Odahaza is megverte a Real Madrid az Atalantát

VÉGH JÁNOS, BACSKAI JÁNOSVÉGH JÁNOS, BACSKAI JÁNOS
2021.03.16. 20:50
Benzema: utánam a gólözön! (Fotó: AFP)
A Real Madrid hazai pályán is legyőzte az Atalantát a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében: a spanyolok idegenben 1–0-ra, otthon 3–1-re nyertek, így magabiztosan és teljesen megérdemelten léptek a legjobb nyolc csapat közé a sorozatban.

Real Madrid (spanyol)–Atalanta (olasz) 3–1 (1–0)

Madrid,
Alfredo Di Stéfano Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette: D. Makkelie (holland)
Real Madrid: Courtois – Nacho Fernández, Sergio Ramos (Éder Militao, 64.), Varane (Asensio, 82.) – Valverde, Kroos, Modric, F. Mendy – Lucas Vázquez, Benzema, Vinícius Júnior (Rodrygo, 69.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Atalanta:Sportiello – Rafael Tolói (Palomino, 61.), C. Romero, Djimsiti – Maehle, De Roon, Pessina (Caldara, 84.), Gosens (Ilicic, 57.) – Malinovszkij, Pasalic (D. Zapata, a szünetben) – Muriel (Alekszej Mirancsuk, 84.). Vezetőedző: Gian Piero Gasperini
Gólszerző: Benzema (34.), S. Ramos (60. – 11-esből), Asensio (85.), ill. Muriel (83.)

Továbbjutott: a Real Madrid,két győzelemmel, 4–1-es gólkülönbséggel.

Nem várt megoldhatatlan feladat a Real Madridra, amely az idegenbeli 1–0-s győzelmét követően fogadta az Atalantát.

Az olasz csapat bátran vágott neki a mérkőzésnek, a játékosokon látszott, hogy a párharc megfordításában bízva szálltak harcba, ám már az első félidőben messzebb kerültek a lehetséges továbbjutástól, amikor Marco Sportiello kapus Luka Modricnak ajándékozta a labdát, ő Karim Benzema elé tálalt, aki pályafutása 70. BL-góljával megszerezte a vezetést az addigra már több nagy helyezetet kialakító Real Madridnak.

A fordulást követően végleg elszálltak a bergamói remények, amikor Rafael Tolói buktatta a tizenhatoson belül Vinícius Juniort,s a megítélt tizenegyesnélSergio Ramos bombázta a labdát a jobb alsóba.

A vendégek az ekkor már behozhatatlannak tűnő hátrány ellenére becsülettel hajtottak tovább, s a hajrában szabadrúgásból sikerült bevenniük az enyhe mezőnyfölényben játszó madridiak kapuját: Luis Muriel 23 méterről, jobb lábbal kilőtte a bal felső sarkot.

Nem sokkal később azonban újra Sportiellónak kellett kiszednie kapujából a labdát: Lucas Vázquez kitűnő passzát a nem sokkal korábban csereként beálló Marco Asensio vágta be közelről, kialakítva a végeredményt – a Real Madrid így két győzelemmel jutott tovább a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Öt perc a ráadás, ha jól hallottuk.

Muriel: 35 meccs az idényben, 20 góllal és 9 gólpasszal.

87. perc Ballal 24-ről nem sokkal lő a léc fölé Maehle.

GÓLVIDEÓ ITT!

85. PERC GÓLRA GÓL, MARCO ASENSIO az ötös bal sarka elől ballal a jobb, azaz a rövid alsóba lő tíz méterről, Vázquez mesteri gólpassza után. Vázquezből kitört az eddig benne élő Míchel Salgado: 3–1!

84. perc Alekszej Mirancsuk be, Muriel le, Pessinát meg Mattia Caldara váltja.

83. PERC MICSODA GÓL, LUIS MURIEL jobbal a bal felső sarokba lő egy kissé jobbról, 23 méterről járó szabadrúgást. Benzema feje fölött éppen csak elment a labda, Cortois csak beleért: 2–1!

82. perc Marco Asensio be, Valverde le.

A Real előző 9 hazai BL-meccséből csak hármat nyert meg.

77. perc Toni Kroos felvágja Ilicicet, sárga lap.

76. perc Rodrygo az ötös bal sarka előtt... megbukik labdakezelésből. Mellérúg a labdának a saját szöktetése után. Ő is 45 millió euróba került.

Pedig Zapata 13 gólnál és 12 gólpassznál jár ebben az idényben.

75. perc Nem megy Zapatának, az ötös jobb sarka elől a remekül kimozduló hazai kapus nem tudja ellőni a labdát, Nacho mellől, Varane nagy hibája után! Ismét Malinovszkij játszotta meg a dél-amerikai fiút, Courtois hosszú lábai meg éppen kéznél voltak.

