Roma: négyhavi fizetésükről mondtak le a játékosok

MTI MTIMTI MTI
2020.04.19. 18:52
null
Az AS Románál is döntöttek a bércsökkentésről (Fotó: AFP)
A klub megsegítése céljából négyhavi fizetésükről lemondtak az AS Roma labdarúgói, valamint edzői stábjának tagjai.

 

Az olasz élcsapat vasárnapi közleménye szerint az érintettek március és június közötti járandóságukat nem kérik, emellett pedig bérkiegészítéssel segítik a klub azon dolgozóit, akik jelenleg az állam által adott támogatásból élnek.

„Gyakran beszélünk a Románál tapasztalható egységről, a mostani döntés is ezt szimbolizálja” – mondta Guido Fienga, a rómaiak ügyvezetője. Hozzátette, a klubvezetőség tagjai is lemondtak fizetésük egy bizonyos százalékáról.

A koronavírus-járvány miatt március 9-én felfüggesztett olasz élvonal csapatai közül korábban a címvédő Juventus, a Parma és a Cagliari jelentett be bércsökkentéseket.

Legfrissebb hírek

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
2026.06.22. 17:31

Domenico Tedesco lett a Bologna vezetőedzője

Olasz labdarúgás
2026.06.02. 16:48

Allegri a Milan-kudarcról: Csalódott és dühös vagyok

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 10:19

Felállt kétgólos hátrányból, de mégis pont nélkül távozott Cagliariból az Atalanta

Olasz labdarúgás
2026.04.27. 22:46

Malen megállíthatatlan, az AS Roma tovább harcol a BL-ért, még nincs biztos kieső

Olasz labdarúgás
2026.04.25. 22:42

Csak egyikük maradhatott? Döntött a Roma a Ranieri–Gasperini-vitában

Olasz labdarúgás
2026.04.24. 14:25

Ezúttal sem bírt az Atalantával a Roma

Olasz labdarúgás
2026.04.18. 22:41

A Lazio nápolyi győzelmével még közelebb került a bajnoki címhez az Inter

Olasz labdarúgás
2026.04.18. 19:57
Ezek is érdekelhetik