A német Bundesliga utolsó fordulójában a bennmaradást már korábban kiharcoló Hertha 2–1-re kikapott a Hoffenheim otthonában.

PreZero Aréna, 150 néző. Vezette: Willenborg
Hoffenheim:
Pentke – Kaderábek, Posch, Vogt, R. Sessegnon (M. John, 69.) – Samassékou (S. Rudy, 64.), Kramaric, Grillitsch – Skov (Rutten, 64.), Bebou, Adamjan. Vezetőedző: Sebastian Hoeness
Hertha:
Schwolow – Pekarík, Boyata, Stark (Dárdai M., 64.), Plattenhardt – S. Khedira (Dirkner, 76.), Darida – Leckie (Redan, 58.), Löwen (Ascacíbar, a szünetben), Radonjics – Ngankam (Lukébakio, a szünetben). Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző:
Adamjan (49.), Kramaric (90+1.),ill. Darida (43.)

Az előző fordulóban kiharcolt a bennmaradást a Hertha BSC, a vezetőedző, Dárdai Pál nevezetes szivaros interjút adott, majd a minden tekintetben drága füstbe burkolózva ködös válaszokat adott a közeljövőjéről. A berliniek az utolsó körben a már a „senki földjén” ragadó Hoffenheim otthonába látogattak, és bizony örülhettek annak, hogy nem volt már konkrét tétje a bajnokinak, ugyanis nagyon sok a sérültje a csapatnak.

Kezdett ellenben a 150. bajnokiján szereplő, két mesés mentéssel jelentkező Niklas Stark (akit a második félidőben Dárdai Márton váltott fel), és az a Sami Khedira, akinek ez volt az utolsó profi mérkőzése életében. A szünet előtt nem sokkal megszerezte a vezetést a Hertha pár elrontott helyzet után,Vladimír Darida volt eredményes az ismét válogatott szinten játszó Marvin Plattenhardt beadásából.

Egy ehhez hasonló góllal egyenlített nem sokkal a szünet után a házigazda, majd elpuskáztak még pár helyzetet a felek egymás kapuja előtt.

Így legalább megadták a módják Sami Khedira lecserélésének, akinek tiszteletére a vendégek fehér Khedira-mezben bújtak, a játékosok pedig körbeállták őt, és úgy tapsolták meg.

Túl hamar indultak el azonban a vendégek a nyári szünetre, a ráadásban három helyzete is volt a hazaiaknak, egyet értékesített a remek formában lévő Andrej Kramaric, megszerezve 25. gólját az idényben!2–1

Kheira nagyon mérges volt, nem szeretett volna vereséggel búcsúzni.

18. Schalke34372425–86–6116

A mérkőzés után Dárdai elmondta, mennyire fontos neki a klub, mekkora játékos volt Khedira, és azt is, hogy hazautazik a családjával szabadságra, de arról nem nyilatkozott még, marad-e. Érzésünk szerint nem rajta múlik.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Adamjan bal oldali beadását Rutter ballal tízről, kissé balról a jobb alsóba tenné, de nagyot véd Schwolow, a kipattanót jobbal 12-ről, kissé balról a bal alsó mellé teszi Kramaric!

90+1. PERC ELDŐLT A MECCS, ANDREJ KRAMARIC GÓLLAL ZÁRJA IDÉNYÉT, jobbal a jobb alsóba rúgja Bebou jobbról érkező lapos passzát. Középről, 12 méterről, védhetetlenül: 2–1!

83. perc Kramaric kicselezi okosan a rárontó Pekaríkot, de az ötös bal sarka elől ballal a bátran kirepülő Schwolow kapusba lő! A kapus pocsékul lép ki aztán John bal oldali, ballábas beadására, elfejeli előle a labdát a rövid saroknál a csereember Rutter, de kicsorog a labda a jobb alsó sarok mellett!

JÖTT-MENT! A hazai mester, a kis Hoeness játékosként 2006-ban ingyen a Herthától a Hoffenheimhez igazolt, egy évre rá visszatért, ingyen. 2010-ben meg már vissza is vonult a most 39 éves szakember.

Sorozatban a kilencedik meccsén is veretlen maradhat a Hertha, 16 évvel ezelőtt volt ilyen sorozata legutóbb!

Dárdai előző öt itteni meccsén összesen 1 pontot szerzett a Hertha.

76. perc Jonas Dirkner váltja.

74. perc Szép gesztus, minden berlini játékos Khedira-mezben tapsol. Körbeállják. Dárdain is 6-os, fehér mez feszül.

71. perc Radonjics ment a jobbon, de korner, Kramaric beadását kifejeli Boyata. A Herthának nincs szerencséje, sorozatban 150 szöglet és szabadrúgás után sem szerzett gólt. Idényrekord a Buliban, negatív.

