Serie A: a hajrában fordított a Roma a sereghajtó ellen

Cs. B.Cs. B.
2022.04.10. 19:58
A hajrában fordított a Roma a sereghajtó ellen (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójában a Roma a hajrában fordított, és 2–1-re nyert a sereghajtó Salernitana ellen.

Az Európa-konferencialiga negyeddöntőjének első felvonása, a Bödö/Glimttől elszenvedett 3–2-es vereség után a bajnokságban igyekezett javítani a Roma.

Ennek ellenére a Salernitana Ivan Radovanovics gyönyörű szabadrúgásgóljának köszönhetően már a meccs elején vezetést szerzett – a rutinos szerb középpályás szinte kifutott a stadionból örömében. VIDEÓ ITT!

Azért is érhető a játékos jókedve, mert 1556 nap, 98 lövés után volt újfent eredményes az olasz élvonalban. Legutóbb 2018. január 5-én az Udinese kapuját vette be.

Ezután nagy nyomást helyeztek a rómaiak a sereghajtóra, aminek először a 81. percben lett meg az eredménye, kiegyenlítettek, három perccel később, Chris Smalling találatával pedig megfordították, és megnyerték a meccset. VIDEÓ ITT, ÉS ITT!

Örömteli hír, hogy Leonardo Spinazzola az Európa-bajnokságon összeszedett súlyos sérülése után végre leülhetett a „farkasok” kispadjára.

OLASZ SERIE A
32. FORDULÓ

Roma–Salernitana 2–1 (Carles Pérez 81., Smalling 85., ill. Radovanovics 22.)
Genoa–Lazio 1–4
(Patric 68. – öngól, ill. Marusics 31., Immobile 45+1., 63., 76.)
Napoli–Fiorentina 2–3 (Mertens 58., Osimhen 84., ill. N. González 29., J. Ikoné 66., Cabral 72.)
Sassuolo–Atalanta 2–1 (H. Traoré 24., 61., ill. Muriel 90+3.)
Venezia–Udinese 1–2 (T. Henry 86., ill. Deulofeu 35. – 11-esből, Becao 90+4.)

20.45: Torino–Milan (Tv: Sport2)