Bundesliga: a BVB és a Bayern is kikapott, nem bennmaradó még a Hertha

M. D.M. D.
2022.04.30. 17:34
A Mainz teljesen megérdemelte győzte le a Bayernt (Fotó: AFP)
A már bajnok Bayern München idegenben a Mainztól (1–3), a Borussia Dortmund otthon a Bochumtól (3–4) kapott ki a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában. A Hertha az Arminia Bielefelddel, a Stuttgart a Wolfsburggal végzett döntetlenre.

Egy héttel azután, hogy a Borussia Dortmund legyőzésével biztossá tette a bajnoki címét, a Bayern München a Mainzhoz látogatott. Julian Nagelsmann az Ulreich – Pavard, Süle (Stanisic, 79.), L. Hernandez (Nianzou, 67.), A. Davies – Kimmich, Goretzka (Sané, a szünetben) – Sabitzer (Musiala, a szünetben), Choupo-Moting (Vidovic, 67.), Gnabry – Lewandowski összetételben szerepeltette együttesét, amely az első fél óra végén már kétgólos hátrányban volt, úgy, hogy Szalai Ádám korábbi csapata egyszer még a kapufát is eltalálta.

A 33. percben Robert Lewandowski szépített, ezzel új Bundesliga-rekordot ért el az egy idényen belül szerzett idegenbeli gólok számában (18), ám a fordulás után a hazaiak újra betaláltak, és teljesen megérdemelten nyertek 3–1-re.

A Mainz ezen a mérkőzésen sokkal jobban akarta a sikert – összesen 24-szer lőtt kapura, míg a bajorok csak négyszer –, hazai mutatója pedig imponáló ebben a bajnokságban: a 16 eddigi meccséből 10-et megnyert és csak kettőt veszített el, nála több pontot (34) hazai környezetben csak a Bayern (40) és a Dortmund (36) szerzett.

Nem Erling Haalandon múlt a Dortmund pontszerzése (Fotó: AFP)

A BVB szombaton gyűjthetett volna újabb hármat, de fordulatos, hétgólos meccsen kikapott a Bochumtól. A kék-fehérek kevesebb mint tíz perc játék után már 2–0-ra vezettek, ám utána a hazai csapat Erling Haaland triplájával fordított (a norvég csatár az első két gólját büntetőből lőtte). Volt azonban még egy csavar a meccsben, a Bochum a hajrában öt perc leforgása alatt szerzett még két gólt, így elvitte a három pontot a Signal Iduna Parkból, így már matematikailag is biztos, hogy a következő kiírásban is a Bundesligában szerepelhet.

A Dortmund összesen már 50 gólt kapott ebben a bajnoki idényben, annyit, mint a kieső helyen álló Arminia Bielefeld.

A délutáni mérkőzések hajrájáig úgy tűnt, hogy a Hertha bennmaradása is biztossá válik, de a hosszabbításban a berlini együttes gólt kapott a Bielefeldtől – ezzel az eredmény 1–1-re módosult –, míg a Stuttgart egyenlített a Wolfsburg ellen, így a legutóbbi három fordulóban hét pontot begyűjtő fővárosi együttes híveinek egy hetet még mindenképpen várniuk kell arra, hogy csapatuk kiharcolja az élvonalban maradást. A következő körben a Hertha a Mainzot fogadja, a Stuttgart a Bayern vendége lesz, míg a 17. helyezett Bielefeld a Bochumhoz látogat.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Augsburg–1. FC Köln 1–4
(Niederlechner 73., ill. Thielmann 12., Uth 15., Modeste 63., 77. – az elsőt 11-esből)
Arminia Bielefeld–Hertha BSC 1–1 (Nilsson 90+1., ill. Tousart 54.)
Borussia Dortmund–Bochum 3–4 (Haaland 18., 30., 62. – az első kettőt 11-esből, ill. Polter 3., Holtmann 8., Locadia 81., Pantovics 85. – 11-esből)
Mainz–Bayern München 3–1 (Burkardt 18., Niakhaté 27., Barreiro 57., ill. Lewandowski 33.)
VfB Stuttgart–Wolfsburg 1–1 (Führich 89., ill. Brooks 13.)