Női kézi Eb: Svédország nem kegyelmezett Szlovákiának

2014.12.16. 19:30
A svéd női kézilabda-válogatott Szlovákia ellen folytatta remek szereplését az Európa-bajnokságon: az északiak a középdöntő II. csoportjának második fordulójában kilenc góllal győzték le északi szomszédunkat.

Az egyik legsimább középdöntős összecsapást hozta a svéd–szlovák: a sárga-kékek 3–0-ra, majd 6–2-re vezettek a meccs elején a kiváló formában játszó Isabelle Gulldén irányításával. A szlovákoknak gyakorlatilag már ekkor csak arra futotta az erejükből, hogy lassítsák a svéd előny növekedését, Simona Szarková például hiába dobott sorozatban négy gólt az övéitől, több olyan eset is előfordult, hogy két szlovák találat között három svéd is született.

Szünetben 17–11 volt az állás, így a második játékrészben a Thomas Sivertsson, Helle Thomsen edzőpáros már arra is ügyelhetett, hogy a svédeknek maradjon energiájuk a jóval keményebbnek ígérkező holnapi, Montenegró elleni összecsapásra. Fordulás után beszállt a mérkőzésbe svéd részről Ida Oden is, aki harmincpercnyi játék alatt öt gólig jutott el, a szlovákok mindössze annak örülhettek, hogy a dudaszó előtt született utolsó találatuknak hála elkerülték a tízgólos vereséget – Svédország 31–22-re nyert.

HOLLANDIA–MONTENEGRÓ

A címvédő abban a tudatban lépett pályára, hogy egy vereséggel nagyon messze kerül a négy közé jutástól, míg a hollandok az eredmények szerencsés alakulásával már ma az elődöntőbe kerülhettek volna.

Katarina Bulatovicsék alaposan be is kezdtek, az átlövő már a meccs elején szórta a gólokat – az első negyedórában már ötnél járt – és előbb 5–1-re, majd 7–3-ra is elhúztak. Cornelia Grooték 6–10 után egy 4–0-s sorozattal a 20. perc végén egyenlítettek (10–10), de a szünet előtt így is az ő betörésgóljára volt szükség, hogy csak kettővel vezessenek a montenegróiak (13–15).

Ráadásul emberelőnybe is kerültek ekkor a hollandok, és 16–16-nál utolérték az ellenfelüket, a 36. percben pedig már ők vezettek 19–17-re. Még a 42. percben is a hollandoknál volt az előny (22–21), innentől kezdve azonban ismét belelendültek Radmila Petrovicsék (23–26), a hajrában pedig ismét jött Bulatovics, és végül 31–27-re nyertek a montenegróiak.

NŐI KÉZILABDA EB
KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT

Svédország–Szlovákia 31–22 (17–11)
Ld:
Gulldén 9, Oden 5, Agren, Helleberg, Hagman, A-M. Johansson 3-3, ill. Szarková 7, Rajnohová 5, Sukenniková 3
KORÁBBAN
Hollandia–Montenegró 27–31
(13–15)
Ld: Polman 8, Van der Heijden 5, Groot 4, ill. K. Bulatovics 10, Petrovics 6, Radicsevics, Jovanovics 4-4