Visszafogott játékkal is magabiztosan nyert a Leipzig

2022.10.29. 15:20
Szoboszlai Dominik gólpassza után szerzett vezetést a Leipzig (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójában a Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot is a kezdőjében tudó RB Leipzig 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Bayer Leverkusent.

BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
RB LEIPZIG–BAYER LEVERKUSEN 2–0 (1–0)
Lipcse, Red Bull Aréna, 45 598néző. Vezette:Jablonski
LEIPZIG:Nyland – Simakan (Gvardiol, a szünetben), W. Orbán, A. Diallo – Heinrichs, X. Schlager, Kampl (Haidara, a szünetben), Raum (Halstenberg, 71.) –Szoboszlai (Dani Olmo, 71.), Nkunku (André Silva, 84.), Werner. Vezetőedző: Marco Rose
LEVERKUSEN: Hradecky – Tah, Tapsoba, Hincapié – Fosu-Mensah (J. Frimpong, 54.),Andrich, Amiri (Palacios, 65.), Sinkgraven (Bakker, 65.) – M. Diaby, Hlozek (Schick, 65.),Adli (Hudson-Odoi, 77.). Vezetőedző: Xabi Alonso
Gólszerző: Nkunku (32.), Werner (83.)

Nem kezdődött nagy iramban a mérkőzés, bár talán ez is nem is csoda, hiszen mindkét csapat Bajnokok Ligája-találkozót játszott néhány nappal ezelőtt, és a jövő héten újabb BL-csata vár rájuk. Ment a passzolgatás, lehetőség kevés adódott, majd lényegében az első helyzetéből betalált a Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal felálló Lipcse. A 32. percben Szoboszlai ívelt be szabadrúgást, amit Christopher Nkunku csúsztatott a vendégek kapujába (1–0). Ettől sem pörgött fel a meccs, a szünetig ezután sem sok minden történt, a Leverkusen kaput eltaláló lövés nélkül zárta az első félidőt.

A második játékrész sem hozott nagy változást, az első percek nem hoztak helyzeteket. Aztán Szoboszlai betalálhatott volna, de Hradecky bravúrral hárított, s a vendégeknek is sikerült eltalálni a hazai kaput, amire egy órát kellett várni. Xabi Alonso, a Bayer vezetőedzője hiába használta ki az összes cserelehetőségét, és hozott be három támadót is, a Leverkusen rendkívül veszélytelen volt az egész meccsen. Majd a hajrában lezárta a mérkőzést a Leipzig, Timo Werner értékesítette a ziccerét (2–0), s így a lipcsei csapat visszafogott játékkal is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.

Sikerükkel a lipcseiek egyelőre felléptek a tabella 5. helyére, míg a leverkuseni együttes visszacsúszott a kiesőzónába, a 16. helyről várhatja a folytatást.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Bayern München–Mainz 6–2(Gnabry 5., Musiala 28., Mané 43., Goretzka 58., Tel 79., Choupo-Moting 86., ill. Widmer 45+4., Ingvartsen 82.)
VfB Stuttgart–Augsburg 2–1(Guirassy 15., Anton 90+2., ill. Niederlechner 4.)
Wolfsburg–Bochum 4–0(Nmecha 27., 58., Baku 35., Wind 80.)
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 2–0(Nkunku 32., Werner 83.)

Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–2
(Kamada 26. ill. Brandt 20., Bellingham 52.)

Pénteken játszották
Werder Bremen–Hertha BSC 1–0(Füllkrug 85.)

18. Schalke1113711–26–156

Xabi Alonso nem lehet elégedett a látottakkal (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 3–3

Willi Orbán (jobbra) ismét biztos pontja volt a lipcsei védelemnek (Fotó: AFP)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a Leipzig két góllal legyőzte a keveset mutató Leverkusent!

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

86. perc:Henrichs csúszott oda csúnyánBakkernek, bizony ez sárga lap.

84. perc: A mérkőzés utolsó cseréje.ChristopherNkunku fejezi be mára,AndréSilva kap lehetőséget.

83. perc: GÓL! KETTŐVEL VEZET A LIPCSE!Haidara ugratta ki Wernert, aki így ziccerbe került, és 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot! Valószínűleg ezzel eldőlt. 2–0

Hiába hozott be három támadót is Xabi Alonso, a „gyógyszergyáriak” semmi veszélyt nem jelentenek a hazai kapura.

77. perc: A Leverkusen utolsó cseréjeCallumHudson-Odoi, akiAmineAdlit váltja.

76. perc:AbdouDiallo csúszott odaAmine Adlinak, jogos a sárga lap.

45 598 néző tekinti meg a mérkőzést a Red Bull Arénában.

71. perc: Két változtatás a hazaiaknál is. Elhagyja a pályát Szoboszlai Dominik ésDavidRaum, őket Dani Olmo ésMarcelHalstenbergváltja.

65. perc: Xabi Alonso hármat cserél. LejönDaleySinkgraven,AdamHlozek ésNadiemAmiri, beállMitchelBakker,PatrikSchick ésExequielPalacios.

63. perc: Werner lépett ki, s végül lőni tudott védője szorításában 16 méterről, de nem volt benne erő, ráadásul középre is ment a labda.

61. perc: A Leverkusen első kaput eltaláló lövése!Sinkgraven rúgta rá 10 méterről, de a labda középre ment, laposan, így védte a kapus.

59. perc: Andrich kapott sárga lapot.

57. perc: Szoboszlai majdnem betalál! Nkunku ívelte át balra Wernernek a labdát, aki átfejelte a hosszúra, ahol Szoboszlai érkezett, de éles szögből nem tudta belőni, Hradecky bravúrral védett a rövid alsónál!

