Találatok a US_Open címkére

Találatok száma: 110

A fehér sport fekete-fehéren 2.: a Grand Slam-rekordok és őrzőik

2009-06-26 04:00:30

Néhány hete, a Roland Garros előtt már jelentkeztünk egy, a tenisztörténelem „legjeit” összefoglaló írásunkkal, akkor a világranglista oldaláról közelítettük meg a fehér sportot. Mostani írásunkban – a wimbledoni torna kezdetén – ismét a tenisz érdekességeiről lesz szó, méghozzá a sportág legnagyobb eseményei, a Grand Slamek felől megközelítve.

Grand Slam Roland Garros US_Open Australian Open

Tenisz: tovább fejlesztik az US Open helyszínét

2008-12-23 04:00:47

60 millió dolláros beruházás keretében egy új fedett csarnokot építenek New Yorkban, az US Open helyszínén. A beruházás várhatóan három éven belül valósul meg.

US_Open

Federer különlegesnek érzi győzelmét, és újra a világelsőségre tör

2008-09-13 04:00:24

A svájci Roger Federer sima három szettben, 6:2, 7:5, 6:2-re megnyerte az idei US Open fináléját a brit Andy Murrayvel szemben. Ellenfele a döntő után úgy nyilatkozott, hogy minden idők legjobb teniszezőjétől kapott ki, Federer pedig mostantól arra készül, hogy visszavegye a világelsőséget Rafael Nadaltól.

Flushing Meadows Andy_Murray US_Open Roger Federer

Ez nagyon sima volt: megvan Federer 13. Grand Slam-győzelme

2008-09-12 04:00:24

A kiváló formában játszó Roger Federer esélyt sem adott Andy Murraynek az amerikai nemzetközi teniszbajnokság döntőjében: három szettben győzött 6:2, 7:5, 6:2-re a skót ellen.

US_Open

A történelmet író Serena számára a világelsőség csak bónusz

Harmadik US Open-győzelme után Serena Williams úgy érzi magát, mintha új karriert kezdett volna. A 26 éves Williams 2003 augusztusa után foglalta el ismét a női világranglista első helyét, amivel történelmet írt, hiszen ilyen hosszú szünetet követően még egy női teniszező sem jutott vissza a csúcsra.

világranglista Jelena Jankovics US_Open Serena_Williams

Serena: a fülbevaló repült, de a serleg és a világelsőség megvan

Serena Williams nagy küzdelemben 6:4, 7:5-re verte a szerb Jelena Jankovicsot a US Open női döntőjében. Az amerikai teniszező ezzel 2002 után nyert ismét Flushing Meadows-ban, és 2003 után ült vissza a világranglista élére. Az első Grand Slam-döntőjében szereplő Jankovics csalódott volt ugyan a finálé után, de összességében nagy teljesítménynek értékeli, hogy idáig eljutott.

Jelena Jankovics Serena_Williams US_Open

US Open: három meccs vasárnap, hétfőn a férfidöntő

2008-09-14 04:00:24

Ahogy arról korábban hírt adtunk, eső miatt félbeszakadt a Rafael Nadal–Andy Murray találkozó a US Openen, amikor a brit vezetett 6:2, 7:6, 2:3-ra a Flushing Meadows-i elődöntőben.

US_Open

US Open: eső miatt félbeszakadt Nadal és Murray mérkőzése

Eső miatt félbeszakadt Rafael Nadal és Andy Murray elődöntője a US Openen.

Andy_Murray US_Open Rafael Nadal

US Open: az időjárás miatt szombaton már nem lesz játék

A US Open szervezői bejelentették, hogy szombaton már nem lesz játék, így vasárnap (ha az időjárás is úgy akarja) fejezik be a Nadal–Murray férfi elődöntőt, és a női döntőt (Jankovics–Serena Williams) is a hét utolsó napján játsszák le.

US_Open

US Open: Djokovics megverte Roddickot, így elődöntős

Novak Djokovics 6:2, 6:3, 3:6, 7:6-ra legyőzte Andy Roddickot az US Open negyeddöntőjében, így a legjobb négy közé jutott, ahol Roger Federerrel játszik majd.

