Bundesliga: a Leipzig háromgólos győzelmet aratott a Freiburg felett

2020.11.07. 17:39
Angelino és Sallai Roland küzdelme (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójának szombati játéknapján az RB Leipzig 3–0-ra legyőzte hazai pályán a Freiburgot. A mérkőzésen Gulácsi Péter, Willi Orbán és Sallai Roland is kezdőként lépett pályára. A Mainz és a Schalke nem bírt egymással, ahogyan a Stuttgart és a Frankfurt sem; az Union Berlin kiütötte ellenfelét, a Hertha könnyedén nyert idegenben.

Az RB Leipzig–Freiburg mérkőzésről bővebben itt olvashat.

Augsburg–Hertha BSC 0–3

Nem hozott sok helyzetet az első félidő, de még ebben a játékrészben meg tudta szerezni a vezetést a berlini együttes. A 44. percben Matheus Cunha értékesítette a csapata számára megítélt büntetőt (0–1). A szünet után hat perccel már kétgólos volt a Hertha előnye, ekkor Dodi Lukebakio talált be (0–2). A végeredményt a 86. percben Krzysztof Piatek állította be (0–3). A Herthánál csereként beállt a 92. percben Dárdai Pál kisebbik fia, Dárdai Márton is.

Mainz–Schalke 2–2

A sereghajtó és az utolsó előtti összecsapásán a Mainz szerezte meg a vezetést a 6. percben Daniel Brosinski büntetője révén (1–0), de a 36. percben Mark Uth góljával egyenlített a Schalke (1–1). Még a félidő végén visszaszerezte előnyét a hazai gárda: ezúttal Jean-Philippe Mateta volt eredményes, a gól ismét tizenegyesből született (2–1). A Schalke azonban újra egalizálni tudott, méghozzá a 82. percben Jeremiah St. Juste öngóljának köszönhetően (2–2).

Union Berlin–Bielefeld 5–0

A fővárosiak már a 3. percben megszerezték a vezetést az újonc ellen, méghozzá a japán Endo Keita révén (1–0). Ezt követően az Union nagyon megszórta ellenfelét: a szünetig még Robert Andrich, valamint Sheraldo Becker is betalált (3–0), majd a második félidőben Max Kruse büntetőből, Cedric Teuchert pedig akcióból volt eredményes, beállítva ezzel az 5–0-s végeredményt.

VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 2–2

Az idén feljutó Stuttgart szerezte meg a 17. percben a vezetést Nicolás González büntetője révén (1–0). Húsz perccel később már kettő volt a hazaiak előnye, ekkor Gonzalo Castro talált a kapuba (2–0). A Frankfurt azonban nem adta fel, előbb André Silva szépített a 61. percben (2–1), aztán szűk negyedórával később David Abraham talált be, ami az egyenlítést jelentette (2–2).

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
RB Leipzig–Freiburg 3–0
(Konaté 26., Sabitzer – 11-esből, Angelino 89.)
Augsburg–Hertha BSC 0–3 (Cunha 44. – 11-esből, Lukebakio 51., Piatek 85.)
Mainz–Schalke 2–2 (Brosinski 6. – 11-esből, Mateta 45+2 – 11-esből, ill. Uth 36., St. Juste 82. – öngól)
Union Berlin–Bielefeld 5–0 (Endo 3., Andrich 13., S. Becker 45+2, Kruse 52. – 11-esből, Teuchert 89.)
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 2–2 (N. González – 11-esből, G. Castro 37., ill. André Silva 61., D. Abraham 75.)