Sallai Roland cseréje döntött, megint kikapott a Hertha

H. D.H. D.
2020.06.16. 20:20
A Hertha egymás után a harmadik vereségét szenvedte el (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának keddi játéknapján a Freiburg hazai pályán 2–1-re legyőzte a Herthát. A hazaiaknál Sallai Roland kezdőként 60 percet játszott, a vendégeknél Dárdai Mártont nem cseréltek be.

A nemzetközi kupaindulásra hajtó Freiburg a legutóbbi két mérkőzését elveszítő Herthát fogadta kedd este a Bundesligában. A hazaiak az első félidőben elsősorban a több tetszetős megmozdulást is bemutató Sallai Roland révén veszélyeztették a berliniek kapuját: az 5. percben a magyar támadó lövését Rune Jarstein védte, majd a 22. percben egy pazar labdaátvétel után közelről próbálkozott a 23 éves szélső, Jordan Torunarigha azonban blokkolt. A másik oldalon egy Vedad Ibisevic kísérletet jegyezhettünk fel, gól viszont ebből sem született, így 0–0-s döntetlennel fordultak a csapatok.

A második félidőből alig telt el öt perc, Dodi Lukebakio pokolian nagy gólt lőtt, ám rövid videobírózás után érvénytelenítették a találatot, mivel a támadás közben Vladimír Darida megtaposta Jonathan Schmidet.

Christian Streich a 60. percben lecserélte az első félidőben kiemelkedő, a szünet után azonban kissé eltűnő Sallait, egy perccel később pedig vezetést szerzett a Freiburg: Vincenzo Grifo szabadrúgásból vette be a berliniek kapuját. 1–0

Vincenzo Grifo gólja

Ez nem fogta meg a vendégeket, sőt, öt perccel később egyenlítettek, Vedad Ibisevic magabiztosan értékesítette a Peter Pekarík által kiharcolt tizenegyest. 1–1

Vedad Ibisevic gólja

Újabb öt perc elteltével újabb gólt láthattunk, a Sallait váltó Nils Petersen elvette a labdát a kissé könnyelmű Daridától, majd kíméletlenül a kapuba bombázott 15 méterről. 2–1

Nils Petersen gólja

A hajrában mind a két edző cserékkel próbálta frissíteni a csapatát, ám újabb gól már nem született, így a Freiburg 2–1-re nyert, és tovább küzd a nemzetközi kupaindulásért, míg a Hertha sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el.