Bundesliga: erre ki számított? Otthon kapott ki a Werdertől a Bayern München

2024.01.21. 17:32
Szenvedett, és ki is kapott a Bayern München (Fotó: Getty Images)
Hatalmas meglepetéssel indult a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójának vasárnapi játéknapja: a Bayern München 1–0-ra kikapott hazai pályán a Werder Brementől. Később a Borussia Mönchengladbach otthonában nyert az Augsburg.

Egy Frankfurt elleni botlástól eltekintve szárnyalt a már 22 gólos Harry Kane vezette Bayern München a Bundesligában, de így sem dőlhetett hátra a tavaszi szezon kezdetén, hiszen Xabi Alonso Leverkusenje elképesztő idényt fut, továbbra is vereség nélkül. A Bayer szombaton is nyert, ráadásul rangadón az RB Leipzig ellen, így a Bayernen volt a sor, hogy zárkózzon.

A Werder Bremen elleni meccsen azonban fásultabbnak tűnt a csapat, mint a legtöbb héten: sok helyzetet alakított ki a Bayern (21 lövés), de rossz minőségű lehetőségek voltak ezek – összesen 1.48-as várható gól (xG) jött össze. Nos, a Werder Bremen támadójátéka sem váltotta meg a világot, de Mitchell Weiser az 59. percben bombaerős löketet küldött a léc alá, ez a gól pedig később győzelmet ért a vendégeknek.

A forduló záró mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach szerezte a találkozó első gólját. A 26. percben a hazaiak sarokrúgása után az Augsburg kapusa, Finn Dahmen rosszul számította ki a labda ívét, amely Alassane Pléa el került. A francia játékos magasan középre emelt, végül Jordan Siebatcheu kotorta a labdát a kapuba (1–0).

A szünet után pár perc leforgása alatt fordított az Augsburg. A 47. percben Phillip Tietz fejjel egyenlített (1–1), aztán az 51.-ben Arne Engels 12 méterről szépen helyezett a hosszúba (1–2). Az Augsburg elvitte mindhárom pontot.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Bayern München–Werder Bremen 0–1 (Weiser 59.)
Mönchengladbach–Augsburg 1–2 (Siebatcheu 26., ill. Tietz 47., