Bundesliga 2.: ikszelt a Hamburg, feljutott a Bielefeld!

H. T.H. T.
2020.06.16. 20:41
Most már biztos: ismét az élvonalban az Arminia Bielefeld (Fotó: AFP)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában 1–1-es döntetlent játszott a Hamburg az Osnabrückkel, ezzel eldőlt, hogy feljutott az élvonalba a Bielefeld.

Hiába szerzett vezetést a Hamburg Martin Harnik révén a 35. percben, Moritz Heyer egyenlített a második félidőben, így 1–1 lett a végeredmény.

Ez azt jelenti, hogy a HSV sem előzheti már meg a listavezető Bielefeldet, amely 2009-ben esett ki a Bundesligából. Az Arminia időközben három idényt is eltöltött a harmadosztályban, három éve pedig majdnem ismét kiesett a második vonalból.

Ha szerdán a Stuttgart nem nyer a Sandhausen ellen, a Bielefeld bajnoki címet is ünnepelhet. Ha a svábok három pontot szereznek, Uwe Neuhaus együttesének elég egy döntetlen a Darmstadt ellen, hogy bajnokként jusson fel.

A német másodosztály második helyezettje is automatikusan feljut a Bundesligába, míg a harmadik helyezett osztályozót játszik az élvonalban 16. helyen végző együttessel.

Hétfőn a Bielefeld 4–0-ra legyőzte a Dynamo Dresdent, a városban akkor már ünnepelni kezdtek a szurkolók.

A szurkolók már a hétfői meccs után érezték, ebből feljutás lesz (Fotó: AFP)