75. perc Benzema középre fejel ki egy kornert, jobbal 25-ről Courtois kezei közé bombázza a labdát Maehle.

74. perc Nacho letalpalja Ilicicet, sárga lap.

69. perc Rodrygo be, Vinícius le.

Benzema sorozatban a 16. BL-idényében talált be, ezzel rekorder Lionel Messi és Cristiano Ronaldóval egyetemben.

68. perc KAPUFA! Benzema futtatja a jobbon Vázquezt, a beadást Benzema a kapus fölé fejelné el, de véd a kapus, a kipattanót a gall a jobb oldali kapufára fejeli, három méterről, kissé balról.

66. perc Malinovszkij forintos passzát Zapata 14-ről jobbal Coirtois-ba vágja! HELYZET!

64. perc Ramos le, Éder Militao váltja. Ramos 15 BL-gólnál tart.

63. perc Ilicic lapos passzát Malinovszkij az ötös bal sarka elől jobbal a bal alsó mellé vágja, nem is sokkal!

61. perc A fölsölegesen büntetőt összehozó Tolói le, José LuisPalomino váltja.

És jöhet egy pálinkázós gólöröm Vázquezzel.

60. PERC SERGIO RAMOS jobbal nagy erővel a jobb alsóba lő, a kapus érezte, hová megy a labda, de nem érhette el. 2–0!

58. perc Rafael Tolói
kap sárga lapot, felrúgta a 16-oson belül Viníciust. Aki egy potya passz után indult meg a vendégkapu felé.

57. perc Josip Ilicic váltja.

56. perc Csere lesz? Meghúzódott Goesens bal combja.

54. perc Kroos passzát Mendy ballal 20-ról, kissé balról feladja a kapusnak.

A brazilt 45 millió euróért vette a Real.

52. perc HELYZET, Vinícius Mendy passza és egy csel után hét méterről jobbal a bal alsó mellé lő! Ramos sem hiszi, a földre veti magát kétségbeesésében!

50. perc Muriel bal oldali beadását Zapata sarokkal teszi az ötösöre, de lemarad a labdáról De Roon, jő Courtois!

48. perc Vinícius rátart Tolói lábára, ápolás.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Vendégcsere: Pasalic le, Duván Zapata be, középpályás helyett ék.

BL-ászok: Cristiano Ronaldo (134), Lionel Messi (120), Robert Lewandowski (72), Raúl (71), Karim Benzema (70).

A Madrid utóbbi 12 meccséből 11-et megnyert az olasz csapatok ellen, csak a Juve nyert ellene.

A Madrid csak ötöt nyert meg utóbbi 11 BL-meccséből, utóbbi 18 meccséből 7-et elbukott.

Ez az Atalanta 52. kupameccse, a Real 51. alkalommal indult BEK-/BL-ben... Ez a 100. mérkőzése a BL kieséses szakaszában!

Nagy munkában (Fotó: AFP)

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! Pedig éppen egy ígéretes vendégtámadás indult...

42. perc Malinovszkij ballal 21-ről, kissé balról két méterről a jobb felső mellé lő, nagy erővel.

39. perc Federico Valverde hatalmasat rúg Djimsitibe, sárga lap.

15 góllal többet lőtt ebben az idényben, mint a helyi lista másodikja, a BL ötödik legjobb gólvágója

Benzema: 31 meccs az idényben, 21 góllal és 10 gólpasszal. Az előző 4 meccsén 5 gólt lőtt.

37. perc Kroos beadását rosszul éri el fejjel Nacho az ötös jobb sarka előtt, közben nagyot kap a rávetődő Goesenstől. Ápolás.

Az egyszeres olasz válogatott Gollini az első Real elleni meccs óta kispados. Sportiello nagy formahanyatláson ment át az előző években, most lehetőséget kapott mesterétől.

34. PERC BEZZEG KARIM BENZEMA! Tizenkettőről jobbal ő nem egy védőbe, a jobb alsóba lő középről, Modric jobbról érkező, jobblábas, lapos passza után. Modricot Sportiello indította... Megvan Benzema 70. BL-gólja! 1–0!

Az utóbbi 15 mérkőzésén 2 kanadai pontja van.

Viníciusnak ez a 34. meccse az idényben, 4 gólnál tart. De van 4 gólpassza is.

Micsoda csatárok szolgáltak már ebben a klubban! De most Vinícius játszik. De persze az Atalantában sem Claudio Caniggia már a jobbszellő.

28. perc Megindul Vinícius a balon, az ötös bal sarka előtt kivezeti a labdát az alapvonalon túlra, majd elesik, és már kintről bead estében. Különös mutatvány volt, az szentigaz!

