Teniszlabda és játékautó után most repülőgépmodell zavarta meg a német bajnokit – videó

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.19. 09:12
Noah Atubolu, a Freiburg kapusa azonosítja a pályára repülő ismeretlen objektumot (Fotó: Getty Images)
Sallai Roland és Szalai Attila csapata, a Freiburg 3–3-as döntetlent játszott Frankfurt ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában. A mostanában megszokott szurkolói tiltakozás ezúttal sem maradt el, a második félidőben egy repülőgépmodell miatt kellett megszakítani a játékot.

A német szurkolók amiatt lázadnak, hogy a Német Futballiga (DFL) új tőkét, új befektetőket akar bevinni a Bundesligába. Emiatt korábban teniszlabdák bedobálásával akasztották meg a mérkőzéseket, majd Németh Andrásék meccsén táviránytós játékautók gurultak a pályára.

Ezúttal a Sallai Rolandot és Szalai Attilát foglalkoztató Freiburg mérkőzését akasztották meg a szurkolók. 2–2-es állásnál, a találkozó 52. percében egy modellrepülőgép szállt be a stadion légterébe, majd egy rövid körözés után a gyepen landolt. Ezután a szurkolók számos egyéb tárgyat is behajítottak a pályára, így csak ötperces szünet után folytatódhatott a 3–3-as döntetlennel záródó mérkőzés.

A pályára érkező repülőt ide kattintva lehet megnézni!

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
Vasárnap játszották
Freiburg–Eintracht Frankfurt 3–3 (Doan 30., Grifo 45+5. – 11-esből, Gregoritsch 90., ill. Marmus 27., Knauff 35., 72.)
Bochum–Bayern München 3–2 (Aszano 38., Schlotterbeck 44., K. Stöger 85. – 11-esből, ill. Musiala 14., Kane 90+4.)
Szombaton játszották
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 2–0 (Simons 14., Openda 57.)
Darmstadt–VfB Stuttgart 1–2 (Seydel 90+5., ill. Guirassy 14., Dahoud 90+2.)
Kiállítva: Stenzel (90+22., Stuttgart)
Heidenheim–Bayer Leverkusen 1–2 (Kleindienst 86., ill. Frimpong 45+2., Adli 81.)
Hoffenheim–Union Berlin 0–1 (Aaronson 84.)
Kiállítva: N'Soki (45+3.), ill. Volland (45+6.)
Mainz–Augsburg 1–0 (Van den Berg 43.)
Kiállítva: Pedersen (90+12., Augsburg)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 1–1 (Gerhardt 63., ill. Füllkrug 8.)