Olaszország: a Serie A-ban debütál a félautomata lestechnológia

2022.12.19. 21:15
null
Olaszországban debütál a Katarban is használt félautomata lesrendszer (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonal lesz január 27-től az első nemzeti bajnokság, amelyben bevezetik azt a félautomata lestechnológiát (SAOT), amelyet a katari labdarúgó-világbajnokságon használtak.

 

Lorenzo Casini, a Serie A elnöke korábban azt közölte, hogy már a világbajnoki szünetet követő első mérkőzésen, január 4-én alkalmazzák a rendszert, de végül úgy döntöttek, hogy erre csak további tesztelés után, a 20. fordulóban kerül sor.

„A tanács az előzetes tesztek alapján engedélyezte a SAOT technológia bevezetését” – írta közleményében a szövetség, hozzátéve, ennek a technológiának a segítségével szeretnék elkerülni a hosszas videózást, illetve segíteni a játékvezetők munkáját a gyorsabb és pontosabb döntések érdekében.

Legfrissebb hírek

Köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Minden más foci
13 órája

A VAR kiugrott kávézni – kiakadt a ghánaiak kapitánya az angolok elleni meccs után

Foci vb 2026
19 órája

Roger Milla bolondot csinált a kolumbiai kapusból, majd óriásit táncolt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.23. 18:05

Debütált az új szabály a vb-n – először használták sárga lap visszavonására a VAR-t

Foci vb 2026
2026.06.13. 12:10

Allegri a Milan-kudarcról: Csalódott és dühös vagyok

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 10:19

Nem kérnek a VAR olcsóbb verziójából az angol másodosztályú klubok

Angol labdarúgás
2026.04.22. 15:34

Női jégkorong divízió 1/A-vb: először veszítettek az olaszok

Jégkorong
2026.04.15. 22:29

Legyőzte a Laziót, nyolc pontra a kiesőzónától a Fiorentina

Olasz labdarúgás
2026.04.13. 22:52
Ezek is érdekelhetik