Bundesliga: Tuchel győzelemmel köszönt el a müncheni közönségtől, közel az ezüstérem

T. Z.T. Z.
2024.05.12. 19:23
FC Bayern München v VfL Wolfsburg - Bundesliga
A Bayern-szurkolók egy része azért hálás Thomas Tuchelnek (Fotó: Getty Images)
A Bayern München hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójának vasárnapi találkozóján. A német rekordbajnok ezzel a győzelemmel nagy lépéssel közelebb került a második helyhez.

A Real Madrid elleni hétközi, sikertelen Bajnokok Liga-elődöntőhöz képest felforgatta a csapatát a búcsúzó Thomas Tuchel, hiszen például az eddig rendre mellőzött, sokat kritizált Bryan Zaragoza, vagy Mathys Tel és Lovro Zvonarek is a kezdő tizenegyben kapott helyet. De Dayot Upamecano is visszatért a védelem közepébe, a középpályán pedig Leon Goretzka is ott volt a pályán. A Bayern München bár alighanem legszívesebben már túl lenne az idényen, még nem dőlhetett hátra, hiszen a második helyhez szüksége volt a három pontra a Stuttgarttal szemben vívott különpárbajban.

Az első félidőt meg is nyomták a bajorok, s erre nem volt válasza a jóval gyengébb erőkből álló Wolfsburgnak: a 4. percben a meglepetésként a kezdőbe jelölt Zvonarek talált be, majd a 13. percben Goretzka már kétgólosra növelte a rekordbajnok előnyét. Öt perccel később Zaragoza is megtalálta az utat a kapuba a wolfsburgi védők sűrűjében, ezt a találatot azonban a spanyol légiós nagy bánatára egy minimális les miatt visszavonta a játékvezető.

A második félidőben is nagy mezőnyfölényben futballozott a Bayern, de ezzel együtt vissza is vett a tempóból – így pedig már nemcsak egyoldalú volt a találkozó, hanem meglehetősen nagy unalomba is fulladt. Az eredmény sem változott, a Bayern minden megerőltetés nélkül győzött 2–0-ra, így az utolsó fordulót kétpontos előnyből várhatja a Stuttgarttal szemben az ezüstért folytatott csatában.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Bayern München–Wolfsburg 2–0 (Zvonarek 4., Goretzka 13.)
KÉSŐBB
19.30: Bochum–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)
KORÁBBAN
Darmstadt–Hoffenheim 0–6 (Bebou 2., 51., Beier 6., 44., Kaderábek 22., Kabak 26.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mainz–Borussia Dortmund 3–0 (Barreiro 12., Li Dzse Szung 19., 23.)
Freiburg–Heidenheim 1–1 (Doan 29., ill. Sessa 37.)
1. FC Köln–Union Berlin 3–2 (Kainz 45. – 11-esből, Tigges 87., Downs 90+2., ill. Knoche 15., Volland 19. –11esből)
Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 1–1 (Hack 9., ill. Dina Ebimbe 35.)
RB Leipzig–Werder Bremen 1–1 (Sesko 61., ill. Seiwald 35. – öngól)