Bundesliga: folytatódik a lipcsei csoda, Gulácsiék ismét győztek

2016.12.03. 20:26
Az RB Leipzig 2–1-re legyőzte a Schalke 04-et a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában, és ismét hárompontos előnnyel vezeti a tabellát a második Bayern München előtt.

Soha rosszabb kezdést – az újonc RB Leipzig, a német élvonal meglepetéscsapata már a második percben megszerezte a vezetést!

Ralf Fährmann, a Schalke kapusa szabálytalankodott saját tizenhatosán belül (igaz, véleményes ítélet volt), amiért a lipcsei gárda tizenegyest kapott. Timo Werner állt a labda mögé, s magabiztosan a bal alsóba gurított (1–0).

Azzal, hogy betalált, az újonc csapat az egyetlen a német élvonalban, amelyik az összes mérkőzésén gólt szerzett!

A 30. percben Gulácsi Péter volt a főszereplő, a kapus óriásit védett, egy perccel később azonban már ő sem segíthetett együttesén. Noha a magyar kapuvédő ismét bravúrt mutatott be, Leon Goretzka közvetlen közeli lövésénél kipaskolta a labdát, a kipattanóra pedig Sead Kolasinac ért oda elsőként, s fél méterről a kapuba belsőzött (1–1).

A felek a szünet után szinte fel sem eszmélhettek, máris vezetett a Leipzig! A 47. percben egy beadás után Kolasinac talált be – csakhogy a bosnyák nagy bánatára a saját kapujába fejelt (2–1).

A 66. percben egy gyönyörű kényszerítőt követően Werner került helyzetbe, ám lövésébe belelépett az egyik vendégvédő, három perccel később pedig Fährmann védett hatalmasat, ezúttal is Werner veszélyeztetett – a fiatal támadó egy szöglet után bólintott.

A Ralph Hasenhüttl vezette RB Leipzig sokkal aktívabb volt ellenfelénél a második félidőben, Gulácsinak alig akadt dolga, s amikor mégis védenie kellett – mint például a 77. percben –, magabiztosan hárított.

A lipcsei gárda végül megtartotta egygólos előnyét, begyűjtötte a három pontot – Gulácsiék ráadásul sorozatban a nyolcadik Bundesliga-sikerüket aratták –, s ismét egymérkőzésnyi előnnyel vezeti a német bajnokságot a Bayern München előtt.

NÉMET BUNDESLIGA
13. forduló

RB Leipzig–Schalke 2–1 (Werner 2. – 11-esből., Kolasinac 47. – öngól., ill. Kolasinac 31.)
Wolfsburg–Hertha 2–3 (Mayoral 12., Seguin 18., ill. Plattenhardt 16., Esswein 69., Kalou 91. – 11-esből)
Dortmund–Mönchengladbach 4–1 (Aubameyang 7., 69., Piszczek 15., O. Dembélé 64., ill. Raffael 6.)
Bayer Leverkusen–Freiburg 1–1 (Calhanoglu 60., ill. Haberer 31.)
Werder Bremen–Ingolstadt 2–1 (Kruse 24., Bartels 76., ill. Suttner 58.)
Hoffenheim–Köln 4–0 (Wagner 8., 67., Toljan 39., Uth 89.)

1. RB Leipzig 13 10 3 29–11 +18 33
2. Bayern München 13 9 3 1 29–9 +20 30
3. Hertha 13 8 3 2 22–13 +9 27
4. Hoffenheim 13 6 7 25–14 +11 25
5. Borussia Dortmund 13 7 3 3 31–15 +16 24