Serie A: az Inter elleni vereség után újra nyert a Lazio

2021.02.20. 16:56
Luis Alberto a levegőben és a földön is jól bűvöli a labdát (Fotó: AFP)
A Lazio 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Sampdoriát az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójában szombaton.

A fővárosi együttes győztes gólját az első félidő derekán Luis Alberto lőtte; a spanyol játékos a 20. fellépésén hetedszer volt eredményes ebben a bajnokságban, így máris túlszárnyalta az előző idényben nyújtott teljesítményét, amikor hat gólt szerzett 36 meccsen.

A Lazio a legutóbbi nyolc bajnoki mérkőzéséből a hetediket nyerte meg – a kivételt az Intertől a múlt héten elszenvedett 3–1-es vereség jelenti –, s otthon már zsinórban hat győzelemnél jár.

Simone Inzaghinak vezetőedzőként ez volt a 100. győztes meccse a Serie A-ban.

A Genoa úgy játszott otthon 2–2-es döntetlent a Veronával, hogy Milan Badelj remekbe szabott lövésével másodszor a 94. percben egyenlített. Ez utóbbi találat volt a genovai klub történetének 2300. gólja az olasz első osztályban.

A szombat esti Sassuolo–Bologna meccsen hiába szerezték meg a vezetést a 17. percben a vendégek, Aaron Hickey kiállítása miatt a 30. percben emberhátrányba kerültek, s a Sassuolo a második félidőben egyenlített.

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ
Lazio–Sampdoria 1–0
(Luis Alberto 24.)
Genoa–Hellas Verona 2–2 (Shomurodov 48., Badelj 90+4., ill. Ilics 17., Faraoni 61.)
Sassuolo–Bologna 1–1 (Caputo 52., ill. R. Soriano 17.)