Serie A: az Inter hozta a kötelezőt, a Roma kikapott

R. P.R. P.
2021.12.01. 20:34
Gagliardini gyönyörű gólt szerzett (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában az Internazionale 2–0-ra legyőzte a Speziát, a Roma 1–0-ra kikapott a Bolognától.

Internazionale–Spezia

A mérkőzés előtt a harmadik helyen álló Internazionalénak hazai pályán kötelező volt a győzelem a 17. pozíciót birtokló Spezia ellen.

A vendégek a 36. percig bírták kapott gól nélkül, ekkor Roberto Gagliardini gyönyörű akció végén megszerezte a vezetést az Internek.

Gagliardini gólja

Simone Inzaghi csapatának győzelme nem forgott veszélyben, az 58. percben Lautaro Martínez büntetőből tette biztossá a három pontot.

Bologna–Roma

A Romának nagy szüksége lett volna a győzelemért járó három pontra, hogy ne szakadjon le az élen álló Napoli, Milan, Inter, Atalanta négyestől. Nos, a Bologna keresztülhúzta a számításokat, egészen pontosan Mattias Svanberg. A svéd játékos pontos lövésével a Bologna győzött.

A Bolognának már 24 pontja van, legutóbb a 2002–2003-as évadban fordult elő, hogy 15 forduló után ennyi pontja legyen.

Svanberg gólja

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Internazionale–Spezia 2–0 (Gagliardini 36., Lautaro Martínez 58. – 11-esből)
Bologna–AS Roma 1–0 (Svanberg 35.)
Később
20.45: Genoa–Milan (Tv: Sport2)
20.45: Sassuolo–Napoli
Korábban
Salernitana–Juventus 0–2 (Dybala 21., Á. Morata 70.)
Hellas Verona–Cagliari 0–0
Atalanta–Venezia 4–0 (Pasalic 7., 12., 67., Koopmeiners 57.)
Fiorentina–Sampdoria 3–1 (José Callejón 23., Vlahovics 32., Sottil 45., ill. Gabbiadini 15.)