Lewandowski triplázott, megvan a Bayern 700. hazai sikere a Bundesligában

H. D.H. D.
2020.10.24. 15:20
Robert Lewandowski triplázott, így öt meccs után 10 gólos a Bundesligában (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulójában a címvédő Bayern München a triplázó Robert Lewandowski vezérletével 5–0-ra kiütötte az Eintracht Frankfurtot az Allianz Arénában.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
BAYERN MÜNCHEN–EINTRACHT FRANKFURT 5–0 (2–0)
München, Allianz Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Schmidt
Bayern München: Neuer – B. Sarr, J. Boateng, Alaba, Al. Davies (L. Hernández, 3.) – Kimmich, Goretzka – Th. Müller (Javi Martínez, 68.) – Coman (Musiala, 73.), Lewandowski (Choupo-Moting, 68.), D. Costa (L. Sané, 68.). Vezetőedző: Hansi Flick
Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Haszabe, Hinteregger – A. Touré (Barkok, 71.), Ilsanker (Sow , 74.), Rode, Zuber (Chandler, a szünetben) – Kamada (Younes, a szünetben) – Dost, André Silva (D. da Costa, 71.). Vezetőedző: Adi Hütter
Gólszerző: Lewandowski (10., 26., 60.), L. Sané (72.), Musiala (90.)

Nem kezdődött jól az Eintracht Frankfurt elleni mérkőzés a hét közben a Bajnokok Ligájában az Atlético Madridot 4–0-ra kiütő Bayern München számára: Alphonso Davies már az 1. percben megsérült (rosszul lépett, a bokáját fájlalta), Hansi Flicknek pedig le is kellett cserélnie.

Ez nem zavarta meg a címvédőt, amely gyorsan megszerezte a vezetést: a 10. percben Thomas Müller és Kingsley Coman játszott össze, majd utóbbi kiugratta Robert Lewandowskit, aki állítgatás nélkül kilőtte a bal alsó sarkot. 1–0

Negyedórával később érkezett az újabb Bayern-gól, Joshua Kimmich jobb oldali szöglete után Lewandowski fejelte a labdát a kapuba. 2–0

A lengyel csatár már az első félidőben mesterhármast szerezhetett volna, ám Kevin Trapp akkor még védte a lövését. A szünet után azonban csak megszületett a harmadik Lewandowski-gól is: a 60. percben Douglas Costa remek kiugratásából lőtt a kapuba (3–0) – a lengyel csatár így már az idénybeli 10. gólját jegyezte az 5. bajnokiján.

Flick ezt követően pihenőt adott több játékosának, így Lewandowskinak is, a padról érkező játékosoknak köszönhetően pedig tovább növelte előnyét a bajor együttes. Előbb a sérülése miatt közel egy hónapot kihagyó Leroy Sané bombázta a kapuba a labdát (4–0), majd a 17 éves Jamal Musiala is beköszönt, így a Bayern München 5–0-ra nyert, és megszerezte története 700. hazai győzelmét a Bundesligában.

Továbbra is tart a Mainz mélyrepülése, hiába fordított hazai pályán a Mönchengladbach ellen, mégis kikapott. Az első félidő elején Breel Embolo beadását Lars Stindl vágta a kapuba. Nem sokkal később Jean-Philippe Mateta előbb a kipattanó labdát küldte a vendégek kapujába, majd remek kiugratás végén volt újra eredményes (2–1).

Sokáig úgy tűnt, behúzza a meccset a Mainz, ám a 75. percben Moussa Niakhaté kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, a vendégek pedig 11-est rúghattak, amelyet Jonas Hofmann magabiztosan értékesített. Hét perccel a rendes játékidő vége előtt Matthias Ginter szépen fejelt védőit megelőzve a kapuba, megnyerve a mérkőzést a vendégeknek (2–3)!

A hazaiaknál Szalai Ádám egyelőre nem került vissza a csapatba, még a kispadon sem kapott helyet.

Gyors gólváltást láthattunk a Sallai Rolandot a kezdőbe nevező Freiburg fellépésén az Union Berlin otthonában. (A magyar válogatott középpályás 77 percet játszott.) A 34. percben szép összjátékot követően Vincenzo Grifo szerezte meg a vezetést a vendégeknek, örömük azonban nem tartott sokáig, mert nem sokkal később Robert Andrich megpattanó lövéssel kiegyenlített (1–1).

Orbán büntetőt harcolt ki, a Leipzig legyőzte a Herthát, és marad az élen. Erről a mérkőzésről itt olvashat bővebben!

BUNDESLIGA, 5. FORDULÓ
Mainz–Borussia Mönchengladbach 2–3
(Mateta 23., 36., ill. Stindl 15., J. Hofmann 75. – 11-esből, Ginter 83.)
Union Berlin–Freiburg 1–1 (Andrich 36., ill. Grifo 34.)
18.30: Borussia Dortmund–Schalke (Tv: Sport2)

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Péntek
VfB Stuttgart–1. FC Köln 1–1 (O. Mangala 1., ill. S. Andersson 23. – 11-esből)
Szombat
RB Leipzig–Hertha BSC 2–1 (Upamecano 11., Sabitzer 77. – 11-esből, ill. J. Córdoba 8.)
Vasárnap
15.30:
Wolfsburg–Bielefeld (Tv: Sport2)
18.00: Werder Bremen–Hoffenheim (Tv: Sport2)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+1. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért a mérkőzés, a Bayern München 5–0-ra nyert.

