Újabb vereség idegenben, nem ment a Herthának Gelsenkirchenben

2017.02.11. 18:20
Guido Burgstaller szerzett vezetést a Schalkénak (Fotó: AFP)
A Német Kupa-kiesés után a bajnokságban nem tudott javítani Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC, amely 2–0-s vereséget szenvedett a Schalke otthonában.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ

Schalke–Hertha BSC 2–0 (Burgstaller 41., Goretzka 62.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kissé tartalékosan állt fel pár alapembere sérülése miatt a Schalke a Hertha elleni rangadóra – a két csapat szurkolótábora nem eszik éppen egymás tenyeréből –, de a kispad összértéke így is hatvankétmillió euróra rúgott (Jevhen Konopljankával, Johannes Geisszel, Matija Nasztasiccsal, Max Meyerrel és Klaas-Jan Huntelaarral), ami szépen jelzi az erőviszonyokat.

A Hertha teljes kezdője nem ér ugyanis ennyit a Transfermarkt szerint, és bár Dárdai Pál gárdája sokszor okozott már meglepetést, ezúttal igen gyengén futballozva két gólt kapott bő egyórányi játék során.

„A Bayern elleni meccsig javulnunk kell” – Dárdai Pál mérkőzés utáni rövid értékelése itt!

Elfáradt kissé a berlini gárda az őszi menetelésben, már Dortmundban sem bírta idegekkel a tizenegyespárbajt, Gelsenkirchenben pedig két óriási hiba után engedett gólt ellenfelének: Guido Burgstaller találata előtt a hazai akció egy eladott, de harcosan visszaszerzett labdával indult (1–0), majd a korábban egy kapufát is jegyző Leon Goretzka a felezővonal környékétől szabadon futhatott fel a labdával a 16-osig, onnan pedig már nem hibázott (2–0).

Eldőlni látszott a mérkőzés, ettől annyira megnyugodott a Hertha, hogy a hajráig három helyzetet is kialakított, ám míg az első félidőben Salomon Kalou, a másodikban Vedad Ibisevic, Peter Pekarík és Langkamp Sebastian sem élt a maga lehetőségével: sorozatban negyedik idegenbeli bajnokiját bukta el a berlini csapat.

Javítási lehetőség a jövő héten odahaza a bajnoki címvédő és listavezető Bayern München ellen.