Nkunku megint nyerőember volt – lipcsei győzelem Bochumban

R. Gy.R. Gy.
2022.02.27. 15:17
Christopher Nkunku (balra) góljával nyert a Leipzig Bochumban (fotó: AFP)
Három magyar válogatottal a kezdőjében lépett pályára az RB Leipzig a Bochum ellen a német labdarúgó Bundesliga 24. fordulójában. A 11. helyezett hazaiak kiválóan játszottak, a második félidőben kétszer is a kapufát találták el, de a gólszerzés nem jött össze nekik, így a végén elég volt egy Nkunku-villanás, hogy a lipcseiek elvigyék a három pontot Bochumból.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ

Bochum–RB Leipzig 0–1
Bochum, Ruhrstadion. Vezette: FelixBrych.
BOCHUM: Riemann – Gamboa, Bella-Kotchap, Leitsch, Danilo Soares – Losilla, Pantovics (Antwi-Adjei, 72.), Löwen (Blum, 86.), Rexhbecaj, Aszano (Holtmann, 72.) – Polter (Locadia, 72.). Vezetőedző: Thomas Reis.
LEIPZIG: Gulácsi – Mukiele (Henrichs, 72.), Orbán, Simakan – Klostermann, T. Adams (Olmo, 58.), A. Haidara, Angelino, Forsberg (Laimer, 81.) – Poulsen (André Silva, 58.), Szoboszlai (Nkunku, 58.). Vezetőedző: Domenico Tedesco.
Gólszerző: Nkunku (82.)

Közvetlen vetélytársainak jó szereplése miatt mindenképpen győzelemre volt szükségük a lipcseieknek a hazai pályán veszélyes Bochum ellen, hiszen óriási küzdelem zajlik a BL-helyek megszerzéséért a német bajnokságban.

A három magyar válogatottal (Gulácsi, Orbán, Szoboszlai) a kezdőjében felálló Leipzig gyorsan megérezte, hogy miért nem szeretnek Bochumban játszani a vendégcsapatok. A hazaiak ugyanis kellemetlen letámadással keserítették meg a lipcseiek dolgát. Az eseménytelen első játékrészben nagy iramot láthatott a közönség, helyzetből viszont nem jutott egyik oldalon sem.

A második félidőben felbátorodott a Bochum, egyre többször jutott el Gulácsi Péter kapujáig, a Leipzig viszont nem tudott újítani, ezért még a 60. percet sem várta meg Domenico Tedesco, és hármat cserélt: lejött a támadósor, így Szoboszlai Dominiknak is át kellett adnia a helyét az utóbbi idők nagy gólvágójának, Christophe Nkunkunak.

A változtatás után sem sokat változott a játék képe, a Bochum még jobban növelte a nyomást, ennek lett az eredménye két óriási helyzet, csakhogy előbb a 70. percben Losilla, majd a 77.-ben Antwi-Adjei fejese után is a kapufa „mentett”.

Fogták a fejüket a hazai szurkolók, de hátravolt még a feketeleves. Mert a 81. percben Henrichs kiváló indításával Nkunku indult meg a Bochum kapuja felé, majd 14 méterről nem túl erős lövéssel is a hazaiak hálójába talált. 0–1

A hátralévő időben már csak görcsösen próbálkozott a Bochum, amely legalább egy pontot megérdemelt volna, csakhogy ezúttal a Leipzig örülhetett, így Gulácsiék a megszerzett három ponttal felléptek a tabella negyedik helyére.

KÉSŐBB
Augsburg–Borussia Dortmund 1–1 (Sarenren-Bazee 78., ill. T. Hazard 35.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a meccsnek, nyert a Leipzig. 0–1

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Gamboa kapott sárga lapot, mert felrúgta Nkunkut. Csúnya jelenet volt.

85. perc: Rexhbecaj került lövőhelyzetbe 17 méterre a lipcsei kaputól, de a lövés elzúgott a léc felett.

82. perc: GÓÓÓÓL! VÁRATLANUL VEZETÉST SZERZETT A LIPCSE! Henrichs adott nagy labdát a leshatáron kiugró Nkunkunak, akit utolértek ugyan, de 14 méterről így is ellőtte a jobb alsó felé, Riemann későn mozdult, így lett gól. 0–1

81. perc: Maradt még egy lipcsei csere, Laimer állt be Forsberg helyére.

77. perc: KAPUFA! Jobban játszik a Bochum, és most nagy helyzetet hagyott ki. Holtmann lágy ívelése után Antwi-Adjei fejelhetett az ötös jobb sarka közeléből, és a labda a bal kapufáról jött ki.

