Bundesliga: három góllal nyert, és már második a Leverkusen

CS. M.CS. M.
2020.12.06. 20:13
Magabiztos Leverkusen-siker született (Fotó: Twitter)
A Bayer Leverkusen 3–0-ra nyert a Schalke vendégeként a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg a VfB Stuttgart 2–1-es sikert aratott Bremában.

Werder Bremen–VfB Stuttgart 1–2

A vezetést a 30. percben szerezték meg a vendégek Silas Wamangituka büntetője révén (0–1). A folytatásban a Werder átvette az irányítást, és próbált egyenlíteni, de a hosszabbításig a kaput is mindössze kétszer találta el.

A 92. percben Wamangituka meglőtte a második gólját is (0–2), ezzel eldöntötte a mérkőzést – még akkor is, ha egy perccel kséőbb Davie Selke révén a brémaiak szépítettek (1–2).

Schalke–Leverkusen 0–3

A vendégek előzetesen is jóval esélyesebbek voltak, emellett pedig már a 10. percben előnybe kerültek Malick Thiaw öngólja révén (0–1). Ezt követően még végig uralmuk alatt tudták tartani a mérkőzést.

A szünet utánJulian Baumgartlinger is betalált a 67. percben (0–2), majd a Schalke kihagyott egy büntetőt, amit a vendégek nem hagytak szó nélkül: Patrik Schick a 78. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát (0–3). A Leverkusen már a 2. helyen áll a Bayern München mögött.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Werder Bremen–VfB Stuttgart 1–2 (D. Selke 90+3., ill. Wamangituka 30. – 11-esből, 90+2.)
Schalke 04–Bayer Leverkusen 0–3 (Thiaw 10. – öngól, Baumgartlinger 67., Schick 78.)
Szombaton

Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–1 (Kamada 9., ill. G. Reyna 56.)
Freiburg–Mönchengladbach 2–2 (Lienhart 32., Grifo 49. – 11-esből, ill. Embolo 23., Pléa 50.)
Arminia Bielefeld–Mainz 2–1 (Prietl 21., Doan 31., ill. Stöger 82.)
Köln–Wolfsburg 2–2 (Thielmann 18., Duda 43., ill. M. Arnold 29., Weghorst 47.)

Bayern München–RB Leipzig 3–3 (Musiala 30., Th. Müller 34., 75., ill. Nkunku 19., J. Kluivert 36., Forsberg 48.)

1. Bayern München 10 7 2 1 34–16 +18 23
2. Bayer Leverkusen 10 6 4 19– 9 +10 22
3. RB Leipzig 10 6 3 1 21– 9 +12 21
4. Borussia Dortmund 10 6 1 3 22–10 +12 19
5. Wolfsburg 10 4 6 16–10 +6 18
6. Union Berlin 10 4 4 2 22–14 +8 16
7. Mönchengladbach 10 4 4 2 19–16 +3 16
8. VfB Stuttgart 10 3 5 2 19–16 +3 14