Bundesliga: őrült meccsen szerezte meg első győzelmét a Frankfurt

V. J.V. J.
2022.08.28. 19:34
Mario Götze (középen) szerezte a Frankfurt első gólját (Fotó: Getty Images)
A Eintracht Frankfurt 4–3-ra nyert a Werder Bremen otthonában a német labdarúgó Bundesliga 4. fordulójának záró mérkőzésén.

A kezdést követően pikk-pakk vezetett a Frankfurt: Randal Kolo Muani csinált bolondot a védőkből a tizenhatos bal oldalánál járva, majd visszagurított Mario Götze elé, aki erőteljes, lapos lövést zúdított a kapu jobb felébe.

Sokáig nem örülhettek a hesseniek: szöglet után Evan Ndicka Anthony Jungnak ajándékozta a labdát, utóbbi kapásból lőtt a jobb alsóba, majd nem sokkal később egy felívelt szabadrúgást követően, Leonardo Bittencourt gyönyörű fejesével fordított is a Bremen!

A gyorsan kapott két gól nem törte meg a Frankfurtot, amely előnnyel vonult a szünetre! Kamada Daicsi hosszú indításával Kolo Muani száguldott a kapu elé, nagyszerű cselekkel csapta be az utolsó két hátvédet, majd nagy erővel bevette a kaput – Kevin Trapp csak beleérni tudott. Ha ez a gól nem lett volna kellően szép, jött Jesper Lindströmé is – a svéd a jobb oldalon iramodott meg, majd az ötös közelében átemelte a kapust.

A szünet után sem álltak le a vendégek: Kamada lekészítése után Djibril Sow káprázatosan emelt a kapu jobb oldalába. A hosszabbításban Ndicka szabálytalansága után Niclas Füllkrug még szépíteni tudott tizenegyesből, de a Frankfurt így is meg tudta szerezni idénybeli első győzelmét. 3–4

Kétszer is villant a piros lap a Köln és a Stuttgart összecsapásán. Erről a mérkőzésről ide kattintva olvashat bővebben.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
1. FC Köln–VfB Stuttgart 0–0
Kiállítva: Pfeiffer
(56., Stuttgart)
Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 3–4 (Jung 14., Bittencourt 17., Füllkrug 90+2. – 11-esből, ill. Götze 2., Kolo Muani 32., Lindström 39., Sow 48.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Péntek
Freiburg–Bochum 1–0
(Grifo 48.)
Szombat

Bayern München–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Sané 83., ill. M. Thuram 43.)
Hertha BSC–Borussia Dortmund 0–1 (Modeste 32.)
Hoffenheim–Augsburg 1–0 (Geiger 39.)
Mainz–Bayer Leverkusen 0–3 (Palacios 29., J. Frimpong 39. 41.)
Kiállítva:Hincapié (Leverkusen, 77.),Bakker (Leverkusen, 90+4.)
Schalke–Union Berlin 1–6 (Bülter 31. – 11-esből, ill. Thorsby 6., S. Becker 36., 46., Haberer 45+3., Michel 87., 90.)
RB Leipzig–Wolfsburg 2–0 (Nkunku 4., 90. – az elsőt 11-esből)

1. Bayern München 4 3 1 16–2 +14 10
2. Union Berlin 4 3 1 11–3 +8 10
3. Freiburg 4 3 1 7–3 +4 9
4. Hoffenheim 4 3 1 8–5 +3 9
5. Borussia Dortmund 4 3 1 7–4 +3 9
6. Mönchengladbach 4 2 2 7–4 +3 8
7. Mainz 4 2 1 1 4–5 –1 7