US_Open Novak Djokovics Andy Roddick

A megsértett Djokovics parádés játékkal állt bosszút Roddickon

2008-09-09 04:00:23

Andy Roddick igencsak feldühítette Novak Djokovicsot, amikor azt találta mondani, hogy riválisa csak színleli a sorozatos sérüléseket. A szerb a pályán vett elégtételt az őt ért sérelemért, és remek játékkal 6:2, 6:3, 3:6, 7:6-ra megverte az amerikai játékost az idei US Open férfi negyeddöntőjének utolsó mérkőzésén. Djokovics az elődöntőben Roger Federerrel találkozik majd.

Véget ért Müller menetelése: Federer megállította a meglepetésembert

2008-09-08 04:00:24

A Roger Federer elleni negyeddöntő jelentette a végállomást a 2008-as amerikai nemzetközi teniszbajnokság meglepetésemberének, a világranglista 130. helyén álló Gilles Müllernek. A svájci világklasszis három szettben győzte le luxemburgi ellenfelét, így bejutott a torna elődöntőjébe.

US_Open

US Open: zimbabwei-indiai siker a vegyes párosoknál

2008-09-11 04:00:23

A Cara Black, Leander Paes duó nyerte a vegyes párosok versenyét a US Openen, miután a döntőben 7:6, 6:4-re legyőzte a Liezel Huber, Jamie Murray alkotta párost.

US_Open

US Open: Federer legyőzte a torna meglepetésemberét

Roger Federer három játszmában legyőzte a világranglista 130. helyén álló luxemburgi Gilles Müllert az amerikai nemzetközi teniszbajnokság negyeddöntőjében.

US_Open

A tékozló nővér esete: Venus Williams saját magát verte meg

Serena Williams legyőzte nővérét, Venust az amerikai nemzetközi teniszbajnokság negyeddöntőjében Flushing Meadowsban. Serena két rendkívül szoros játszmában győzött wimbledoni bajnok testvére ellen. A férfiaknál a brit Andy Murray szintén kiélezett mérkőzésen verte meg a korábban sorozatban 23 meccset megnyerő argentin Juan Martin del Potrót, és elsőként jutott az elődöntőbe, amelyben a világelső spanyol Rafael Nadallal találkozik.

10. nap US_Open

US Open: Szafina könnyedén verte meg Pennettát, így elődöntős

2008-09-10 04:00:23

Dinara Szafina sima mérkőzésen, 6:2, 6:3-ra verte meg a legjobb Grand Slam-szereplését produkáló olasz Flavia Pennettát, ezzel elődöntős a US Open női versenyében.

Flavia Pennetta Dinara_Szafina US_Open

US Open: Serena Williams legyőzte nővérét a negyeddöntőben

Serena Williams legyőzte nővérét, Venust az amerikai nemzetközi teniszbajnokság negyeddöntőjében az US Openen.

US_Open

A nagyok bírják a maratonit: Federer és Djokovics is öt szettben nyert

2008-09-06 04:00:23

Öt szettben, de megvan. Ezt mondhatta el a US Open nyolcaddöntői után a hatalmas csatára kényszerült Roger Federer és Novak Djokovics is. A svájci klasszis az orosz Andrejevet, a szerb teniszező a spanyol Robredót verte meg döntő játszmában, de a maratoni hosszúságúra nyúló délutáni program legnagyobb nyertese alighanem a meseszerű menetelést produkáló Giles Müller. A luxemburgi négy játszmában verte Davigyenkót, így 1968 óta először jutott selejtezős férfi egyesben a legjobb nyolc közé!

US_Open

US Open: nyolc között a luxemburgi Giles Müller is

Hatalmas csatában, a negyedik játszma hihetetlenül izgalmas tiebreakje után a luxemburgi Giles Müller jutott a US Open negyeddöntőjére, miután 6:4, 4:6, 6:3, 7:6-ra legyőzte az 5. kiemelt Nyikolaj Davigyenkót.

US_Open

US Open: ötjátszmás meccs után Federer is a nyolc között

Öt játszmára volt szüksége az esélyesek közül Roger Federernek is, hogy bejusson a US Open negyeddöntőjébe, de a volt világelső svájci végül csak leküzdötte döntő szett 6:3-ra az orosz Igor Andrejevet.