sincs favorit – nyilatkozta pénteki sajtótájékoztatóján Simone Inzaghi. – A győzelem általában azon múlik, melyik csapat él a mérkőzésen adódó lehetőségeivel. Sokfelől hallom, a bajnoki cím szempontjából kulcsfontosságú találkozó előtt állunk, de nem értek ezzel egyet. Rengeteg forduló van még hátra a bajnokságból. Stefano Piolit jól ismerem, fantasztikus munkát végez a Milan élén, amely az Empoli legyőzése óta különösen jó futballt játszik.”

A téli átigazolási időszakban egyik csapat kerete sem változott meg jelentősen. A Milan Marko Lazeticset, a Crvena zvezda 18 éves szerb csatártehetségét szerezte meg négymillió euróért, az Inter Robin Gosenset és Felipe Caicedót vette kölcsön. Az Atalantától érkező középpályás Gosens jelenleg sérült, így pályára lépése szombaton elképzelhetetlen, a Genoából elhozott ecuadori csatár viszont játékra kész, ráadásul ő korábban évekig Inzaghi játékosa volt a Lazióban, így az Inter mestere tökéletesen tudja, mire képes és mikor érdemes bevetni.

A túloldalon Stefano Pioli helyzetét nehezíti, hogy két fontos támadójára nem számíthat szombaton, Zlatan Ibrahimovic és Ante Rebic egyaránt sérüléssel küzd. Fikayo Tomori viszont felépült, újra elfoglalja helyét a védelemben, és az Afrikai Nemzetek Kupájáról visszatérő Franck Kessié is harcra kész. Az elefántcsontparti középpályásnak lesz talán az egyik legfontosabb feladata a Milanban, hatástalanítania kell az Inter támadásainak felépítésében jelentős részt vállaló Marcelo Brozovicot.

„Jobban kell akarnunk a győzelmet, mint amennyire az Inter akarja – jelentette ki a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Stefano Pioli. – Ellenfelünk jobb helyzetben van a tabellán, de kezünkben a lehetőség, hogy megelőzzük. Bár Lazetics csak most érkezett, biztosan a keretben lesz, fontos, hogy testközelből élje át, milyen az igazi olasz futball.”