Serie A: a Napoli elnöke 16 csapatosra csökkentené a létszámot

MTI MTIMTI MTI
2017.09.22. 16:41
A jelenlegi húszról 16 csapatosra csökkentené az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalát Aurelio De Laurentiis, a Napoli elnöke.

„1986-ban még csak tizenhat csapat volt a Serie A-ban. Aztán ki tudja, miért, húszra növelték a létszámot – fogalmazott a filmproducerként dolgozó De Laurentiis.Ha tizenhat együttes lenne egy kiesővel, akkor sokkal boldogabbak és versenyképesebbek lennénk.”„1986-ban még csak tizenhat csapat volt a Serie A-ban. Aztán ki tudja, miért, húszra növelték a létszámot – fogalmazott a filmproducerként dolgozó De Laurentiis.Ha tizenhat együttes lenne egy kiesővel, akkor sokkal boldogabbak és versenyképesebbek lennénk.”

Az élvonal csapatainak létszámát 1988-ban növelték 18-ra, s 2004 óta működik 20 klubbal.

Az olasz szövetség (FIGC) elnöke, Carlo Tavecchio januárban még azt mondta, az ötlet „csak utópia”, augusztusban már három éven belül lehetségesnek nevezte, hogy minden professzionális ligában kettővel csökkenjen az együttesek száma. A bajnok Juventus vezetőedzője, Massimiliano Allegri tavaly decemberben úgy fogalmazott, kedvezőnek találná a 18 csapatos bajnokságot.

Legfrissebb hírek

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Luka Modric a világbajnokság után visszavonul – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.06.05. 10:00

A Napoli megvásárolta Rasmus Höjlund játékjogát a Manchester Unitedtől – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.03. 17:10

Már nem Maurizio Sarri a Lazio edzője

Olasz labdarúgás
2026.05.27. 18:07

A Napoli bejelentette Antonio Conte távozását

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 13:20

Allegri a Milan-kudarcról: Csalódott és dühös vagyok

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 10:19

Dráma a San Siróban, kikapott és lemaradt a Bajnokok Ligájáról a Milan

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 23:07

Balhé a Torino–Juventus meccs előtt, egyórás késéssel kezdődött a torinói derbi

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 21:20
Ezek is érdekelhetik