26. PERC KIHAGYJA! Benzema remek bal oldali beadását Vinícius jobbal képes az eléfekvő Djimsitibe lőni tíz méterről, középről!

Rafael Tolói és Casemiro 2012-ben együtt játszott a Sao Paulóban. Kicsi a világ.

Válogatottbeli társak:
Luka Modric és Mario Pasalic (horvát)
Toni Kroos és Robin Gosens (német)
Andrij Lunin és Ruszlan Malinovszkij (ukrán)

20. perc Vázquez passzát 14-ről Benzema egy védőbe pazarolja.

Hogyan került középre a bal oldali mindenes? Rejtély.

18. perc Vinícius bal oldali beadását kifejeli az ötösöről Benzema elől Gosens, Vázquez beadására meg kijön a kapus, ugyanoda és ugyanazért.

Az Olasz Kupában továbbjutott a minap az Atalanta, sőt a Juventusszal döntőzhet.

13. perc Ramos! Ment az ötös jobb sarka és Pasalic elől, Muriel remek, lapos indítását követően. Ramos kifejeli aztán Pasalic bal oldali kornerét is, Mendy meg ment Tolói elől a bal sarok előtt, Goesens ívelése után. Ápolás...

10. perc Malinovszkij szereli látványosan a csellel próbálkozó Vázquezt.

9. perc Mendy bal oldali beadását menti látványosan Tolói, bevetődve, jobbal. Szóval ezért kelle az olasz válogatottba a brazil. Selecaoundo.

8. perc Vinícius bedob egy cselt a 16-os és Tolói előtt, elesik... tovább!

5. perc Letámad az Atalanta, nem tud mit kezdeni ezzel a Real, eléggé látványosan.

3. perc HELYZETTEL, Muriel ad be Vázquez mellett, az ötös bal sarka elől Goesens jobbal Courtois ölébe tolja a labdát!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek kék-fekete mezben és kék nadrágban.

Az Atalanta megnyerte legutóbbi 5 idegenbeli meccsét a BL-ben!

Az első mérkőzésen a játékvezető már a 17. percben kiállították a bergamóiaktól Remo Freulert, ezt követően a Real irányított, amely 1–0-ra megnyerte a meccset. A madridi csapat így előnnyel várhatja a visszavágót, és ha továbbjut, akkor 2018 után először jut be a negyeddöntőbe – abban az évben meg is nyerte a sorozatot.

Bergamóban a „királyi gárda” 1–0-s sikert ért el. A hazaiak nyolc mérkőzés óta veretlenek (6–2–0), a bajnokságban hat pont a hátrányuk az éllovassal szemben. A Bajnokok Ligája csoportkörében az élen végzett 3–1–2-es mérleggel, a Sahtar Donecktől kapott ki oda-vissza. Az Atalanta a negyedik a Serie A-ban, de üldözői szorosan tapadnak rá. Ősszel hullámzó teljesítményt nyújtott (6–3–4), ám decemberre összekapta magát, azóta csak háromszor kapott ki(15–7–3). A csoportkörből másodikként jutott tovább a Liverpool mögött, vendégként mindhárom párharcát megnyerte, otthon viszont szenvedett (0–2–1).

Egy kis örökmérleg: egy meccs, azon egy egy nullás realos sikerrel.

JÖTTEK-MENTEK!
1998-ban Federico Magallanes 6 millió euróért került Bergamóból Madridba.

Eltiltott: Casemiro itt, Remo Freuler ott.

A hazaiaktól Álvaro Odriozola, Mariano Díaz, Daniel Carvajal és Eden Hazard sérült, a vendégektől Hans Hateboer és Bosko Sutalo maródi.

Zinédine ZIDANE, a Real Madrid vezetőedzője. "Kétségem sincs afelől, hogy az Atalanta nyerni jött Madridba. Erős csapatról van szó, ezért úgy kell kimennünk a pályára, mintha nulláról indulna a
párharc. Hatalmas hiba lenne, ha azzal foglalkoznánk, hogy az olaszországi meccsen minimális
előnyre tettünk szert. Mindent bele kell adnunk ahhoz, hogy továbbjussunk, ez a meccs nekünk
felér egy döntővel."

Gian Piero GASPERINI, az Atalanta vezetőedzője. "Nehéz helyzetben vagyunk, de nem várost nézni jöttünk Madridba. Büszkék lehetünk arra, hogy úgy várhatjuk a visszavágót, hogy nem dőlt el
a továbbjutás. A legjobban annak örülnék, ha az utolsó percekig nyílt és izgalmas maradna a
párharc."

