NFL: Brady megint hengerelt; óriási Packers-pofon

2016.11.21. 07:02
Tom Brady újabb mérföldkövet lépett át karrierje során, ráadásul a Patriots is nyert (Fotó: Reuters)
A New England Patriots Tom Brady parádés teljesítményének köszönhetően 30–17-re legyőzte a San Francisco 49erset az NFL alapszakaszának 11. fordulójában. Megállíthatatlan a Seattle Seahawks, Russell Wilsonék a Pats után a Philadelphia Eagles ellen is nyertek. A Miami Dolphins az utolsó pillanatokban fordított a Los Angeles Rams ellen, míg hajnalban a Green Bay Packers óriási pofonba szaladt bele.

Az összecsapás előtt mindenki jogosan gondolta, hogy a New England lemossa a pályáról az eddig siralmas szezont futó San Franciscót.

Igen ám, de a nagyszünetig kifejezetten izgalmas volt a mérkőzés, a félidőben 13–10 volt az állás a Pats javára – igaz, a 49erset nagyban segítette a szakadó eső, ami alaposan meggyengítette a Tom Brady vezette Patriots passzjátékát.

A második félidőben viszont már megmutatkoztak a két csapat közti különbségek, Bill Belichick együttese teljes mértékig az irányítása alá vonta a meccset, Brady két addigi TD-passza mellé kiosztott újabb kettőt – a klasszis irányító 280 passzolt yarddal és 4 hatpontossal zárt –, a védelem pedig jól teljesített, csak a találkozó végén engedett egy touchdownt a 49ersnek, ám ekkor már nem volt tétje az összecsapásnak.

A Pats végül 30–17-re győzött, s ez volt Brady pályafutásának 199. győzelme, amivel beérte Brett Favre-ot az örökranglista második helyén. Az első Peyton Manning (Indianapolis Colts, majd Denver Broncos), neki 200 sikere van.

Elnézve Brady formáját, valószínűleg nem kell sokat várnia a rekorddöntésre…

A többi mérkőzésen
A Miami támadósora 54 percig tulajdonképpen semmit sem csinált a Los Angeles ellen, ám az utolsó két támadósorozatát egyaránt TD-vel zárta, így a végén 14–10-re nyerni tudott.

Jared Goff, a 2016-os játékosbörze 1/1-ese debütálásán nem volt túl meggyőző: passzai pontatlanok voltak, nem is nagyon vállalkozott hosszú átadásra. Mindössze 134 yardig jutott, TD-t nem passzolt, de a labdát sem adta el.

A Seattle Seahawks nagyszerű mérkőzésen győzte le a Philadelphia Eaglest. Ez a nagy játékok találkozója volt – C. J. Prosise 72 yardos futott touchdownnal nyitott, majd Russel Wilson, a Seattle irányítója TD-passzt kapott el Doug Baldwin elkapó passzából!

A hajnali összecsapáson a Redskins felmosta a padlót a szebb napokat is látott Packersszel. A „Sajtfejűek” egyik egysége sem remekel az elmúlt hetekben, a védelem rendre betlizik, míg az Aaron Rodgers vezette támadósor mélyen elmarad az elmúlt években mutatott teljesítményétől.

A fővárosiak támadói ellenben parádéztak: Kirk Cousins 375 yardot és 3 TD-t osztott ki, az újonc Rob Kelley pedig 137 yardja mellett háromszor loholt be a Green Bay végzónájába.