Idén még nyeretlenek: nem bírt egymással Dárdai és Szalai csapata

2018.02.03. 15:25
A Hertha és a Hoffenheim nem bírt egymással (Fotó: AFP)
Hozta a kötelezőt a Bayern München a labdarúgó Bundesliga 21. fordulójában: a listavezető 2–0-ra győzött a Mainz otthonában. A Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim nem bírt Dárdai Pál Herthájával, míg az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapujában 1–0-ra nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Hertha BSC–Hoffenheim 1–1 (S. Kalou 58., ill. Kramaric 38. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Sokat elmond a Hertha és a Hoffenheim lehetőségeiről, hogy amikor utóbbiban a télen topcsapatok által keresett karmester, a német válogatott, Konföderációs Kupa-győztes Kerem Demirbay lesérült, akkor a német U21-es válogatottal Európa-bajnok Nadiem Amiri váltotta, akinek játékjoga 15 millió eurót ér – miközben a Hertha kezdőjében sem akadt hozzá hasonlóan értékes futballista.

Ennek ellenére megszerezhette volna a vezetést az idén még nyeretlen együttesek csatáján a Hertha, ha első szép támadása végén nem éppen Peter Pekarík kerül ziccerbe, ugyanis nagyon látszott a közeli lövésen, hogy a szlovák játékos nem vérbeli csatár.

Kezdett Szalai Ádám is a vendégeknél, aki sokat harcolt középcsatárként, hol Niklas Starkkal, hol a meglepően hasznos Jordan Torunarighával, egy alkalommal pedig utolsó mezőnyjátékosként szerelte saját 16-osán a kapura törő Alexander Essweint – nem sokra rá gólt szerezhetett volna, ha pontosabban passzol elé az ötösre Serge Gnabry, de még ki sem bosszankodta magát a földre kerülő magyar csatár, amikor társai már örültek, ugyanis a háta mögött Niklas Stark összehozott közben egy teljesen fölösleges büntetőt.

Andrej Kramaric nem hibázott, véget vetve 1000 percnél is hosszabb bajnoki gólcsendjének.

Salomon Kalounak jobban megy, ő egyenlített a második félidő elején, egy szép fejessel, és a hajrában a győztes gólt is megszerezhette volna, ha lábbal is értékesíti a helyzetét. A végén majdnem jött a büntetés, ám a mérkőzésen labdához is alig érő berlini kapus, Thomas Kraft elképesztő bravúrral védte Amiri bombáját.

Ebben az évben még egyik csapat sem nyert – most legalább annak örülhetnek a felek, hogy ezúttal nem kaptak ki.

James és Ribéry lőtték a Bayern góljait (Fotó: AFP)

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Több helyen is változtatott kezdőcsapatán Jupp Heynckes a Mainz elleni idegenbeli bajnokira, Arjen Robben, Robert Lewandowski, David Alaba és Joshua Kimmich is kispados volt – nem meglepő, hisz a következő hetekben jön a többfrontos terhelés, a Bajnokok Ligája és a Német Kupa is folytatódik. A listavezető bajorok mérlege imponáló Mainzban: 16 győzelem, három döntetlen és mindössze négy vereség. Természetesen telt ház (34 ezer néző) fogadta a feleket.

A Bayern mezőnyfölénye (az első fél órában 72 százalékban birtokolta a labdát a müncheni együttes) a 33. percben érett góllá: Muto Josinori fejelt ki egy szögletet, a labdára Franck Ribéry csapott le és a tizenhatosról a kapu bal oldalába lőtt.

A 44. percben ismét mattolta a házigazdát a Bayern München: Corentin Tolisso ívelt középre pazarul a bal oldalról, a tizenhatoson belül James Rodríguezre nem figyeltek a hazaiak, ez pedig óriási luxus. A kolumbiai játékos mellre vette a labdát, majd könnyedén a bal alsóba bombázott hét méterről. (0–2)

A szünetben magabiztos előnyben volt a Bayern, amely a fordulás után sem engedte ki a kezei közül azt, így a papírformát érvényesítve elvitte a pontokat Mainzból.

A Schalke hiába vezetett a Werder Bremen ellen, Matija Nasztaszics kiállítása után a második félidőben megfordították a találkozót a brémaiak.

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 1–0-ra nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában. Sokáig úgy tűnt, hogy nem születik gól, végül az Evertontól kölcsönvett Ademola Lookman (aki ezen a mérkőzésen debütált a Bundesliga-csapatnál) betört a tizenhatoson belülre, és 12 méterről a jobb alsóba gurított.

Freiburg–Bayer Leverkusen 0–0
Schalke 04–Werder Bremen 1–2 (Konopljanka 28., ill. Kruse 79., Junuzovic 94.)
Mainz–Bayern München 0–2 (Ribéry 33., James Rodríguez 44.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 1–1 (Origi 24., ill. M. Gomez 60.)
Borussia Mönchengladbach–RB Leipzig 0–1 (Lookman 89.)