NFL: Rodgers klubrekordja, újabb Bears-irányító dőlt ki

2016.10.21. 09:14
Davante Adams 132 yarddal és két touchdownnal segítette győzelemhez a Packerst (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 7. fordulójának nyitó mérkőzésén a Green Bay Packers hazai pályán 26–10-re legyőzte a Chicago Bearst a liga történetének legnagyobb múltra tekintő összecsapásán.

A sérült futó, Eddie Lacy hiányában Aaron Rodgers 326 yardot és három touchdownt passzolt a meccsen, 56 átadási kísérletéből 39 volt jó, ez utóbbi új klubrekordot jelent.

A Packers hiába haladt hatékonyan, egészen a harmadik negyed 6. percéig kellett várni a csapat első touchdownjára, amikor a 132 yardig és két pontszerzésig jutó Davante Adams erőszakossága hozta meg a sikert (13–10).

Ezt megelőzően 10–6-ra vezetett a Bears – köszönhetően egy védelmi labdaszerzésnek –, amely a második negyedben második számú irányítóját, Brian Hoyert is elveszítette, miután eltört a bal karja.

A hajrában aztán már nem volt kérdés, Adams második touchdownja és Randall Cobb (11 elkapás, 95 yard, TD) pontszerzésével végül fölényesen nyert a Packers (26–10).

A két gárda 193. alkalommal nézett egymással farkasszemet, és a mostani Packers-győzelemmel már csak minimális a Bears előnye (94 Bears-siker, 93 Packers-győzelem, 6 döntetlen).

A Green Bay a sikerrel 4–2-re módosította a mérlegét, és tapad a liga egyetlen hibátlan együttesére, az 5–0-val álló Minnesota Vikingsra, a Bears viszont 1–6-os mérlegével gyakorlatilag már a draftra készülhet.