75. perc: Locadia egy szép csel után lőhetett veszélyes helyről, de egy védőről szögletre pattant a labda.

72. perc: Hármat cserélt a Bochum is, lejött Polter, Aszano és Pantovics, bejött Locadia, Holtmann és Antwi-Adjei. Kihasználta közben az alkalmat a Leipzig is egy cserére, Mukiele helyére jött Henrichs.

70. perc: DÖNGÖTT A LÉC! Jobb oldali Bochum-szöglet után Losilla fejelte el 8 méterről, és bár Gulácsi már verve volt, a léc mentett.

66. perc: Forsberg adott be balról, André Silva azonnal lőtt 12 méterről, és csak centiméterekkel pattogott el a labda a jobb alsó mellett.

65. perc: Nkunku adott jobbról a másik oldalra, Forsberg kapásból próbálta rálőni, de a labdát csak horzsolta a lába.

62. perc: Aszano fejelt össze Mukielével, kis idő múlva folytatódhatott a játék.

58. perc: Jönnek a cserék a Leipzigben, Szoboszlai, Poulsen és Adams is elhagyta a pályát, jött Nkunku, André Silva és Olmo is.

58. perc: A hazaiak veszélyesebbek. Rexhbecaj lőtt messziről fölé.

55. perc: A legnagyobb helyzet! Hosszú indítás után Aszano sodorta tovább a labdát, amelyet Pantovics szelídített meg, majd hatalmas helyzetből, 13 méterről, nagy erővel fölé lőtt.

55. perc: Egy hosszan előreívelt szabadrúgásra Orbán reagált a leggyorsabban, de nem tudta jól megszelídíteni a labdát, így Riemann megkaparintotta, mielőtt még nagyobb baj történhetett volna.

54. perc: Rexhbecaj lőtte el 17 méterről, kissé takarásból, Gulácsi jól figyelt, és nem jött ki róla az erős lövés.

51. perc: Ide-oda pattogott a labda, majd Polter kapásból lőtte rá 25 méterről, de igen magasan fölé.

47. perc: Aszano rúgta meg Simakant az oldalvonalnál, de a sárgát megúszta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Poulsen (balra) alaposan megküzdött a bochumi védőkkel (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, óriási az iram, de a futball szépségéből eddig keveset láttunk. 0–0

43. perc: Angelino ugrott ki középen, de utolérték, így is továbbgyötörte a labdát Szoboszlai felé, aki nem tudott lőni.

39. perc: Szoboszlai fogta a fejét, miután eltalálta őt Bella-Kotchap lába. A hazaiak védője teljesen vétlen volt, a magyar játékos pedig némi küszködés után folytatta a játékot.

34. perc: Töredezett a játék a sok szabálytalanság miatt, de a hazaiak óriási lelkesedéssel küzdenek minden egyes labdáért, és nem kímélik a lipcseieket.

29. perc: Orbánt lökték meg a levegőben, amit zokon is vett a magyar válogatott védő. A bíró is neki adott igazat.

23. perc: Nem szabadult fel a bochumi kapu, megint Angelino villanhatott, beadása ezúttal magasan szállt, Poulsen fejese pedig nem sokkal ment el a léc felett.

23. perc: Forsberg hozta fel középen a labdát, kitette a bal szélre Angelinónak aki azonnal középre adott, Szoboszlai éppen csak bele tudott érni a labdába, így Riemann védeni tudott.

20. perc: Jó iramú a találkozó, de egyelőre helyzetig nem jutottak el a csapatok.

16. perc: Szoboszlai kapott egy kiadós „csomagot” a lábára, de felállt, és folytatta a játékot.

14. perc: Beszorult a kapuja elé a Leipzig, végül Gamboa lőtt messziről az égbe.

12. perc: Aszano indult meg a lipcsei kapu felé, el is lőtte, Simakan azonban közbelépett, a lábáról szögletre pattant a labda.

7. perc: Bella-Kotchap felszabadító rúgás után, ugyanazzal a mozdulattal eltalálta Mukiele lábát, akinek nagyon fájt, ápolásra szorult.

2. perc: Poulsen a szabálytalanság határán mozogva ment el a jobb oldalon két védő mellett, majd az alapvonal közeléből adott középre, éppen Riemann kezébe.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Bochum tiszta sötétkékben, a Leipzig tiszta fehérben játszik.

A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak az ukrajnai háború áldozataiért, és minden játékos gyászszalaggal a kezén lépett pályára.