Serie A: egyenlített a szünet után, de kikapott Rómában az Inter

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.08.26. 22:45
Micsoda mérkőzés volt! (Fotó: AFP)
A Serie A 3. fordulójának második pénteki mérkőzésén a Lazio 3–1-re megverte odahaza az Internazionalét.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ
Lazio–Inter 3–1 (Felipe Anderson 40., Luis Alberto 75., Pedro 86., ill. Lautaro Martínez 51.)

A Samir Handanovic – Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni – Denzel Dumfries, Roberto Gagliardini, Nicolo Barella, Marcelo Brozovic, Federico Dimarco – Lautaro Martínez, Romelu Lukaku összeállításban kezdett az Inter Rómában, a Lazio ellen, a hazaiak Maurizio Sarri taktikájában és az Alessio Romagnoli, Matías Vecino, Szergej Milinkovics-Szavics, Manuel Lazzari, Danilo Cataldi, Felipe Anderson, Ciro Immobile hetes rutinjában bíztak.

Ivan Provedel állt ezúttal a Lazio kapujában, noha az első fordulóban kiállított, a nyáron 10.1 millió euróért vett Luís Maximiano már bevethető volt. Provedel a negyedik percben szépen védte Dumfries közeli lövését, majd Gagliardini lőtt majdnem zseniális gólt könnyed bokamozdulattal a holland beadása után, de ismét védett a hazai kapus. A másik oldalon Immobile veszélyeztetett, ám tíz méterről jobbal a bal alsó mellé lőtt, majd Felipe Anderson remek passzát kissé közelebbről lőtte a kapusba.

A 38. percben az ötösről a kapus keze közé fejelte a labdát Lukaku, a helyzetek között pedig elképesztően kemény párharcokat és hajtós mezőnymunkát láthattunk. Felipe Anderson ilyen távolságból nem hibázott, igaz, a fejes gólhoz kellett az is, hogy a Dimarco, Bastoni páros nyílt napot tartson a saját kapuja előtt...

„Természetesen” Milinkovics-Szavics adta a gólpasszt, a brazil szélső 12-szer játszott az Inter ellen, hat gólt lőtt ellene, és adott egy gólpasszt is.

A szünet után Dumfries közeli fejesét óriási bravúrral védte Provedel, aki azonban előtte Lautaro Martínez közeli lövésénél tehetetlen volt.

Nagyon jót tett a mérkőzésnek a gól, mert ezt követően félredobták a taktikázást a felek, és elszántan támadásokba kezdtek. Ugyan az Inter kerete sokkal erősebb, de jobbak voltak ezúttal a hazai cserejátékosok, Pedro passza után Luis Alberto meglőtte élete gólját, a 16-os elől szétcincálva a kapu bal felső sarkát.

Az Inter-mester, a Lazio egykori csatára, Simone Inzaghi Matteo Darmian, Robin Gosens és Edin Dzeko után pályára vezényelte Hakan Calhanoglut és Joaquín Correát is, de Pedro lett a hajrá hőse: előbb nagyot mentett a saját kapuja előtt, majd fantasztikus gólt tekert a bal sarokba az ötös jobb sarkáról, ballal.

Mozgalmasra sikeredett a hajrá, majd a hatperces ráadás is, de újabb gól nem született: két győzelem után kikapott a bajnokságban az Inter, hét ponttal áll a Lazio.