69. perc Nincs bent, Darida passza után az ötös jobb sarkáb bemutat egy mesés visszacselt Redan, de ballal hét méterről jobb lábon lövi a kapust!

69. perc Marco John be, Sessegnon le. Védőcsere.

64. perc Dárdai Márton Starkot váltja ott, Georginio Rutter Skovot, Sebastian Rudy meg Samassékout itt.

61. perc Radonjics ad be ballal balról, Redan visszafelé mozdulva is kapura fejel, tízről, de véd a jobb felső előtt, vetődés nélkül Pentke. Aki kikapja a léc alól Lukebakio ballábas, kissé balról, 11 méterről jövő, de középre tartó bombáját is. Majd elüti jó messzire Plattenhardt kornerét.

58. perc Daishawn Redan be, Leckie le a vendégeknél.

A TSG az idényben a 14. gólját lőtte a szünet utáni első percekben, ennél csak a Bayern (15) és a Dortmund (17) jobb ebben a műfajban.

53. perc Kramaric megy hátra Radjonjiccsal, és szereli őt becsúszva, ráadásul kirúgás.

51. perc De nagy mentés, Pekarík szereli az ötös előtt jobbról érkezve mesés szereléssel a gólra éhes Grillitscht!

49. PERC EZ BENT VAN, SZARGISZ ADAMJAN EGYENLÍT! Az örmény légiós ballal a jobb alsóbal lő öt méterről, a kapus lába között, a balon elrobogó, Boyata mellől beadó Sessegnon ballábas, lapos passza után. 1–1!

47. perc KAPUFA, Khedira lapos passzát Darida kissé balról, hét méterről jobbal a bal oldali kapufa tövére passzolja!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Santiago Ascacíbar be, Löwen le, Ngankamot pedig Dodi Lukébakio váltja.

A csatorna németországi tudósítója, Max Bielefeld posztja szerint a Hertha legalább 30 millió eurót kaphat a játékosért, aki iránt Franciaországból (AS Monaco) és Olaszországból (Napoli, Atalanta) is érdeklődnek.

Az U23-as válogatott játékos iránt, aki már a felnőttválogatottnál is volt kerettag, hónapok óta érdeklődik a Leeds United. Az angol együttes menedzsere, Marcelo Bielsa több Hertha-meccsre is küldött megfigyelőket a brazil miatt – derül ki a Sky Sports információiból.

Cunhával remek üzletet csinálhat a Hertha: a 21 éves támadó másfél évvel ezelőtt 18 millió euróért cserébe érkezett az RB Leipzigtől, azóta 39 tétmeccsen lépett pályára a fővárosi klub színeiben és 13 gól, valamint 10 gólpassz fűződik a nevéhez. A jelenlegi idényben 27 bajnokija, hét gólja és hat gólpassza van, bokasérülés miatt viszont május eleje óta nem állhat a csapat rendelkezésére.

A Leeds Unitedba igazolhat a Dárdai Pál vezette Hertha BSC támadója, Matheus Cunha. A brazil csatár esetleges klubváltásáról a német liga átigazolási ügyeiben rendre jól értesült Max Bielefeld írt a Sky információi alapján.

Niklas Süle 2

45. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Maradt még pár rossz átadás a szünetig...

43. PERC EZT JOBBAN ELTALÁLTA VLADIMÍR DARIDA! Fejjel, mert hat méterről félmagasan az ötösről a bal sarokba fejeli Plattenhardt bal oldali, ballábas, tökéletes beadását. 0–1!

40. perc Darida jobbal 28-ról a jobb alsó mellé lő, kissé jobbról.

38. perc Bebou passzát jobbal a bal alsóba vágná kissé jobbról, 18 méterről Adamjan, de véd vetődve a vendégkapus, Schwolow.

Stark a 150. Buli-meccsén játszik, ő a 25. berlini, aki elért idáig. A rekorder Dárdai Pál, 286 bajnokival.

29. perc FÖLÉ,
Skov passzol a 16-osra belépbe középről jobbra, Boyata nem figyel, jobbal az ötös jobb sarkáról azonban milliméterekkel a rövid felső mellé lő a felfutó jobbhátvéd, Kaderábek!

25' | 0:0 | #TSGBSCpic.twitter.com/5hdghXNe92

52 százalékban a hazaiaké a labda.

21. perc Stark ment remek becsúszással az ötösön Kramaric elől, aki cselezett egyet a 16-oson Boyata mellett, csak kissé hosszan szöktette magát. Grillitsch beadása aztán veszélytelen már.

17. perc Posch odalép a balon Daridának, szabadrúgás, de rossz a beadás.

