Olaszország: jön a fizetési plafon a Serie B-ben

MTI MTIMTI MTI
2013.03.27. 18:03
A következő szezontól az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokságban bevezetik az úgynevezett fizetési plafont, azaz maximálják a játékosoknak fizethető összeget. A jóváhagyott szabályzat szerint a július 1. után szerződtetett futballisták adózás előtti éves jövedelme nem haladhatja meg a 300 ezer eurót. A fizetésben és a prémiumoknál is a 150 ezres határnál húzták meg a vonalat.
A fizetési plafon bevezetésével – amely főként a tengerentúli nagy bajnokságokban bevett szokás – a klubok pénzügyi helyzetét igyekszik stabilizálni a liga. A Serie B labdarúgóinak egynegyede jelenleg többet keres 300 ezer eurónál.
Legfrissebb hírek

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Luka Modric a világbajnokság után visszavonul – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.06.05. 10:00

Két góllal kikapott otthon, mégis visszatért a Serie A-ba a Monza

Olasz labdarúgás
2026.05.29. 22:18

Már nem Maurizio Sarri a Lazio edzője

Olasz labdarúgás
2026.05.27. 18:07

Dráma a San Siróban, kikapott és lemaradt a Bajnokok Ligájáról a Milan

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 23:07

Balhé a Torino–Juventus meccs előtt, egyórás késéssel kezdődött a torinói derbi

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 21:20

Serie A: Antonio Conte győzelemmel búcsúzott, második lett a Napoli

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 20:25

Összeomlott a Juventus a Fiorentina ellen, örülhet a Milan és a Roma

Olasz labdarúgás
2026.05.17. 14:19
Ezek is érdekelhetik