Serie A: 0–1-ről fordított a Roma a Sassuolo ellen

2023.12.03. 20:05
Dybala 11-esből szerzett góljával egyenlített a Roma (Fotó: facebook.com/ AS Roma)
Az AS Roma 0–1-ről fordítva 2–1-re nyert a Sassuolo otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában.

Nem várt könnyű feladat José Mourinho együttesére Reggio Emiliában, a Sassuolo ugyanis ebben az idényben több nagy skalpot begyűjtött, nyerni tudott például az Inter és a Juventus ellen is. Talán épp ebből indult ki Mourinho, aki kimondottan óvatos hadrendben küldte pályára csapatát.

Ez a húzás azonban az első félidőben nem jött be, a Roma csak kereste önmagát, és alig tudott lehetőséget kialakítani az ellenfél kapuja előtt. A Sassuolo sem jeleskedett támadásban, de szervezetten futballozott, ami meghozta a gyümölcsét. A 25. percben Matheus Henrique érkezett tökéletes ütemben az erősen belőtt labdára, majd közvetlen közelről a kapuba lőtte csapata vezető találatát. A Sassuolo brazil légiósának ez volt az idénybeli második gólja. 1–0

A második félidőre erősített a 63. perctől emberelőnyben futballozó Roma, amely a 76. percben tizenegyeshez jutott. A labda mögé Paulo Dybala állt, és higgadt ítélet-végrehajtónak bizonyult. Ez volt a világbajnok argentin negyedik találata az idényben. 1–1

Az egyenlítő gól új helyzetet teremtett, olyannyira, hogy a hajrá már egyértelműen a Farkasoké volt. A 82. percben Dybala ezúttal előkészített, a befejező a félidőben beállított Rasmus Kristensen volt. 1–2