Vezetett a Hertha, mégis vereség a vége

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2021.08.15. 17:19
Kainz duplájára már nem volt válasza a Herthának (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 1. fordulójának záró mérkőzésén a Köln 3–1-re legyőzte a Hertha BSC-t. Bár a berliniek szerezték meg a vezetést, a hazaiak még az első félidőben egyenlítettek, majd a második játékrész elején Florian Kainz két találatával eldöntötték a mérkőzést.

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
1. FC Köln–Hertha BSC 3–1 (1–1)
Köln,
Rhein-Energie-Stadion, 16 500 néző. Vezette: Hartmann
Köln: Horn – Schmitz (Ehizibue, 84.), Hübers, Czichos, Hector – Shiri – Ljubicic (Özcan, 76.), Uth (Duda, 68.), Kainz (Schaub, 76.) – Thielmann, Modeste (Seb. Andersson, 76.). Vezetőedző: Steffen Baumgart
Hertha: Schwolow – Pekarík (Zeefuik, 59.), Stark, Dárdai M., Plattenhardt – Tousart, Ascacíbar, Serdar – K.-P. Boateng (Klünter, 59.) – Jovetics (Richter, 65.), Cunha (Lukebakio, 65.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző:
Modeste (41.), Kainz (52., 55.), ill. Jovetics (6.)

Gyorsan vezetést szerzett a Hertha. A 6. percben Plattenhardt ívelt középre szabadrúgásból, Cunha fejesét Horn még kiütötte, de a kipattanó Cunhához került, majd onnan Sztevan Joveticshez, aki két méterről az üres kapuba passzolt. 0–1

Jovetics gólja azt jelentette, hogy a montenegrói támadó az angol, az olasz, a spanyol és a francia élvonal után a németben is gólt szerzett már. Erre korábban csak a román Florin Raducioiu volt képes.

Kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők. Simán lehetett volna 0–2 is, ám pár perccel az első félidő vége előtt egyenlített a Köln. Thielmann beívelését Anthony Modeste fejelte be a kapuba Dárdai Márton mellől. Videóztak, mert a magyar védő a földre esett, amikor ütközött Modeste-tel, de végül szabályosnak ítélték a gólt. 1–1

A Hertha számára rémálom volt a második félidő eleje, mert Florian Kainz három perc alatt kétszer is kihasználta a berlini védelem hibáit. Mindkét alkalommal a jobb oldalról játszották át a vendégek védelmét. 3–1

Dárdai cserélt is kettőt, majd pár perc múlva még kettőt, de ezek sem hoztak változást. Egyedül Ascacíbar talált a kapuba, de lesről, így a Hertha nem tudott közelebb kerülni a hazaiakhoz.

A Köln simán védte az eredményt, és megérdemelt győzelmet aratott Dárdai Pál együttese ellen.

A gólok

90+4. perc: vége a mérkőzésnek!

4 perc a hosszabbítás.

90. perc: sárga Plattenhardtnak a Schaub elleni faultjáért.

88. perc: Hertha szabadrúgás, de gyorsan kontrába fordul, a kölniek rohama végén Schwolow bravúrral lábbal véd.

84. perc: Ehizibue jön be Schmitz helyére.

81. perc: szépített volna a Hertha, de Dárdai fejese után Ascacíbar lesállásnál vágta a labdát a kapuba.

80. perc: Shiri kapott sárgát Lukebakio elleni szabálytalankodásáért.

78. perc: szépítési lehetőség a Hertha előtt, de Lukebakio közeli lövését blokkolták a védők.

77. perc: Thielmann kapott sárgát, mert szabálytalankodott Ascacíbarral.

76. perc: hármat cserél a hazai csapat. Modeste helyett Andersson, Kainz helyett Schaub, Ljubicic helyett Özcan a pályán.

70. perc: Lukebakio baloldali egyéni akcióját Thielmann állítja meg.

68. perc: cserél a Köln is, Duda jön be Uth helyére.

68. perc: Plattenhardt szabadrúgása a tizenhatos sarkáról. Ígéretes helyzet, de csúnyán fölé rúgta.

67. perc: Czichos szabálytalankodik sárga lapot érően.

65. perc: újabb Hertha-cserék, Lukebakio jön Cunha, Richter pedig Jovetics helyére.

Egyelőre nincs hatása a cseréknek, továbbra is a Köln a veszélyesebb.

59. perc: Dárdai kettőt cserél, Klünter jön Boateng helyére, Zeefuik pedig Pekarík helyett folytatja.

55. perc: és már 3–1 a Kölnnek! A Hertha-védelem hibáját kihasználva Thielman passzolt középre a jobb oldalról, az érkező Kainz estében a kapu jobb oldalába rúgta a labdát. 3–1

52. perc: vezet a Köln! Modeste jobboldali, egy védő lábán megpattanó beadásába Schwolownak bele kellett érnie, mert különben a kapuba szállt volna a labda, csakhogy a kapus kezéről Florian Kainz elé került, akinek nem okozott gondot közelről az üres kapuba fejelnie. 2–1

48. perc: kölni szabadrúgás, Shiri közeli fejesét Schwolow bravúrral védte.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Kainz lövése után Schwolownak nagyot kellett nyújtóznia, hogy kitenyerelje a labdát.

