Olaszország: 400 ezer szavazatot hozhat Berlusconinak Balotelli

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2013.01.30. 15:33
Silvio Berlusconi választási fogásának tartja a balközép Demokrata Párt (PD) és a szerdai olasz sajtó Mario Balotelli átigazolását az AC Milanhoz.

„Én a kampányban az olaszokkal találkozom, Berlusconi Balotellit vásárolja meg 23 millióért” – írta Twitter-fiókján Pierluigi Bersani, a PD főtitkára.

A „foci régi trükkjével” igyekszik növelni támogatottságát Berlusconi, a Milan tulajdonosa – vélte a La Repubblica balközép napilap. A La Stampa meg is határozta, hány voksot érhet a Manchester Citytől megvásárolt labdarúgó. A torinói napilap szerint Balotelli egész Olaszországban 400 ezer szavazatot hozhat a jobbközép Szabadság Népének (PdL). A Milan-szurkolók fellegvárának számító Lombardia tartományban 80 ezer plusz voksot hozhat Berlusconi pártjának a villámigazolás.

A Corriere della Sera szerint Lombardián és Szicílián múlik a választások eredménye. Az előrejelzések szerint az észak- és a délolasz tartományban a PD és a PdL továbbra is fej fej mellett áll, és itt a legmagasabb a bizonytalanok aránya.

Ezért intézett felhívást Bersani az ügyvezető kormányfőhöz, Mario Montihoz annak érdekében, hogy Lombardiában a PD és a Monti-lista ne külön, hanem közös jelölttel induljon a PdL-lel szemben.

A legfrissebb felmérések továbbra is tízszázalékos különbséget mutatnak PD és PdL között, az erősödő Monti-lista 18 százalékon áll, a Beppe Grillo vezette 5 Csillag Mozgalom (M5S) 13 százalékra gyengült.

Szerdai brüsszeli utazása előtt Monti kijelentette, hogy „az Európai Uniónak teljes mértékben távol kell tartania magát az olasz választási kampánytól”. Mario Monti Olli Rehnnek, az EU pénzügyi biztosának kijelentésére utalt, aki a Berlusconi-kormányt nevezte meg az olasz gazdasági csőd felelőseként.

„A 2011-es forgatókönyv ismétlődik, amikor Európa ostrom alá vett és távozásra kényszerített, Montit állítva a helyemre, de minél többet támadnak, annál inkább nő a támogatottságom” – jelentette ki Berlusconi.

Monti „rövid statisztaszerepet tölt be az olasz politikában. A PdL sohasem fog Montival szövetkezni” – hangsúlyozta a 76 éves veterán politikus, aki decemberben még Mario Montinak ajánlotta fel a jobbközép vezetését.

Legfrissebb hírek

Pulisic és Giménez góljaival győzött a Milan a Venezia ellen

Olasz labdarúgás
2025.04.27. 14:29

A frissebb Milan nyerte a városi derbit, az Intert búcsúztatva bejutott az Olasz Kupa döntőjébe

Olasz labdarúgás
2025.04.23. 22:58

A PSG megdöntötte a Milan több mint 30 éves veretlenségi rekordját

Francia labdarúgás
2025.04.23. 13:25

Tizenegy év után térhet vissza Milánóba Massimiliano Allegri – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2025.04.14. 12:56

Maignan üzent a fejsérülése után

Olasz labdarúgás
2025.04.13. 08:03

Maignan sérülése árnyékolta be a Milan négygólos győzelmét

Olasz labdarúgás
2025.04.11. 22:39

Megműtötték az edzés közben megsérült Kyle Walker könyökét

Olasz labdarúgás
2025.04.09. 10:05

Balogh Botondék bravúros döntetlent értek el az Inter ellen, a Milan és a Fiorentina sem bírt egymással

Olasz labdarúgás
2025.04.05. 22:45
Ezek is érdekelhetik