NFL: a Miami ellen ért véget a Tampa Bay vesszőfutása

2013.11.12. 07:00
Megbénítva: a Dolphins csak két yardot tudott megtenni futásból (Fotó: Reuters)
Miután a Jacksonville Jaguars vasárnap legyőzte a Tennessee Titanst, a hétfő esti rangadó előtt a Tampa Bay maradt az egyetlen nyeretlen csapat az NFL-ben, és a floridai rangadón, a Miami Dolphins ellen kellett megpróbálnia megszabadulni ettől a démontól. Talán nem is találhattak jobb ellenfelet ebből a szempontból, a Dolphins ugyanis meglehetősen gyenge formában volt a mérkőzés előtt (a legutóbbi öt meccsen négy vereség), ráadásul mindenki csak a Richie Incognito–Jonathan Martin botrány kapcsán emlegette őket, ami láthatóan nem tett jót a csapatnak.

Stephen Ross tulajdonos a meccs előtt sajtótájékoztatón beszélt az ügyről – egy nem kicsit félrement újoncterrorizálásról van szó, amely állítólag edzői utasításra történt azzal a céllal, hogy Martin kicsit összeszedje magát, de végül ideg-összeroppanást szenvedett. Ross elárulta, hogy szerdán találkozik a Martinnal, aki családjánál, Kaliforniában vesz részt pszichiátriai kezelésen, és akit még nem hallgatott meg a botránnyal kapcsolatban. Emellett azt is elárulta, hogy egy független bizottsággal vizsgáltatja meg a klub belső viszonyait – mellette természetesen az NFL is vizsgálja az esetet.

A Miami tehát komoly hendikeppel vágott neki a hétfő esti rangadónak, ami a meccs képén látszott is, hiszen a Tampa az újonc Mike Glennon (21/11, 139 yard, TD, INT) vezetésével 15–0-s előnyt épített ki 21 perc alatt – Donald Penn, a támadó falember kapott el egy labdát egy yardért az end zone-ban egy cseles játék végén, és Rian Landell két mezőnygólja között sikerült safetyre levinni Daniel Thomast saját célterületén.

A vendégek futójátéka botrányosan gyenge volt az egész mérkőzésen, összesen két yardot tettek meg a földön, ami a franchise történetének legrosszabb teljesítménye, és az egész NFL-ben sem volt rá példa 2007 óta (akkor a Cowboys tudott egy yardot futni a Redskins ellen az alapszakasz utolsó fordulójában). Ennek ellenére a Dolphinsnak sikerült összeszednie magát, és Ryan Tannehill (42/27, 229 yard, 2 TD, INT) irányításával, az egyébként remekül játszó Rishard Matthewsnak (120 yard, 2 TD) kiosztott hatpontosoknak, illetve Caleb Sturgis két mezőnygóljának köszönhetően a Miami megfordította a mérkőzést, majd négypontosra növelte előnyét a harmadik negyed legvégén (15–19).

A Tampa Bay a negyedik negyed első labdabirtoklása alatt öt percet tudott levenni az órából, és Bobby Rainey egy yardos futásával visszavette a vezetést (22–19). Ez azonban önmagában még kevés volt, hiszen a Buccaneers idén négy alkalommal is a rendes játékidő utolsó másfél percében vagy hosszabbításban kapott ki. A Dolphinsnak két labdabirtoklás is jutott, de elsőre csak egy first down jött össze nekik, és másodikra is túl nagy falatnak bizonyult a hazaiak védelme.

Három perc állt a „delfinek” rendelkezésére, hogy saját ötösükről mezőnygól-távolságba juttassák el a játékszert, de két első kísérlet kiharcolását követően Tannehillt kétszer egymás után földre vitték a Bucs pass rusherei – az NFL egész mezőnyében csak Terrelle Pryor tölt több időt a földön a Miami quarterbackjénél. Ennek köszönhetően egy 4 & 28-as szituációt kellett volna megoldania, ám Darrelle Revis lehúzta a másodéves QB passzát, ezzel bebiztosítva a Bucs első idei győzelmét.
Tampa Bay Buccaneers–Miami Dolphins 22–19

A Tampa Bay az NFC South utolsó helyén áll 1/8-as győzelem/vereség mutatóval, míg a Miami harmadik az AFC Eastben 4/5-tel.