Nem tudott előzni a Juventus, döntetlen a Derby d'Italián

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.11.26. 20:35
Chiesa (balra) és Darmian minden labdáért megküzd (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában a listavezető Internazionale 1–1-es döntetlent ért el a Juventus otthonában.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ

JUVENTUS–INTERNAZIONALE 1–1 (1–1)
Torino, Allianz Stadion. Vezette: Guida (olasz)
JUVENTUS: Szczesny – Gatti, Bremer, Rugani – A. Cambiaso, McKennie, Nicolussi Caviglia (Locatelli, 61.), Rabiot, Kosztics (Alex Sandro, 89.) – Vlahovics (Kean, 80.), Chiesa (Milik, 80.).Vezetőedző: Massimiliano Allegri
INTER: Sommer – Darmian, De Vrij, Acerbi – Dumfries (Cuadrado, 70.), Barella (Frattesi, 88), Calhanoglu (Asllani, 83.), Mhitarjan, Dimarco (Carlos Augusto, 70.) – M. Thuram (Arnautovic, 88.), Lautaro Martínez.Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző: Vlahovics (27.), ill. Lautaro Martínez (33.)

Az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnapi játéknapja a Derby d'Italiával, azaz a Juventus és az Internazionale összecsapásával zárult. A hazai pályán szereplő torinóiak azzal a tudattal léphettek pályára, hogy győzelem esetén megelőzhetnék riválisukatn, átvéve ezzel az első helyet a tabellán.

A Juventus már rögtön a középkezdés után veszélyeztetett, de Cambiaso lövése a kapu mellé szállt. A 4. percben Thuram csúsztatását fogta könnyedén Szczesny, majd tíz perc elteltével Chiesa lövése kerülte el a jobb felső sarkot. Az első találatra a 27. percig kellett várni. Ekkor Vlahovics szerzett labdát a pálya közepén, majd Chiesát ugratta ki, az olasz végigrobogott a bal szélen, majd az immáron középen érkező szerb csatárhoz passzolt, aki 11 méterről, jobbal lőtte a bal alsóba a labdát. Mindössze hat percig állt a tabella élén a Juventus, hiszen a 33. percben egyenlített az Inter. Sommer indította az akciót, melynek végén a jobb oldalon Barella ugratta ki Thuramot, a francia centerezését követően Lautaro Martínez Gattit megelőzve lőtt a jobb alsóba. Ez volt az argentin 13. bajnoki találata az idényben.

A második félidőben alig-alig forogtak veszélyben a kapuk. Az 50. percben Thuram, majd a 87. percben Cuadrado lövését kellett védenie Szczesnynek, bár nem mondhatnánk azt, hogy a Juventus kapusának nagyokat kellett volna nyújtóznia ezeknél a lehetőségeknél. A döntetlennel végződő találkozó után is megmaradt az Internazionale kétpontos előnye a tabellán. A mutatott játékkal azonban egyik csapat sem lehet elégedett, az eredmény is inkább az üldözők számára lehet kedvező. 1–1

13. FORDULÓ
November 26., szombat
Atalanta–Napoli 1–2(Lookman 53., ill. Kvarachelia 44., Elmasz 79.)
Salernitana–Lazio 2–1(Kasztanosz 55., Candreva 67., ill. Immobile 43. – 11-esből)
Milan–Fiorentina 1–0(T. Hernández 45+2. – 11-esből)
November 27., vasárnap
Cagliari–Monza 1–1 (Dossena 10., ill. Maric 61.)
Empoli–Sassuolo 3–4 (Caputo 3. – 11-esből, Fazzini 25., Kovalenko 86., ill. Pinamonti 9., Matheus Henrique 20., Berardi 66., 90+2. – az elsőt 11-esből)
Frosinone–Genoa 2–1 (Soulé 34., Monterisi 90+4., ill. R. Malinovszkij 38.)
Roma–Udinese 3–1(Manchini 20., Dybala 81., El Shaarawy 90., ill. Thauvin 57.)
Juventus–Internazionale 1–1 (Vlahovics 27., ill. Lautaro Martínez 33.)

20. Salernitana1315710–25–15 8

90+4. perc: VÉGE! Sajnos egy eseménytelen második félidőt követően nem változott az eredmény az első félidőhöz képest. Talán mindenki többet várt ettől az összecsapástól... Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Cserélt a Juventus is, Kosztics helyére Alex Sandro állt be.

88. perc: Kettőt cserélt az Inter, Barella helyére Frattesi, Thuram helyére Arnautovic állt be.

87. perc: Egy kósza kísérlet az Inter részéről, de a távoli próbálkozás Szczesny kezében hal el.

80. perc: Cserék hazai oldalon, Vlahovics helyére Kean, Chiesa helyére Milik áll be.

