Bundesliga: Sallai 20 perce; kiütéssel nyert a Stuttgart és a Hoffenheim

R. P.R. P.
2021.08.14. 17:36
Sallai 20 percet kapott a Freiburgban (Fotó: AFP)
Gól nélküli döntetlent játszott a Freiburg a német labdarúgó Bundesliga 1. fordulójában szombaton. A magyar támadó csereként játszva 20 percet kapott. Kiütéssel győzött a VfB Stuttgart és a Hoffenheim.

A Bundesliga nyitó fordulójában, a szombati játéknapon két magyar érdekeltségű mérkőzést rendeztek. Igaz, a Bochumot erősítő Novothny Somáról már pénteken kiderült, hogy kisebb sérülés miatt nem játszhat a Wolfsburg ellen. A mérkőzés elején emberhátrányba kerülő Bochum végül 1–0-ra kikapott.

Sallai Roland a kispadon kezdett a Freiburgban a Bielefeld ellen, de a második félidő 25. percében becserélte Christian Streich vezetőedző. A válogatott támadó 20 perc alatt nem tudott érdemben segíteni a csapatán, a meccs 0–0-val ért véget.

A VfB Stuttgart 5–1-re kiütötte a másodosztályból másodikként élvonalba feljutó Greuther Fürthöt, és a Hoffenheim is négygólos különbséggel győzött az Augsburg vendégeként (0–4).

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Augsburg–Hoffenheim 0–4
(J. Larsen 37., Adamjan 79., Rutter 88., Rudy 90+5.)
Bielefeld–Freiburg 0–0
Union Berlin–Leverkusen 1–1 (Awoniji 7., ill. M. Diaby 12.)
VfB Stuttgart–Greuther Fürth 5–1 (Endo 30., Klement 36., Kempf 55., 76., al-Gaddiui 61., ill. Leweling 90+3.)
Wolfsburg–Bochum 1–0 (Weghorst 22.)
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 5–2 (Reus 23., Th. Hazard 32., Haaland 34., 70., Reyna 58. ill. Passlack 27. – öngól, Hauge 87.)