Serie A: gól és öngól Ibrától, továbbra is nyerésben a Milan

K. Zs.K. Zs.
2021.10.23. 22:41
Zlatan Ibrahimovic és a Milan estéje végül szerencsésen alakult (Fotó: AFP)
Sorozatban ötödször is győzött a Milan az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A): a piros-feketék szombat este 4–2-re nyertek a meccset kettős emberhátrányban befejező Bologna vendégeként, és átvették a tabella első helyét az egy meccsel kevesebbet játszó Napolitól.

Az első félidő lefújásakor úgy tűnt, ünnepi lesz Stefano Pioli vezetőedző 100. mérkőzése a Milan kispadján: a 16. percben Rafael Leao éles szögből, egy megpattanó lövéssel megszerezte a vezetést (0–1), a 20.-ban a bolognai Adama Soumaoro piros lapot kapott a kapu felé törő Rade Krunic lerántásáért, a 35. percben pedig Davide Calabria kipattanóból beágyúzta a második vendéggólt is (0–2).

Aztán lepergett tíz perc a második játékrészből, és minden megváltozott: egy bolognai szöglet után Zlatan Ibrahimovic úgy csúsztatta meg fejjel a labdát, hogy az a saját kapujába vágódott (1–2), majd nem sokkal később a leshatárról kiugró Musa Barrow belőtte az egyenlítő gólt is (2–2).

A Bologna tette mindezt emberhátrányban – és mivel a Fodé Ballo Touré bokáját megtaposó Roberto Sorianót is kiállították, az 58. perctől kettővel kevesebb mezőnyjátékossal kellett védenie a kedvezőre fordult állást. Pioli időközben becserélte Olivier Giroud-t, a franciának volt is egy nagyszerű fejese a 75. percben, de Lukasz Skorupski nagyot védett.

A 84. percben aztán mégiscsak megszületett a Milan harmadik gólja: rövid felszabadítás után Iszmail Bennaszer 17 méterről egyből a jobb alsóba suvasztotta a labdát, majd, hogy rendezze a saját számláját, a 90. percben Ibrahimovic is betekert egyet a bal alsóba, így 4–2-re nyert a Milan a hősiesen küzdő Bologna ellen – Pioli három ponttal tette emlékezetessé 100. mérkőzését.

Egy kis stat: a 40 éves és 20 napos Zlatan Ibrahimovic a negyedik legidősebb labdarúgó, aki gólt szerzett a Serie A-ban; a rangsorban előtte Alessandro Costacurta, Silvio Piola és Pietro Vierchowod áll.

Még egy kis stat: ez a Milan második olyan Serie A-idénye, amelyikben megnyert nyolcat az első kilenc mérkőzéséből; az első alkalom elég régen volt, az 1954–55-ös kiírásban.

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Bologna–Milan 2–4 (Ibrahimovic 49. – öngól, Barrow 52., ill. Rafael Leao 16., Calabria 35., Bennaszer 84., Ibrahimovic 90.)
Korábban
Salernitana–Empoli 2–4 (L. Ranieri 48., Ismajli 55. – öngól, ill. Pinamonti 2., 45., Cutrone 11., Strandberg 13. – öngól)
Sassuolo–Venezia 3–1 (Berardi 37., Henry 50. – öngól, Frattesi 66., ill. Okereke 32.)

A második Milan-gólt szerző Davide Calabria öröme – itt még nem volt vége… (Fotó: AFP)