NFL: későn hajrázott a Jets, 22–0-val fordított a Buffalo

2015.11.13. 07:50
A Jetsen kifogott a Bills remekelő védelme (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának 10. fordulójában a Buffalo Bills öt ponttal nyert a New York Jets vendégeként. Drámai volt a mérkőzés forgatókönyve. A vezetést mezőnygóllal a hazaiak szerezték meg, de 22–0-s etappal – benne két TD-nal – fordítottak a vendégek. A harmadik negyed végjátékában, majd a záró felvonás közepén a hazaiak is vittek egy-egy TD-t, de többet már nem tudtak kihozni maguknak a mérkőzésből.

Rex Ryan számára tökéletesen alakult a csütörtök esti rangadó. A Bills vezetőedzőjét a csoportrivális Jets januárban hat idény után menesztette, a Buffalo pedig azonnal lecsapott rá.

Ugyan egy mezőnygóllal a Jets szerzett vezetést, a vendégek védelme és speciális egysége nagyszerű napot fogott ki. Előbb Duke Williams szerzett touchdownt egy elejtett labdából, majd az újonc Karlos Williams elkapott hatpontost jegyzett – s közben Dan Carpenter három mezőnygólt értékesített, a Bills pedig 22–3-ra fordított.

A Jets a második félidőben Brandon Marshall és Eric Decker elkapásával szorossá tette a hajrát, de többre nem futotta erejéből. Rey Ryan védelme két interceptiont és egy fumble-t szerzett, s ami fontosabb, az utolsó percekben megállította a New Yorkot a vörös zónában.

A Bills (5–4) győzelmével nagy lépést tett a rájátszásért, a Jets (5–4) viszont legutóbbi négy találkozójából háromszor kikapott. A Buffalo Tyrod Taylorral az irányítóposzton 5–2-es mutatóval bír, s mind az öt sikere során 17 vagy kevesebb pontot engedett. Sőt, négy idegenbeli meccséből hármat megnyert, csak a londoni, Jaguars elleni összecsapáson szenvedett vereséget.