Bundesliga: bronzérmes lett a Dortmund, kiesett a Werder

V. J.V. J.
2021.05.22. 17:28
Erling Haaland (középen) duplázott, a Dortmund bronzérmet szerzett a Bundesligában (Fotó: AFP)
Lezárult a német labdarúgó Bundesliga 2020–2021-es idénye. Az utolsó, 34. fordulóban eldőlt, hogy a Schalke után a Werder Bremen is kiesett, míg a bronzérmet a Borussia Dortmund szerezte meg. A Köln osztályozóra kényszerül, az Európa-konferencialiga selejtezőjében pedig az Union Berlin indulhat majd. Robert Lewandowski Gerd Müller 49 éves csúcsát megdöntve, 41 góllal lett a gólkirály.

A BAYERN ÖTÖT LŐTT AZ AUGSBURGNAK – LEWANDOWSKI CSÚCSOT DÖNTÖTT

A bajnok Bayern München gólfesztivált rendezett utolsó hazai mérkőzésén, a középmezőnyben, a 13. helyen végző Augsburgot legyőzve. Az Allianz Arénában 250 szurkoló láthatta élőben, ahogyan a találkozó elejénJeffrey Gouweleeuwegy hazai beadást követően a saját kapujába tessékelte a labdát – ezzel szereztek vezetést a bajorok.

Az első félidő közepén nagy nyomás alá helyezte a vendégkaput a Bayern, több, hárított lövési kísérletet követően végülSerge Gnabryfejelt be egy kipattanót.

Nem sokkal később tizenegyesből szépíthettek volna a vendégek, ámDaniel Caligiurikihagyta a nagy lehetőséget – a hiba megbosszulta magát: a 33. percben már három góllal mentek a bajorok,Joshua Kimmichjátszott összeKingsley Comannal,majd 23 méterről a kapuba küldte a labdát. A félidő végére már teljesen lerendezte a meccset a Bayern: Coman 20 méteres, félmagas rakétájávalRafal Gikiewicznem tudott mit kezdeni.

A második félidő közepén kozmetikázni tudtak az eredményen a vendégek, szabadrúgásból André Hahnfejelt nagyszerűen Neuer kapujába, majd a 30 éves csatár egy gólpasszt is kiosztott Florian Niederlechnernek.

A mérkőzés nagy kérdése nemcsak a végeredmény volt, hanem az is, hogyRobert Lewandowskiképes lesz-e megdönteniGerd Müller gólrekordját, azaz többet tud-e szerezni egy bajnoki idény alatt a jelenlegi 40 találatánál. Nos, a lengyel csatár több helyzetet is kihagyott, ám a 90. percben közelről már nem hibázott: a kipattanót bepofozva tette múlt időbe a 49 éves csúcsot.5–2

Robert Lewandowski ünnepelhet, 49 éves rekordot döntött meg (Fotó: AFP)

A DORTMUND LETT A BRONZÉRMES

Erling Haaland csapata első helyzetéből előnyhöz juttattaa Dortmundot a következő idényben El-csoportkörös Bayer Leverkusen ellen. A norvég támadó Marco Reus szabadrúgását követően még egyszer betalált, így 27 gólosként zárta az idényt. A dobogó alsó fokáért folytatott harcban a rivális Wolfsburg őrült meccsen kapott ki: kétszer is egyenlített, mégis alulmaradt a Szalai Ádámot csereként, a 71. percben pályára küldő Mainz ellen.

KIESETT A BREMEN, OSZTÁLYOZÓRA KÉNYSZERÜL A KÖLN

A Werder Bremen már a harmadik percben hátrányba került a Borussia Mönchengladbach ellen, 0–4 is volt az állás, és az, hogy a hajrában két góllal fel tudtak zárkózni a brémaiak, nem segített rajtuk, mivel a Bielefeld két góllal nyert a Stuttgart otthonában, a Köln pedig nagy drámát és egy VAR-vizsgálattal érvénytelenített gólt hozó mérkőzésen legyőzte a már biztosan kieső Schalkét.

A Werder így 1980 után ismét kiesett, míg a Köln osztályozós helyen zárta a német élvonal küzdelmeit (a Bielefeld meg csont nélkül bent maradt).

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Sallai Roland sárga lapok miatti eltiltását töltötte, így nem segíthetett a Freiburgon, amely a lefújás előtti percekben két gólt kapva kikapott az El-induló Frankfurt otthonában.

Az Union Berlin legyőzte az RB Leipziget, így indulhat az Európa-konferencialiga selejtezőjében, erről a mérkőzésrőlitt olvashatbővebben – Dárdai Pál Herthája pedig a Hoffenheim elleni vereséggel zárta az idényt, erről összefoglalótide kattintvatalál.

NÉMET BUNDESLIGA
34. FORDULÓ
Bayern München–Augsburg 5–2
(Gouweleeuw 9. – öngól, Gnabry 23., Kimmich 33., Coman 43., Lewandowski 90., ill. A. Hahn 67., Niederlechner 72.)
Borussia Dortmund–Leverkusen 3–1(Haaland 5., 84., M. Reus 51., ill. L. Bender 90. – 11-esből)
Frankfurt–Freiburg 3–1(A. Silva 62. – 11-esből, Almamy Touré 87., Ache 90+3., ill. Dzsong Vu Jong 77.)
Köln–Schalke 1–0(Bornauw 86.)
VfB Stuttgart–Bielefeld 0–2(Klos 66., Doan 72.)
Werder Bremen–Mönchengladbach 2–4(Rashica 80., Füllkrug 83., ill. Stindl 3., Thuram 52., Benszebaini 58., F. Neuhaus 67.)
Wolfsburg–Mainz 2–3(M. Philipp 47., Joao Victor 66., ill. Boëtius 44., Quaison 54., S. Bell 77.)
Union Berlin–RB Leipzig 2–1(Friedrich 67., Kruse 90+2., ill. Kluivert 55.)
Hoffenheim–Hertha BSC 2–1(Adamjan 49., Kramaric 90+1., ill. Darida 43.)

18. Schalke 34 3 7 24 25–86 –61 16

Az első négy a Bajnokok Ligája, az 5. és 6. az Európa Liga csoportkörébe, a 7. helyezett pedig az Európa-konferencialiga playoffkörébe jutott.

*osztályozót kell játsszon a bennmaradásért.