Bundesliga: Haaland nélkül megint nem nyert a Dortmund

P. K.P. K.
2020.12.05. 17:31
Reyna nagy góljával egyenlített a Dortmund Frankfurtban (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában 1–1-es döntetlent játszott Frankfurtban a norvég Erling Haalandot nélkülöző Dortmund. Az első négy szombati meccsből három is döntetlennel zárult.

Megtorpant a Borussia Dortmund, amely szeptember 24. és november 24. között hét tétmeccséből hatot megnyert (csak a Bayern Münchentől kapott ki 3–2-re), viszont azóta immár sorozatban a harmadik tétmérkőzésén maradt nyeretlen: egy hete kikapott otthon a Kölntől, majd a BL-ben szintén hazai pályán ikszelt a Lazióval, ezúttal pedig Frankfurtban játszott döntetlent.

Egymás után második alkalommal hiányzott a Dortmundból a sérült norvég gólzsák, Erling Haaland, de nemcsak rá, hanem mások mellett a védelemből Raphaël Guerreiróra és a középpályáról Thomas Meunier-re sem számíthatott Lucien Favre vezetőedző. A Frankfurt pedig remekül kezdte a mérkőzést: Martin Hinteregger a saját térfeléről indította a balra mozgó, teljesen üresen felejtett Daicsi Kamadát, a japán támadó a tizenegyesponttal egy magasságban lőtt a kapu hosszú oldalába.

A Dortmund a második félidőben Giovanni Reyna második Bundesliga-találatával egyenlített, a 18 éves amerikai válogatott középpályás15 méterről lőtt a jobb felső sarokba. Reyna kezdő volt, míg a 16 éves, harmadik Bundesliga-meccsét játszót csatár, Youssoufa Moukoko és a 17 éves Jude Bellingham csereként szállt be, de a fiatalos lendület újabb gólt már nem eredményezett. A Frankfurt sorozatban az ötödik bajnokiján ikszelt, ebből harmadszor lett 1–1 a végeredmény.

Sallai Roland csapata, a Freiburg 2–2-es döntetlent játszott otthon a Mönchengladbachhal, a magyar középpályás a 74. percben, csereként lépett pályára, akkorra már kialakult a végeredmény. A vendégeknél megszerezte idénybeli második bajnoki gólját a hét közben, a BL-ben, az Inter ellen duplázó francia Alassane Pléa.

A Köln kétszer is vezetett a Wolfsburg ellen, de nem tudott nyerni (2–2), viszont a Bielefeld egymást követő öt vereség után győzött – 2–1-re a Mainz ellen.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ. SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–1 (Kamada 9., ill. G. Reyna 56.)
Freiburg–Mönchengladbach 2–2 (Lienhart 32., Grifo 49. – 11-esből, ill. Embolo 23., Pléa 50.)
Freiburg: Sallai Roland a 74. percben állt be csereként.
Arminia Bielefeld–Mainz 2–1 (Prietl 21., Doan 31., ill. Stöger 82.)
Mainz: Szalai Ádám sérült, nem nevezték.
Köln–Wolfsburg 2–2 (Thielmann 18., Duda 43., ill. M. Arnold 29., Weghorst 47.)
ESTE JÁTSZOTTÁK
Bayern München–RB Leipzig 3–3 (Musiala 30., Th. Müller 34., 75., ill. Nkunku 19., J. Kluivert 36., Forsberg 48.)

1. Bayern München 10 7 2 1 34–16 +18 23
2. RB Leipzig 10 6 3 1 21–9 +12 21
3. Borussia Dortmund 10 6 1 3 22–10 +12 19
4. Bayer Leverkusen 9 5 4 16–9 +7 19
5. Wolfsburg 10 4 6 16–10 +6 18
6. Union Berlin 10 4 4 2 22–14 +8 16
7. Mönchengladbach 10 4 4 2 19–16 +3 16
8. Eintracht Frankfurt 10 2 7 1 15–17 –2 13