Bundesliga: Nem volt annyira sima, mint amit a végeredmény mutat – Sallai

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2020.12.18. 08:00
Sallai Roland egyre jobban érzi a Bundesliga-meccsek ritmusát, a két gólja is erről tanúskodik (Fotó: Getty Images)
Egy gyönyörű fejes és egy finom emelés. Remek estét zárt szerdán Gelsenkirchenben Sallai Roland, aki a második félidei duplájával eldöntötte a Schalke–Freiburg (0–2) bajnokit. A magyar válogatott támadója élete első Bundesliga-dupláját követően nyilatkozott lapunknak.

A magyar válogatott támadó már az első félidőben vezetést szerezhetett volna együttesének, akkor pazar labdaátvétele után törhetett kapura, ám a hátrafutó Ozan Kabak lábán felperdült közeli lövése, így odalett a lehetőség. A fordulás után viszont már nem volt ellenszere a hazai együttesnek, Jonathan Schmid jobb oldali beadása után a rövid saroknál érkező magyar csatár gyönyörű mozdulattal csúsztatott a jobb alsó sarokba, majd a 68. percben Vincenzo Grifo passza után került helyzetbe, és leheletfinom mozdulattal pörgette át a labdát a kimozduló kapuson.

„Nem volt annyira sima, mint amit a végeredmény mutat” – mondta lapunknak a találkozó másnapján Sallai Roland.

„Az első félidőben többnyire mezőnyben folyt a játék, a kapuk kevésszer forogtak veszélyben, ám abban az időszakban is többet vártam magamtól, s noha helyzetbe kerültem, nem sikerült kihasználnom a lehetőséget. Sajnos annál a ziccernél hiányzott a kellő koncentráció és higgadtság. Szerencsére a fordulás után szerzett két gólommal mindenkit kárpótoltam. A szünetben azt kérte tőlünk a vezetőedzőnk, Christian Streich, hogy próbáljunk a saját stílusunkban játszani, ne kapkodjunk, és akkor a győzelem sem marad el. A góljaim? Az elsőnél remek beadást kaptam, jó ütemben ugrottam fel, és a fejesem is pontos volt. Néhány perccel később a hosszú saroknál érkeztem, akkor a rövidre próbáltam fejelni a labdát, de nem lett gól belőle. Talán jobb döntés lett volna, ha ott mellre veszem a labdát, és lövök. A kihagyott lehetőségeimből könnyebb lett volna gólt szerezni, mint azokból a helyzetekből, amelyekből végül betaláltam, de ebből is próbálok tanulni. A második találatomnál igyekeztem magam elé engedni az átadást, ezzel kizárni a hátrafutó védőt, így több helyem volt felmérni a helyzetet, és a legjobb döntést meghozni.”

Kilenc nyeretlen bajnoki után legutóbbi két Bundesliga-találkozóján egyaránt három pontot gyűjtött a 11. helyen álló Freiburg, amely így még mélyebbre taszította az utolsó helyen kullogó Schalkét. A duplázó magyar támadó a Kickernél bekerült a forduló válogatottjába.

„A mostani bajnokságban még nyeretlen a Schalke, de talán épp ezért volt nehezebb ellene játszani”  – folytatta a 23 esztendős támadó.

„A kötelezően megszerzendő győzelem kicsit görcsössé tett minket, talán azért nyújtottunk visszafogottabb teljesítményt az első félidőben. Szerencsére a fordulás után sikerült váltani. Ami a forduló válogatottját illeti, ezek a visszajelzések kellenek egy labdarúgó lelkének, az ilyen pozitívumokból lehet további önbizalmat meríteni a következő mérkőzés előtt. Megtisztelő, ha a Kickernél kiemelkedőnek ítélték a játékomat, de nem akarok ennyivel megelégedni. A célom, hogy minél több ilyen egyéni elismerést gyűjtsek be, elvégre ez azt jelenti, hogy képes voltam segíteni a csapatomnak.”

1. Bayer Leverkusen 12 8 4 27–10 +17 28
2. Bayern München 12 8 3 1 37–18 +19 27
3. RB Leipzig 12 8 3 1 24–9 +15 27
4. Borussia Dortmund 12 7 1 4 25–16 +9 22
5. Wolfsburg 12 5 6 1 19–13 +6 21
6. Union Berlin 12 4 6 2 25–17 +8 18
7. VfB Stuttgart 12 4 6 2 26–19 +7 18
8. Mönchengladbach 12 4 6 2 23–20 +3 18