79. perc: Kölcsön vissza, most Kosztics kapott lapot, miután hátulról megrúgta a meglóduló Cuadradot.

75. perc: Cuadrado tartott rá Kosztics lábára, sárga lap.

Mondani sem kell, a korábban Torinóban is megforduló Cuadradot hatalmas füttykoncert köszöntötte a pályán. A kolumbiai 314 alkalommal öltötte magára a Juventus mezét.

70. perc: Cserélt az Inter is, Dumfries helyére Cuadrado érkezett, Dimarcot pedig Carlos Augusto váltotta.

61. perc: Cseréltek a hazaiak, Nicolussi Caviglia helyére Locatelli állt be.

Eddig egy nem túl mozgalmas második félidőt láthattunk, főleg mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

50. perc: Barella az alapvonal közelében Mhitarjanhoz sarkazta a labdát, majd az örmény passza után Thuram lövését védte Szczesny.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

45+1. perc: Vége az első félidőnek! A Juventus mindössze hat percig érezhette magát a tabella élén, hiszen Lautaro Martínez góljával hamar egyenlíteni tudott az Inter Vlahovics találata után.

45+1. perc: Gatti vett mellre egy labdát a 16-os jobb oldali sarkának közelében, majd csúnyán a kapu fölé lőtt.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

Helyzet nélkül zajlik eddig a félidő utolsó 10 perce.

Lautaro Martínez (balra) 13. bajnoki találat szerezte (Fotó: AFP)

33. perc: GÓÓÓÓÓL! Sommertől indult az Inter-támadás, a jobb oldalon Barella ugratta ki Thuramot, aki középre passzolt, az érkező Lautaro Martínez peddig Gattit megelőzve a jobb alsó sarokba lőtt. 1–1!

31. perc: Mhitarjan passza után Barella 17 méterről lőtte csúnyán a kapu mellé a labdát.

27. perc: GÓÓÓÓÓL! Vlahovics szerzett labdát a felezővonalnál, majd a bal szélen nyargaló Chiesát indította, az olasz a 16-os sarkának magasságából középre passzolt, az érkező Vlahovics pedig 11 méterről, jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 1–0!

20. perc: Jobb szélen vezetett akció végén Calhanoglu lőtt 22 méterről a bal felső sarok mellé.

18. perc: Dumfries vitte le az alapvonalig a labdát, majd a hosszú sarok irányába ívelt, Martínez fejesét azonban védte Szczesny.

15. perc: Egy bedobás után a lecsorgó Rabiot elé került, a francia Chiesához passzolt, az olasz pedig 13 méterről a jobb felső sarok fölé lőtt.

11. perc: Cambiaso ránotta le Dimarcót, sárga lap.

4. perc: Dimarco kapu elé ívelt szabadrúgása után Thuram csúsztatta meg a labdát, de Szcezsny védeni tudott.

1. perc: Gyorsan felfejlődtek a hazaiak a középkezdés után, Rabiot ívelése után a hosszún Cambiaso lőtt, de a labda a kapu mellé szállt.

Mindkét csapat a hagyományos színekben, a Juventus fekete-fehérben, az Inter kék-feketében.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Juventus indította a játékot.

A kezdés előtt a nők elleni erőszakkal szemben való kiállásra szólított fel a két csapat kapitánya.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Derby d'Italia, azaz a Juventus–Internazionale összecsapás, a Serie A 14. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzése.

ELŐZMÉNYEK

Az olasz bajnokságban 180 meccset vívtak már egymással.

A párharc történetének legnagyobb különbségű győzelmét a Juventus aratta, 1961. június 10-én 9–1-re nyertek a torinóiak.

A torinóiak hivatalos honlapja szerint,összességében 112 mérkőzést nyert meg közös párharcaikból a Juventus, 61 döntetlen és 75 milánói siker mellett, bár ez a statisztikai adat kissé hiányosnak tűnhet, hiszen egy mérkőzés eredménye nem került bele. A gólarány is a "zebrák" javára kedvez, hiszen a torinóiak 258-szor találtak az Inter kapujába, míg a milánóiak mindössze 207-szer voltak eredményesek.

Hivatalos mérkőzésen eddig 249 alkalommal találkoztak, nem hivatalos mérkőzésen pedig 14-szer. Az első összecsapásuk 1909 november 14-én volt, ekkor a Juventus 2–0-s győzelmet aratott.

Remek formában várják a derbit a csapatok, hiszen a Juventus legutóbb szeptember 23-án, míg az Inter legutóbb szeptember 27-én szenvedett vereséget tétmérkőzésen. Furcsa véletlen, hogy mindkét gárdát a Sassuolo tudta legyőzni bajnoki mérkőzésen pár nap különbséggel.