Serie A: elvették Zaniolo gólját, a Genoa pontot csent Rómából

2022.02.05. 17:14
Nicolo Zaniolót alaposan meggyötörték a Genoa védői… (Fotó: Getty Images)
A Roma gól nélküli döntetlenre végzett hazai pályán a kieső helyen álló Genoával az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A Roma összeállítása: Rui Patrício – Smalling, Mancini, Ibanez – Karsdorp (Veretout, 71.), S. Oliveira (El Shaarawy, 57.), Cristante, Maitland-Niles (Afena-Gyan, 57.) – Mhitarjan – Zaniolo, Abraham

A gól nélküli, de nem eseménytelen első félidő után a második játékrész közepén, a 68. percben fordulóponthoz érkeztünk, amikor a Felix Afena-Gyant a nyakánál fogva lerántó Leo Östigard kiállítása miatt a Genoa emberhátrányba került. A bajnokságban szeptember óta nyeretlen vendégcsapat ezt követően (is) jól állta a Roma rohamait, a 91. percben azonban Nicolo Zaniolo remek egyéni alakítás végén átlövésből betalált, s úgy tűnt, eldöntötte a meccset.

A hazai futballisták jól ki is ünnepelték magukat – Zaniolo még a mezét is levette –, ám a videobírós rendszert segítségül hívva Rosario Abisso játékvezető megállapította, hogy a gólt eredményező támadás során Tammy Abraham szabálytalankodott a Genoa egyik védőjével szemben, ezért annullálta a találatot. VIDEÓ ITT!

Maradt tehát a 0–0, ráadásul Zaniolót túlságosan vehemens reklamálás miatt még ki is állították, sőt az olasz válogatott támadót a lefújás után úgy kellett lefogni, hogy ne kövessen el még nagyobb butaságot.

José Mourinhónak ez volt a 100. mérkőzése a Serie A-ban edzőként.