Serie A: megvan Beltrán első gólja – sima firenzei siker

2023.12.03. 17:33
Beltrán (jobbra) szerezte a Fiorentina első gólját (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában a Fiorentina nem adott esélyt a Salernitanának, míg az Udinese–Hellas Verona találkozón megosztozkodtak a pontokon a csapatok.

Kötelező házi feladat várt a Bajnokok Ligája-helyért hajtó Fiorentinára, amely a sereghajtó Salernitanát látta vendégül az Artemio Franchi Stadionban. A lila-fehér együttes nem is bízott semmit a véletlenre, lényegében egy félidő alatt eldöntötte a három pont sorsát. A 6. percben a szebb napokat is látott Federico Fazio rossz ütemben csúszott be a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A nyáron a River Plate-től 12.6 millió euróért szerződtetett Lucas Beltrán állt a labda mögé, s bár a vendégek kapusa jó irányba vetődött, nem tudta hárítani a nagy erejű, jól helyezett lövést. A 22 éves argentin csatárnak a 12. Serie A-meccsén ez volt az első gólja. 1–0

A folytatásban is támadásban maradt a Ferencváros Európa-konferencialigás riválisa, a Salernitanát csak Benoit Costil bravúrjai tartották meccsben. A 17. percben azonban már ő sem tudott segíteni, Riccardo Sottil pompás tekerés után kétgólosra növelte csapata előnyét. 2–0

A második félidőben is maradt a hazai mezőnyfölény, ami hamar újabb gólban mutatkozott meg: az 56. percben sakk-mattra játszott akció végén Giacomo Bonaventura alakította 3–0-ra az eredményt. Újabb gól ezt követően már nem esett, győzelmének köszönhetően a Fiorentina egy pontra megközelítette a negyedik helyezett Napolit a tabellán.

A másik délutáni mérkőzésen az Udinese kétgólos előnyben is volt a Verona ellen, innen azonban még felálltak a vendégek, és kiegyenlítették a találkozó állását. A második félidőben aztán újra előnybe került az udinei egylet, és egészen a 99. percig úgy nézett ki, hogy meg is nyeri a találkozót. Ekkor azonban jött a csak pár perce pályán lévő Thomas Henry, aki kialakította a 3–3-as végeredményt, pontot mentve csapatának.