Serie A: az Udinese kétgólos hátrányból mentett pontot a Parma otthonában

2021.02.21. 14:24
Kucka tizenegyesből volt eredményes (Fotó: AFP – archív)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Parma nem bírt az Udinesével.

Korán vezetést szerzett a Parma, amely a 3. percben Andreas Cornelius fejese után került előnybe az Udinese ellen (1–0).

A folytatásban is a hazaiak domináltak, az első játékrészben csak tőlük jegyezhettünk fel kaput eltaláló lövést az amúgy rendkívül pikáns mérkőzésen – a játékvezető még a szünet előtt hatszor mutatta fel a sárga lapot.

A Parma a 32. percben tovább növelte az előnyét: a hazaiak egy buktatás miatt végezhettek el tizenegyest, amelyet Juraj Kucka értékesített magabiztosan (2–0).

A fordulás után Stefano Okaka révén szépített az Udinese. A 31 éves olasz támadó a 60. percben állt be, és alig négy perc múlva már eredményes is volt (2–1).

A 75. percben úgy tűnt, kiegyenlít az Udinese, ám Okaka találata előtt már elhagyta a labda a játékteret. De ami késik, az nem múlik: a 80. percben Bram Nuytinck fejesével egalizált az udinei csapat (2–2).

A hajrában mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, ám újabb gól már nem született, így a csapatok megosztoztak a pontokon – na meg a 11 sárga lapon.

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ
Parma–Udinese 2–2
(Cornelius 3., Kucka 32. – 11-esből, ill. Okaka 64., Nuytinck 80.)
Később
15.00: Milan–Internazionale (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
18.00: Atalanta–Napoli (Tv: Digi Sport2)
(Luis Alberto 24.)
Genoa–Hellas Verona 2–2 (Shomurodov 48., Badelj 90+4., ill. Ilics 17., Faraoni 61.)
Sassuolo–Bologna 1–1 (Caputo 52., ill. R. Soriano 17.)