Serie A: az Atalanta idegenben simán megverte a Napolit

T. Z.T. Z.
2024.03.30. 14:24
SSC Napoli v Atalanta BC - Serie A TIM
Francesco PecoraroA Napoli sztárja, Victor Osimhen is tehetetlen volt az Atalanta ellen (Fotó: Getty Images)
Az Atalanta idegenben 3–0-ra megverte a címvédő Napolit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójának nagyszombati játéknapján, amelyen a Torino 1–0-ra legyőzte a Monzát, míg a Genoa 1–1-es döntetlen játszott a Frosinonéval.

A nemzetközi kupaindulás szempontjából fontos meccset játszott egymással a két csapat, hiszen a forduló előtt csupán két pont választotta el egymástól a két együttest: az Atalanta a hatodik, a Napoli a hetedik helyről kezdte meg a húsvéti fordulót.

Az első félidőben végig a vendég bergamói csapat támadott, a Napoli rengeteg hibával futballozott, és semmit nem mutatott. Az elején még szerencséje volt a címvédőnek, kimaradtak az Atalanta helyzetei, de a 26. percben már betalált a bergamói együttes: az orosz Alekszej Mirancsuk az ötösről kotorta az üres kapuba a labdát a védelem asszisztálása mellett (0–1).

A Hvicsa Kvarachelia nélkül felálló Napoli teljesen ötlettelenül futballozott az első félidőben, ráadásul rengeteg hibát vétett. Különösen Jorge Jesus teljesített siralmasan a védelem közepén, a második bergamói gól előtt is ő veszítette el a labdát könnyelműen a saját tizenhatosa előtt. Az Atalanta lecsapott a lehetőségre, és Gianluca Scamacca még a félidő végét jelző sípszó előtt megduplázta csapata előnyét (0–2).

A második félidőben már kezdett éledezni a Napoli, ezt először egy támadáson belül két kapufa jelezte. Később is maradt támadásban a szépítő gólért hajtó Napoli, amely azonban csak helyzetekig jutott a folytatásban, gólig nem. A 79. percben Victor Osimhen lapos lövését védte lábbal Marco Carnesecchi, majd két perccel később megint a nigériai sztár veszélyeztetett, de ekkor sem tudott kifogni az Atalanta kapusán. Sőt, a 88. percben egy kontrával elrohant az Atalanta, és Teun Koopmeiners kilőtte a hosszú sarkot az ezúttal is csak szemlélődő Juan Jesus szorításában, ezzel megpecsételve a Napoli sorsát (0–3).

Az Atalanta tehát végül simán verte meg a Napolit, és stabilizálta hatodik helyét a tabellán úgy is, hogy egy meccsel kevesebbet játszott.

A 15 órakor kezdődő mérkőzéseken a Genoa hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Frosinonéval, míg a Torino 1–0-ra legyőzte a Monzát. Utóbbi vereségében közrejhátszhat, hogy Matteo Pessinát kiállították a 72. percben.