NFL: a Miami 9 ponton tartotta divízióbeli riválisát

2014.11.14. 06:56
A védők nagyon megnehezítették a támadók dolgát Miamiban (Fotó: Reuters)
A profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 11. fordulójának nyitó mérkőzésén a Miami Dolphins hazai pályán 22–9-re legyőzte a Buffalo Billst. A Dolphins mérlege a divízióbeli rivális legyőzése után 6–4, ami tíz fellépést követően a legjobb 2008 óta, ezzel szemben a Bills sorozatban második veresége és 5–5-ös mérlege alighanem azt jelenti, hogy – amint 1999 óta mindig – ezúttal is lemarad a rájátszásról.

Ahogy várni lehetett, a védelmeké volt a főszerep a csütörtök esti találkozón. Az első félidőben a Dolphins és a Bills sem tudott touchdownt szerezni, a rúgók közül a Buffalóé két, a Dolphinsé egy mezőnygólt értékesített. 3–6

A második játékrész is hárompontossal kezdődött: Dan Carpenter 46 yardról lőtt pontosan, így a Bills 9–6-ra vezetett.

Ryan Tannehillék ezt követően összekapták magukat, s csak sikerült TD-t elérniük: a Miami irányítója Brandon Gibsonnak dobott hatpontost hét yardról. 10–9

A Dolphins védelme is elemében volt: Kyle Orton, a Bills irányítója saját célterületén belülről pontatlanul passzolt, a játékvezetők pedig – némi tanácskozás után – szándékos labdaeldobás miatt két pontot ítéltek a hazai gárda javára (safety).

Az utolsó negyedben Jarvis Landry is elkapott TD-t jegyzett, majd Caleb Sturgis mezőnygóljával kialakult a 22–9-es végeredmény.