54. perc: Vendégcsere, támadó érkezik.JeremieFrimpong váltjaTimFosu-Mensah-t.

48. perc: Raum lő 25 méterről, de középre megy, így nem okoz gondot Hradeckynek.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Kettőt változtat Marco Rose a szünetben. ÉrkezikJosko Gvardiol ésAmadou Haidara, méghozzáMohamed Simakan ésKevin Kampl helyére.

A mezőnyben egyenrangú ellenfélnek számított a fekete mezes Leverkusen, de a kapura nagyon veszélytelen volt (Fotó: AFP)

Az első félidőben szinte semmit sem mutatott támadásban a Leverkusen. Igaz, a hazaiaknak sem volt túl sok helyzetük, de ha úgy vesszük, a türelemjáték eredményre vezetett, így Szoboszlai gólpasszából Nkunku megszerezte a vezetést a Lipcsének.

Sárga lapok: 1–2

45+1. perc: Vége az első félidőnek! A hazaiak egy góllal vezetnek a szünetben.

45+1. perc: Diallo ugratta ki Wernert, aki az alapvonal mellől csak a kapus kezébe tudta emelni a labdát.

45. perc: Egy perc a ráadás.

Lipcsei passzolgatással telnek a félidő utolsó percei.

35. perc: Kampl lépett oda Amirinek, így ez az első lipcsei sárga lap.

Nkunku szerzett vezetést a hazaiaknak (Fotó: AFP)

32. perc: GÓL! VEZET A LIPCSE!Szoboszlai ívelte be a szabadrúgást, Nkunkura senki sem figyelt, így 10 méterről a kapu jobb oldalába csúsztatta a labdát! 1–0

31. perc: Hincapie csúszott oda Szoboszlainak, s végül sárgát is kapott érte.

26. perc:Tapsoba faultolta le Wernert, ezért jár a sárga.

20. perc: Ez lehetőség volt!Schlager ugratta ki jól Nkunkut, aki viszont eltotojázta a helyzetet, és végül ő faultolt a tizenhatoson belül, így lövésig sem jutott.

Az első 10 perc nem hozott túl sok izgalmat. A meccset inkább a Leipzig kezdte aktívabban, de most már a Leverkusen adogat.

3. perc: Nkunkut lökték fel a tizenhatoson belül, de a játékvezető mutatja, ezért nem jár tizenegyes.

A lipcseiek fehér, a leverkuseniek fekete szerelésben játszanak.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A vendégek hiányzói:Charles Aránguiz,Szardar Azmun,Florian Wirtz.

A lipcsei sérültek listája:Janis Blaswich, Gulácsi Péter, Lukas Klostermann, Konrad Laimer. Tehát mivel Gulácsi mellett Blaswich sem egészséges – vádliproblémák miatt –, ma mutatkozik be a csapatban az október 9-én szerződtetett norvég kapus,Örjan Nyland.

A felek eddig 12 alkalommal találkoztak egymással, ezeken a meccseken hatszor a lipcseiek nyertek, míg a leverkuseni csapat kétszer tudott győzedelmeskedni, tehát négy mérkőzés végződött döntetlennel. A két csapat legutóbbi meccsét, melyet a Leipzig nyert meg 1–0-ra idegenben, Szoboszlai Dominik gólja döntötte el.

A Bundesligában eddig mindkét együttes gyengébben szerepel a vártnál. A hazaiak csupán a 9. helyen állnak, bár négy meccse veretlenek, s szép lassan lépegetnek előre a tabellán. A vendégek pedig a 15. helyet foglalják el, de Xabi Alonso csak október 5-én vette át a csapat irányítását, így még nehéz megmondani, mire lehetnek képesek a „gyógyszergyáriak”. Mindenesetre a spanyol tréner eddig mérlege egy győzelem, egy döntetlen, egy vereség a bajnokságban.

„Mindkét csapat fárasztó mérkőzésen van túl, s nem lesz könnyű ugyanolyan intenzitással játszani, ahogy azt az Atlético Madrid ellen tettük, de nem lehet más a célunk – nyilatkozta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Xabi Alonso, a Bayer vezetőedzője. – Ahhoz, hogy a Leipzig ellen jó eredményt érjünk el, kiválóan kell védekeznünk, de a támadásépítésekre is nagy hangsúlyt kell fektetnünk, hogy meglegyenek a helyzeteink a gólszerzéshez.”

„Remek mérkőzést játszottunk a Real Madrid ellen, örülünk az eredménynek, de most már előre kell tekintenünk – mondta Marco Rose, a Leipzig vezetőedzője a szombati mérkőzést megelőzően. – A Bundesligában még mindig nem ott állunk, ahol szeretnénk, minden pontra szükségünk van. A Bajnokok Ligájában megmutattuk, mire vagyunk képesek, most ezt a szintet kell ismét hoznunk.

A két csapat egyaránt Bajnokok Ligája-mérkőzést játszott a héten, ráadásul madridi ellenfelekkel szemben. Az előjelek a keletnémetek mellett szólnak, hiszen 3–2-re legyőzték a BL-címvédő Real Madridot, s így a csoport második helyén állva minden esélyük megvan a továbbjutás kiharcolására. Ezzel szemben a Leverkusen csak 2–2-t játszott az Atléticóval, így már biztosan nem juthat a legjobb 16 közé, s mivel jelenleg negyedik a kvartettben – egypontos hátránnyal –, az Európa-liga-szereplés elérését tekintve sem a saját kezében van a sorsa.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Leipzig–Leverkusen mérkőzés!