Bundesliga: nyolcgólos meccsen ütötték ki a Werdert

2018.10.28. 20:00
A Leverkusen kiütötte a Werdert (Fotó: AFP)
Háromgólos hátrányból egyszer felállt a Werder Bremen, Pavlenka kapusbakijai és Langkamp öngólja után viszont már nem tudott. A Bayer Leverkusen 6–2-re nyert Brémában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában.

A szezon egyik meglepetéscsapata a Werder Bremen, amely a fordulót megelőzően még a második helyen állt a Bundesliga tabelláján, a másik – ám sokkal inkább negatív – meglepetéssel kezdő Bayer Leverkusent fogadta odahaza, amely csupán a 15. volt a két együttes randevúja előtt.

Ennek ellenére a vendégek szereztek vezetést, Kevin Volland már a 8. percben a kapuba kotorta Karim Bellarabi centerezése után a labdát (0–1). Majd a félidő hajrájában két gyors kontra végén három találattal is ellépett vendéglátójától a Leverkusen – másodszor Julian Brandt, harmadszor Bellarabi talált be Jiri Pavlenka kapujába (0–3).

Fordulás után magára talált a Werder, amely a 60. minutumban Claudio Pizarro góljával szépített (1–3) – ezzel a perui veterán a Bundesliga második legidősebb gólszerzőjévé avanzsált 40 évesen és 25 naposan. A rekorder Miroslav Votava (40 év 121 nap) bajban lehet, ha tavasszal még gólképes lesz a brémai csatár...

A 63. percben már csak egy gól volt a két együttes között: Juja Oszako sarokrúgás után közvetlen közelről mattolta a leverkuseni kapust, a videobíró döntése után pedig megadták a találatot (2–3).

A hazai öröm azonban nem tartott sokáig: a 67. percben Kai Havertz ismét kétgólosra növelte a Bayer előnyét (2–4), majd Pavlenka borzalmas kijövetele után Aleksandar Dragovic is beköszönt, megpecsételve a brémaiak sorsát (2–5).

A 77. percben Havertz Sebastian Langkamp lábán megpattanó közeli lövése jelentette a Werder számára a kegyelemdöfést (2–6).

Gulácsi Péterék mérkőzéséről ITT olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ

Werder Bremen–Bayer Leverkusen 2–6 (C. Pizarro 60., Oszako 63., ill. Volland 8., Brandt 38., Bellarabi 45., Havertz 67., Dragovic 72., Langkamp 77. – öngól)
Korábban
Nürnberg–Eintracht Frankfurt 1–1 (Zrelák 78., ill. Haller 92.)
RB Leipzig–Schalke 0–0
Szombat

Hoffenheim–VfB Stuttgart 4–0
(Brenet 48., Joelinton 51., Belfodil 57., 60.)
Borussia Dortmund–Hertha BSC 2–2 (J. Sancho 27., 61., ill. S. Kalou 41., 91. – a másodikat 11-esből)
Mainz–Bayern München 1–2 (Boetius 48., ill. Goretzka 39., Thiago 62.)
Hannover–Augsburg 1–2 (Bebou 72., ill. R. Khedira 8., Finnbogason 63. – 11-esből)
Düsseldorf–Wolfsburg 0–3 (Weghorst 41. – 11-esből, Brekalo 73., Ginczek 80.)
Péntek

Freiburg–Mönchengladblach 3–1 (Petersen 1. – 11-esből, Waldschmindt 57., Holer 94., ill. Th. Hazard 20. – 11-esből)

1. Borussia Dortmund 9 6 3 29–10 +19 21
2. Bayern München 9 6 1 2 17–10 +7 19
3. Mönchengladbach 9 5 2 2 20–12 +8 17
4. Werder Bremen 9 5 2 2 17–14 +3 17
5. RB Leipzig 9 4 4 1 16–9 +7 16
6. Hertha 9 4 4 1 15–10 +5 16
7. Eintracht Frankfurt 9 4 2 3 20–13 +7 14
8. Hoffenheim 9 4 1 4 18–13 +5 13