41. perc: egyenlít a Köln! Thielman beívelését Anthony Modeste fejelte be a kapuba Dárdai Márton mellől. Videóztak, mert a magyar védő a földre esett, amikor ütközött Modeste-tel, de végül szabályosnak ítélték a gólt. 1–1

40. perc: szép Hertha-támadás, de Cunha nem tudta jól középre fejelni a labdát.

Sztevan Jovetics gólja egyébként azt jelenti, hogy a montenegrói támadó az angol, az olasz, a spanyol és a francia élvonal után a németben is gólt szerzett már. Erre korábban csak a román Florin Raducioiu volt képes…

31. perc: Czichosnak megakasztotta a Hertha támadását,d e nincs sárga.

26. perc: Jovetics lövését szögletre ütötte Horn.

24. perc: Robert Hartmann nem ítélt büntetőt, szöglettel jön a Hertha. Azonban ebből nem alakult ki helyzet.

23. perc: Hertha-szöglet jönne, de videóznak, mert az egyik hazai védő kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül.

Az utóbbi percekben a Köln növelte a tempót, egyre több veszélyes támadást vezet, de a berlini védelem egyelőre jól zár.

18. perc: Uth célozta meg a kaput, de lövését blokkolták.

17. perc: Hübers kapott sárgát kezezésért.

16. perc: újabb Hertha-támadás végén Cunha nem találta el jól a labdát, pedig ez is remek lehetőség volt.

12. perc: veszélyes kölni támadás, de a védők felszabadítanak.

10. perc: majdnem 0–2. Jovetics passzol Serdarhoz, aki 15 méterről lőtt, de Horn védte.

6. perc: vezet a Hertha! Plattenhardt ívelt középre egy szabadrúgást. Cunha fejesét Horn még kiütötte, de a kipattanó Cunhához került, majd onnan Sztevan Joveticshez, aki két méterről az üres kapuba passzolt. 0–1

3. perc: lendületes berlini kontra, de nincs helyzet belőle.

2. perc: kölni támadás, Uth fejelt 10 méterről, de jócskán mellé.

A találkozó elkezdődött!

A kezdés előtt a kölni stadionban is megemlékeztek Gerd Müllerről.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! A mérkőzés 17.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Dárdai Pál vezetőedzősége alatt a Hertha ötször győzött, és két döntetlen mellett csak egyszer kapott ki a Kölntől.

Dárdai Pál a Nemzeti Sportnak is elmondta, hogy „Nehéz lesz minket megverni” ebben az évadban. „Nem vennék mérget rá, hogy mára kialakult a végleges keret, legalábbis remélem, hogy egy, de inkább két szélső még érkezik. Nem vitás, Jhon Córdoba eladása jó tett a büdzsének, ugyanakkor a távozásával tíz-tizenkét gól is lepattant. Sztevan Joveticcsel jó vásárt csináltunk, főleg úgy, hogy nem kellett fizetni érte... Nem csupán remek futballista, intelligens is, a játékkultúrája sokat segíthet. A kérdés az, mennyire tudja felvenni a Bundesliga tempóját. Suat Serdar esetében ez nem kérdés, jó korban van és bár még csak huszonnégy éves, jelentős Bundesliga-múlt van mögötte. Jól lő, jól passzol, mélységbe is úgy indul, ahogyan kell. Kevin-Prince Boateng már a harmincötödik életévében jár, de Berlinben született, itt kezdte pályafutását, és még az sem zárható ki, hogy itt fejezi be. Lehet, hogy már nem bír kilencven percet, de a kötődésével, a rutinjával segítségünkre lehet a pályán és az öltözőben egyaránt. Davie Selke Brémából tért vissza, Meppenben ő szerezte a gólunkat, bízom benne – is. Mindent összevetve azt mondom, van három-négy kiváló futballistánk, de a többiek is hozzák azt a szintet, amit kell” – mondta Dárdai Pál.

Dárdai a Köln elleni meccsről: „Nem lesz könnyű. Az idény elején senki sem tudja, mit várhat a másiktól. Mi abba kapaszkodhatunk, amit mondtam: szerintem rendben vagyunk. Optimista vagyok, legalább egy ponttal akarunk hazatérni. A három persze még boldogabbá tenne”.

Dárdai Márton egyre markánsabb szerepet tölt be a Herthánál, megbízhatóan, jól teljesít. Remek felépítésű, fejlődőképes futballista, nem csupán a berliniek kívánják a kiteljesedését, hanem a magyar labdarúgó-társadalom is.