A Real Madrid kedd este nem számíthat az eltiltott Casemiróra és a sérült Daniel Carvajalra, de legalább ekkora probléma, hogy Eden Hazard ismét kidőlt a sorból. Ezúttal a csípőjével van gond, és a spanyol sajtó becslése szerint legalább négyhetes kényszerpihenő vár rá. A belga szélsőt 2019 nyarán 115 millió euróért szerződtette a klub, de azóta jóformán alig volt egészséges. Ebben az idényben mindössze három BL-meccsen és kilenc bajnokin játszott, a hétvégi, Elche elleni találkozón negyedórát kapott, miután felépült a legutóbbi combizomsérüléséből. A helyzet azért is furcsa, mert a Chelsea futballistájaként sokkal kevesebb ilyen jellegű problémája volt. Azonban amióta Madridba igazolt, mintha el lenne átkozva. A transfermarkt.de adatai szerint ez a tizenegyedik sérülése, és eddig összesen ötven meccset kellett emiatt kihagynia. „Nincs szerencséje, amióta ide igazolt, ami szomorú, mert nagyszerű játékosról van szó” – mondta a Marcának Karim Benzema.

„Különösebben nem aggaszt, hogy az utolsó percekben szerezzük a góljainkat – folytatta a 33 éves támadó, aki négygólos a BL jelenlegi kiírásában. – Ennek elsősorban az az oka, hogy a legtöbb ellenfél nagyon zártan, fegyelmezetten védekezik ellenünk, így nehéz három-négy gólt szerezni egy meccsen. Mi is erre vágyunk, de a legfontosabb a győzelem. Kiskorom óta nagy rajtam a nyomás, most is sokan tőlem várják a gólokat, de ez egyáltalán nem teher számomra. Minden edzést és minden meccset élvezek, nap mint nap azért dolgozom, hogy még jobb legyek, és évekig ezen a szinten futballozhassak. A szerződésem a következő idény végéig szól, de ha a klub hosszabbítani szeretne, akkor nyitott vagyok a folytatásra.”

A Real Madridot mostanában gyakran éri a kritika, hogy hadilábon áll a gólszerzéssel, és van is ebben némi igazság. Beszédes adat, hogy a legutóbbi négy tétmérkőzésén csak ötször talált be a csapat, ezekből egyébként négyet a nyolcvanötödik perc után szerzett. Az elmúlt két bajnokin Karim Benzema volt a kulcsember, az Atlético elleni derbin (1–1) a nyolcvannyolcadik percben egyenlített, múlt szombaton pedig az ő duplájával fordítottak a madridiak az Elche ellen (2–1).

„Nehéz meccs vár ránk, az Atalanta az első meccsen is nagyon fegyelmezetten futballozott – idézte a Marca a francia csatárt. – Tudjuk, nyerni jönnek, és nem mondtak le a továbbjutásról, de mi is győzni akarunk, és bizonyítani, hogy komoly céljaink vannak. Nem értek egyet azzal, hogy a spanyol labdarúgás gyengült volna, és azzal sem, hogy bizonyos csapatok egyértelműen kiemelkednek a mezőnyből. Felesleges arról beszélni, hogy a Paris Saint-Germain, a Bayern München vagy a Manchester City esélyesebb a többieknél. A futball sokat változott az utóbbi években, a jelenlegi mezőnyből bárki eljuthat a döntőig. Sokszor látjuk, hogy a kisebb csapatok legyőzik a nagyobbakat, kár lenne bárkit leírni. Ami minket illet, készen állunk, és szeretnénk minél tovább menetelni a Bajnokok Ligájában.”

Az Atlético Madridnak szerdán 1–0-s hátrányból kellene fordítania a Chelsea vendégeként, míg a Real Madrid szerény 1–0-s előnnyel várja a keddi, Atalanta elleni összecsapást. A királyiak az olaszországi találkozón a tizenhetedik perctől kezdve emberelőnyben futballoztak, de csak Ferland Mendy 86. percben szerzett góljával győztek. Igaz, azon a mérkőzésen sérülés miatt Sergio Ramos és Karim Benzema sem játszott, ezúttal viszont mindketten harcra készek.

A spanyol együttes újabban A HAJRÁBAN TALÁL BE ELLENFELEINEK, kedden viszont a védelemnek is jól kell teljesítenie a gólerős bergamóiak ellen. Hanyatlóban a spanyol futball? A Bajnokok Ligája előző kiírásában az ország egyetlen csapata sem jutott be az elődöntőbe, most pedig az is elképzelhető, hogy már a legjobb tizenhat között búcsúzik valamennyi spanyol együttes. A Barcelona és a Sevilla már kiesett, és bár a két madridi klub még versenyben van, egyikük sem várhatja nyugodt helyzetben a nyolcaddöntő visszavágóját.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–ATALANTA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!