90. perc: GÓL! EZ IS BENT VAN! Sané passza után Goretzka lövését blokkolták, így a labda Jamal Musiala elé pattant, a 17 éves tehetség pedig közelről nem hibázott. 5–0

86. perc: Ziccer! Goretzka került óriási helyzetbe, megpróbálta átmelni a labdát Trapp felett, de csak a kapust találta el.

83. perc: Óriási mentés! Sarr próbálta meg hazafejelni a labdát, Dost azonban majdnem lecsapott rá, ezzel megzavarta a nem túl jó ütemben kilépő Neuert, aki mellett elment a labda. Ám a német kapus nem hagyta annyiban, és becsúszva tisztázott a gólvonal elől.

74. perc: A vendégek is kihasználták az ötödik cserelehetőségüket, Ilsanker helyére Sow állt be.

73. perc: Comant Musiala váltotta a hazaiaknál.

72. perc: GÓL! OTT A NEGYEDIK! Sarr passza után a sérülése után visszatérő Leroy Sané húzott jobbról befelé, majd 18 méterről ballal lőtt, a labda pedig a kapu jobb oldalában kötött ki. 4–0

71. perc: Kettős csere a vendégeknél: André Silva és Touré le, Danny da Costa és Barkok be.

68. perc: Hármas csere a Bayernnél: Lewandowski, Müller és Douglas Costa le, Choupo-Moting, Javi Martínez és Sané be.

64. perc: Egy remek kontra végén Hernández könnyedén megszerezhette volna a hazaiak negyedik gólját, a francia azonban nem találta el a kaput.

A Bayern 20 gólnál tart a bajnokságban, ebből tízet Lewandowski szerzett…

60. perc: GÓL! EZZEL MINDEN BIZONNYAL ELDŐLT! Douglas Costa kiugratása után Robert Lewandowski átvette a labdát, majd 13 méterről jobb belsővel kilőtte a bal alsó sarkot. Mesterhármas! 3–0

55. perc: Trapp védett megint, de a játékvezető ezt most nem látta, így kirúgás következett.

53. perc: Védés! Hernández került helyzetbe, de estében leadott lövése után védett Trapp.

46. perc: Kimmich kapott sárga lapot.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

A második félidőre kettőt cserélt az Eintracht: Kamadát Younes, Zubert Chandler váltotta.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 2–0-ra vezet a Bayern München.

45+2. perc: Boateng is sárga lapot kapott, André Silvának taposott oda.

45. perc: Három perc a ráadás.

44. perc: Müller lőtt közelről, Zuberben azonban elakadt a labda.

41. perc: Schmidt a saját szemével is megnézi a történteket. Nincs tizenegyes, szöglet következik.

39. perc: Egy bal oldali szabadrúgás után André Silva kezéhez ért a labda tizenhatoson belül, jön egy kis videobírózás. Sőt, nem is ezt az esetet videózzás, hanem azt, hogy Haszebe szerelése után a japán kezéhez ért aa labda.

38. perc: Védés! Lewandowski tüzlet 16 méterről ballal, de Trapp védett, majd a vendégvédők eltakarították a labdát a tizenhatoson belülről.

36. perc: Rode lövése után Neuer könnyedén védett.

35. perc: Touré jobb oldali beadása után André Silva Sarr mellől fejelte a kapu fölé a labdát.

31. perc: Kamada bal oldali szabadrúgása után Touré fejelte a kapu fölé a labdát.

A Bayern München legutóbbi tíz bajnoki góljából nyolcat a lengyel csatár szerzett, a maradék kettőt pedig ő készítette elő.

26. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Kimmich jobb oldali szöglete után Robert Lewandowski hét méterről, Ilsanker mellett a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 2–0

23. perc: Müllert állították meg lesen.

19. perc: Megint André Silva volt lesen, Zuber későn passzolt a portugálnak.

18. perc: Sarr passza után Gortzka futtából lőtt, de a labda Douglas Cotában elakadt.

17. perc: Goretzka sárgult be,

16. perc: André Silvát állították meg lesen.

13. perc: Kimmich beadása után Trapp húzta le a labdát.

10. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A BAYERN! Müller és Coman játszott össze, végül utóbbi ugratta ki Robert Lewandowskit, aki állítgatás nélkül, 12 méterről, ballal kilőtte a bal alsó sarkot. 1–0

8. perc: Lewandowski kiugratása után Müller próbált meg sarkazni, de Trapp megszerezte a labdát.

7. perc: André Silva indult meg, de lövésig végül nem jutott.

4. perc: Zuber kísérleteztt 16 méterről, jobbal, de nem találta el a kaput.

3. perc: Davies nem tud ráállni a lábára, le kell cserélni. Lucas Hernández állt be a helyére.

2. perc: Közben Alphonso Davies maradt a földön, ápolni is kell. A visszajátszások alapján rosszul lépett, a bokáját fájlalja, lehet hogy azonnal cserélni is kell.

1. perc: Touré nem túl erős lövése után gond nélkül védett Neuer.

A müncheniek piros, a frankfurtiak fehér szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Hasonló pályaválasztás mellett legutóbb 2007-ben szerzett pontot a frankfurti együttes, Eintracht-győzelem pedig 20 éve született a Bayern otthonában.

A Bayern München a hét közben hazai pályán 4–0-ra legyőzte az Atlético Madridot a Bajnokok Ligájában.

A címvédő Bayern München három győzelemmel és egy vereséggel kezdte a bajnokságot, így jelenleg a második helyen áll. Az ötödik helyen álló Eintracht Frankfurt még veretlen, két győzelem mellett két döntetlent jegyez.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Bayern München–Eintracht Frankfurt mérkőzés a Bundesliga 5. fordulójában. Tartsanak velünk!