C. Ronaldo duplázott, emberhátrányban mentett pontot a Juventus

H. D.H. D.
2020.09.27. 20:35
Cristiano Ronaldo duplázott, emberhátrányban mentett pontot a Juventus (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójának vasárnapi játéknapján az AS Roma hazai pályán 2–2-es döntetlenre végzett a 62. perctől kezdve emberhátrányban játszó Juventusszal.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
AS ROMA–JUVENTUS 2–2 (2–1)
Róma, Stadio Olimpico. Vezette: Marco Di Bello
Roma: Mirante – Mancini, Ibanez, Kumbulla – Santon (Bruno Peres, 68.) – Veretout, Lo. Pellegrini (Diawara, 72.), Spinazzola – Pedro, Mhitarjan – Dzeko. Vezetőedző: Paulo Fonseca
Juventus: Szczesny – Cuadrado, Bonucci, Chiellini, Danilo – Rabiot, McKennie (Arthur, 58.), Ramsey (Bentancur, 68.) – Kulusevski (Frabotta, 85.), C. Ronaldo, Morata (Douglas Costa, 58.). Vezetőedző: Andrea Pirlo
Gólszerző: Veretout (31., 45+1. – az elsőt 11-esből), ill. C. Ronaldo (44., 69. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva: Rabiot (62.)

A nyáron kinevezett Andrea Pirlo vezetésével a bajnokságot a Sampdoria elleni 3–0-s győzelemmel kezdő Juventusra a második körben már igazi rangadó várt: a torinóiak az AS Roma vendégeként léptek pályára a Stadio Olimpicóban. A rómaiaknak volt javítanivalójuk, hiszen a Hellas Verona otthonában gól nélküli döntetlennel nyitották az idényt, ráadásul utólag, egy adminisztrációs hiba miatt 3–0-val az ellenfél javára írták jóvá a mérkőzést.

Ezt a meccset a házigazda kezdte jobban, Henrih Mhitarjan lövése után Wojciech Szczesny védett, majd a 30. percben Jordan Veretout lövését Adrien Rabiot blokkolta – kézzel, így a Roma tizenegyeshez jutott. A büntetőt Veretout végezte el, és a lengyel kapus ugyan belekapott a labdába, de az a kapufáról a gólvonal mögé vágódott. 1–0

Negyedóra sem telt el, a Juventus is tizenegyeshez jutott: Cristiano Ronaldo félmagas passzát követően Lorenzo Pellegrini kezében akadt el a labda. A labda mögé a portugál klasszis állt, és magabiztosan értékesítette is a büntetőt. 1–1

Ennek ellenére mégis a „farkasok” mehettek előnnyel a pihenőre, mivel egy rosszul sikerült Juve-szabadrúgás utáni kontra végén Mhitarjan passzolt Veretout-hoz, aki átvette a labdát, majd tizenegy méterről a kapuba lőtt. 2–1

A fordulás után Edin Dzeko ziccerben, nagyjából 10 méterről a kapufát találta el, később, a 62. percben Rabiot megkapta a második sárga lapját, így emberelőnybe került a fővárosi együttes.

A kiállítás után ismét a bosnyák csatár előtt adódott lehetőség, hogy növelje a hazaiak előnyét, Szczesny azonban védett – a kihagyott helyzetek pedig hamar megbosszulták magukat: Danilo jobb oldali beadása után Cristiano Ronaldo emelkedett a legmagasabbra, és nagyjából öt méterről a kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát. 2–2

A folytatásban már egyik csapat előtt sem adódott igazán nagy gólszerzési lehetőség, így 2–2-es döntetlennel zárult a meccs.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL

Vasárnap játszották
Spezia–Sassuolo 1–4
(Galabinov 30., ill. Djuricsics 12., Berardi 64. – 11-esből, Defrel 66., Caputo 76.)
Verona–Udinese 1–0 (Favilli 57.)
Napoli–Genoa 6–0(Lozano 10., 65., Zielinski 46., Mertens 57., Elmasz 69., Politano 72.)
Crotone–Milan 0–2
(Kessié 45+2. – 11-esből, B. Díaz 50.)

Szombaton játszották
Torino–Atalanta2–4
(Belotti 11., 43., ill. A. Gómez 13., Muriel 21., Hateboer 42., De Roon 54.
Cagliari–Lazio
0–2(Lazzari 4., Immobile 74.)
Sampdoria–Benevento2–3 (Quagliarella 8., Colley 18., ill. Caldirola 33., 72., Letizia 88.)
Internazionale–Fiorentina43(L. Martínez 45+2., Ceccherini 52. – öngól, R. Lukaku 88., D'Ambrosio, ill. Kouamé 3., Castrovilli 57., Chiesa 64.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. 2–2

90. perc: Három perc a ráadás.

86. perc: Frabotta azonnal be is sárgult, Bruno Perest rúgta fel.

85. perc: Andrea Pirlo cserélt, Kulusevskit Frabotta váltotta.

76. perc: Spinazzola bal oldali beadásáról centikkel maradtak le a társak.

72. perc: Cserélt a Roma, Pellegrini le, Diawara be.

69. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A JUVENTUS! Danilo jobb oldali beadása után Cristiano Ronaldo emelkedett a legmagasabbra, és nagyjából öt méterről a kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát. 2–2

68. perc: Cseréltek a hazaiak, Santont Bruno Peres váltotta. A vendégek is változtattak, Bentancur állt be Ramsey helyére.

65. perc: VÉDÉS! Santon bal oldali lapos beadása után Dzeko jobbal lőtt, Szczesny azonban védte a lábához érkező labdát.

62. perc: KIÁLLÍTÁS, EMBERHÁTRÁNYBAN A JUVENTUS! Rabiot rúgta fel hátulról Mhitarjant, ezért pedig megkapta a második sárga lapját.

58. perc: Kettőt cserélt a Juventus, Morata helyére Douglas Costa, McKennie helyére Arthur állt be.

58. perc: Cristiano Ronaldo előtt adódott lehetőség, de a közeli, nem túl erős lövését Mirante megfogta.

56. perc: KAPUFA! Spinazzola lövése után Dzeko elé pattant a labda, a bosnyák csatár azonban 10 méterről a jobb oldali kapufa külső részét találta el, így a labda az alapvonalon túlra pattant.

54. perc: Pellegrini sárgult be, miután felrúgta Ramseyt.

50. perc: Pedro távoli lövése után Szczesny nyomta szögletre a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem történt.

Nagy csata volt az első félidőben (Fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 2–1-re vezet a Roma!

45+1. perc: GÓL! MEGINT VEZET A ROMA! Egy rosszul sikerült Juventus-szabadrúgás után indult a Roma kontrája, amelynek végén Mhitarjan passzolt Jordan Veretout-hoz, aki átvette a labdát, majd ballal, tizenegy méterről a kapuba lőtte azt. 2–1

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: GÓL! EZ IS BENT VAN! Cristiano Ronaldo jobb belsővel a kapu bal alsó sarkába bombázta a labdát. Mirante a másik sarok felé vetődött, nem volt esélye. 1–1

43. perc: Tizenegyest kapott a Juventus is! Cristiano Ronaldo balról tört be a tizenhatoson belülre, majd a félmagas passzát követően Pellegrini kezében akadt el a labda.

42. perc: Kulusevski beadása után tisztáztak a hazai védők.

40. perc: Veretout maradt a földön, ápolni is kell, miután Danilóval ütközött.

36. perc: Kumbulla is besárgult, a felezővonalnál csúnyán csúszott oda Kulusevskinek.

34. perc: Cristiano Ronaldo beadása után a Mancinit megelőző Ramsey kis híján a Roma kapujának bal oldalába küldte a labdát.

31. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A ROMA!Jordan Veretout jobbal a kapu jobb oldalt vette célba, Szczesny belekapott a labdába, amely végül a kapufáról vágódott a gólvonal mögé. 1–0

30. perc: Rabiot még egy sárga lapot is kapott.

30. perc: Tizenegyest kapott a Roma! Veretout lövés után Rabiot kezében akadt el a labda.

29. perc: Dzeko lépett volna ki ziccerben, de Chiellini mellett elesett. Mint az a lassításokból kiderült, a Roma csatára rántotta magára a Juventus védőjét, így jogosan kaptak szabadrúgást a vendégek.

23. perc: Újabb Kulusevski-szögletek jobbról, a második után Danilo fejesét Mirante védte, de a brazil védő már amúgy is lesen helyezkedett.

22. perc: Kulusevski egymás után két szögletet végezhetett el, de egyik után sem alakult ki nagy helyzet.

17. perc: Morata fejelte a kapu fölé a labdát egy beadás után.

12. perc: Védés! Mhitarjan egy csel után ziccerbe került, de 11 méterről Szczesnybe rúgta a labdát.

10. perc: Szczesny húzta le a labdát egy bal oldali beadás után.

7. perc: Ezúttal Morata volt lesen.

6. perc: Ramseyt állították meg lesen.

2. perc: Pedro küldte veszélyesen a kapu elé a labdát, de nagy helyzet nem alakult ki.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az AS Roma–Juventus mérkőzés a Serie A 2. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Andrea Pirlo bemutatkozása remekül sikerült a torinóiak kispadján, a csapat könnyedén verte 3–0-ra a szürkén játszó Sampdoriát, a fővárosban viszont nehezebb meccsre számíthatnak a torinóiak. Legalábbis a múlt erre enged következtetni, ugyanakkor a Roma első fordulós bemutatkozása és az átigazolási piacon mutatott eddigi tevékenysége alapján nehéz elképzelni, hogy le tudná győzni a sorozatban tizedik bajnoki címe megszerzésére készülő riválist – írja az MTI.

A rómaiak elmúlt hete rémálomszerűen alakult, mivel szombaton csak döntetlenre voltak képesek a Hellas Verona otthonában, három nappal később pedig az egy pontot is elveszítették, mivel egy adminisztrációs hiba miatt játékra jogosulatlan futballistát is pályára küldtek Amadou Diawara személyében, az olasz szövetség pedig 3–0-val a veronaiaknak írta jóvá az eredményt.

A Roma ilyen előzmények után fogadja a Juventust, mely a napokban megtalálta Gonzalo Higuaínt helyettesítő új középcsatárát, pontosabban régi-új támadóját az Atlético Madridtól megszerzett Álvaro Morata révén, aki már a vasárnap esti meccsen bemutatkozhat.