Serie A: az Empoli nagy meglepetésre legyőzte a Juvét

R. P.R. P.
2021.08.28. 22:44
Mancuso góljára nem volt válasza a Juvénak (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában az Empoli idegenben nagy meglepetésre 1–0-ra legyőzte a Juventust.

A Juventus védője, Juan Cuadrado a 300. alkalommal kapott lehetőséget a Serie A-ban, de kiderült, hogy nem tud igazán ünnepelni.

Meglepetésre az Empoli szerezte meg a vezetést. Leonardo Mancuso 21. perces találata egy 15 éves gól nélküli sorozat végét jelentette, ugyanis 2006-ban fordult elő legutóbb, hogy az Empoli betalált a Juve kapujába idegenben bajnoki mérkőzésen.

Mancuso gólja

A Juve persze mindent megtett, de az Empoli állta a rohamokat, és egy idő után már nem is a fordítás, hanem az egyik pont megszerzése volt a hazaiak célja.

Már a hosszabbításban jártunk, amikor Manuel Locatelli helyzetbe került, de 10 méteres lövése a bal kapufa mellé ment. Ennél közelebb nem jutottak az egyenlítéshez, az Empoli meglepetésre megnyerte a mérkőzést.

A Juventus továbbra is nyeretlen, az első fordulóban csak 2–2-t játszott az Udinesével, és most a 13. helyen áll.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ

Juventus–Empoli 0–1 (Mancuso 21.)
Fiorentina–Torino 2–1 (N. González 41., Vlahovics 70., ill. Verdi 89.)
Korábban
Lazio–Spezia 6–1 (Immobile 5., 15., 45+2., F. Anderson 47., Hysaj 70., Luis Alberto 85., ill. Verde 4.)
Atalanta–Bologna 0–0

Hellas Verona–Internazionale 1–3 (Ilics 15., ill. L. Martínez 47., J. Correa 83., 90+4.)
Udinese–Venezia 3–0 (Pussetto 29., Deulofeu 70., N. Molina 90+3.)