13. perc Kramaric 40-ről nem sokkal emel a bal sarok mellé.

10. perc FÖLÉ, Kramaric remek passzát Bebou az ötös elől, nyolc méterről a kapu tetejére emeli, a jobb felső fölé.

9. perc Skov 16-os közeli lövése Plattenhardtról Bebou elé pattan, aki kissé jobbról, kilenc méterről jobbal az oldalhálóba lő.

6. perc Nincs bent! Az első helyzet, Skov pörget, Khedira körömpasszozik, de Radonjics az ötös bal sarkáról ballal a kilépő kapusba lő!

5. perc Az alapesetben balhátvéd Sessegnon elől kell menteni másodszor is az ötösről egy-egy előreívelést követően.

3. perc Ragyogó napsütés, keméy belemenések, mezőnyharc. A mezőnyben.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Rammstein a felvezető zene, a hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta pirosban.

Természetesen elbúcsúztatják Sami Khedirát, a hazaiaktól is kap egy mezt, a cipője is különleges.

Egy kis örökmérleg: 21 találkozó, 10 hiffenheimes és 6 herthés sikerrel, 38, ill. 25 német góllal.

2007, Sebastian Hoeness, i.

A hazai Mijat Gacsinovics és a berlini Jordan Torunarigha eltiltott.

A hazaiaktól Kevin Akpoguma, Chris Richards, Konsztantinosz Sztafilidisz, Havard Nordtveit, Christoph Baumgartner, Oliver Baumann, Ermin Bicakcic, Benjamin Hübner és Dennis Geiger sérült, a vendégektől Rune Jarstein, Mattéo Guendouzi, Maximilian Mittelstädt, Matheus Cunha, Krzysztof Piatek, Jhon Córdoba és Luca Netz maródi.

„Minél előrébb végzünk a tabellán, anyagilag annál jobb a klubnak – mondta Dárdai Pál a találkozó előtti sajtótájékoztatón. – Senki se higgye, hogy a bennmaradás kivívása után leeresztettünk. Keményen készültünk egész héten, a vakációval ráérünk a mérkőzést követően foglalkozni.”

A Bundesliga-tagságát múlt héten biztossá tevő Herthánál eltökélten készülnek a Hoffenheim elleni mérkőzésre, a berliniek mindenképp szeretnék folytatni nyolc mérkőzés óta tartó veretlenségi szériájukat.

„Semmit nem tudok megerősíteni. A helyzet az, hogy Dárdai Pál a következő évadban is a Herthánál dolgozik, azt azonban még nem tudni, hogy a profi csapatban vagy az utánpótlásban, meglátjuk. Mindenesetre ma este én vagyok a főnök, ami annyit tesz: jó borral és szivarral ünneplek” – nyilatkozta Dárdai.

Egyes hírek szerint Dárdaival csak akkor hosszabbítottak volna szerződést, ha 16 mérkőzésen összesen 24 pontot szerez. A ZDF stúdiójában erről is kérdezték, ám egyértelmű választ nem kaptak a nézők.

A pályán úgy is tűnhetett, Dárdai nem szeretné megosztani ajándékát a Hertha sportigazgatójával, Arne Friedrichhel, ám a magyar tréner leszögezte: „Ez tévedés, ha valaki igazán megérdemelné a szivart, az Arne. Hihetetlen munkát végzett, neki köszönhető, hogy a klubvezetés nyugodt maradt, és az is, hogy már az utolsó előtti fordulóban biztossá vált az élvonalbeli helyünk.”

A mester néhány órával az öltözőben tartott ünneplést követően a ZDF Sportnak adott interjúban égő szivarral a kezében nyilatkozott, s mosolyogva kijelentette: „Kiérdemeltem”.

Legutóbbi kinevezése óta, 15 meccsen szerzett 18 ponttal Dárdai Pál benntartotta a Hertha BSC-t a Bundesligában. E tény – ahogyan azt már megírtuk – a bajnokság utolsó előtti fordulójában, a Köln ellen szombaton elért 0–0-s döntetlennel vált biztossá. Dárdai a meccs után ajándékba kapott egy doboz kubai szivarkülönlegességet a klub sajtófőnökétől, Paul Keutertől. Kijelentette, büszke a tanítványaira, akik nehéz „munkát” teljesítettek, s szerinte a szurkolók ismét szerethetik őket, mert igazi csapattá váltak.

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában a Hertha BSC 0–0-s döntetlent játszott a Kölnnel. Mivel a többi eredmény Dárdai csapatának kedvezett, a berliniek az utolsó fordulótól függetlenül biztosították helyüket az élvonalban!

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A HOFFENHEIM–HERTHA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!