Serie A: Ibrahimovic eldöntötte, újra győzött a Milan

K. Zs.K. Zs.
2020.07.21. 23:42
Zlatan Ibrahimovic két góljával eldöntötte a mérkőzést (Fotó: AFP, archív)
Folytatta remek szereplését a Milan az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A): Stefano Pioli csapata 2–1-re győzött a Sassuolo vendégeként a 35. forduló kedd késő esti mérkőzésén. A Milan mérlege a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet óta: hét győzelem, két döntetlen.

Ha a megsérülő Andrea Conti és Alessio Romagnoli kényszerű lecserélését nézzük, akkor a kedd esti nem a Milan első félideje volt – ha viszont Zlatan Ibrahimovic felől közelítünk, akkor dehogynem.

A piros-feketék rutinos svéd világklasszisa előre vetődve, fejjel szerzett vezetést csapatának, majd miután Francesco Caputo egy hosszas VAR-ozást kiváltó kezezés miatt megítélt büntetőből egyenlített, megint ő következett: Ibra a leshatárról ugrott ki Hakan Calhanoglu remek ütemű passzával, és a kapust kicselezve gurított a kapuba.

Egy kis stat: a 38 éves és kilenc hónapos Zlatan Ibrahimovicnál idősebb játékos legutóbb 2016 áprilisában szerzett két gólt egy Serie A-mérkőzésen: az akkor 39 éves és hat hónapos Roma-ikon, Francesco Totti.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

Mivel Mehdi Burabia első félidő végi kiállítása miatt a Sassuolo emberhátrányban futott ki a második menetre, nem várhattunk nagy fordulatot, és valóban, a szünet után is a Milan járt közelebb a gólhoz. Újabb találat végül nem született, de így is elkönyvelhettük a Milan sorozatban harmadik győzelmét. 1–2

A Milan mérlege a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet óta: hét győzelem, két döntetlen – mint kedd késő este, nyomban a lefújás után kiderült: a látványos javulás szerződéshosszabbítást hozott Stefano Pioli vezetőedző számára.

Mint beszámoltunk róla, kedden az Atalanta és a Bologna nyitotta a fordulót, és a bergamóiak 95. bajnoki góljukat megszerezve három ponttal gazdagodtak.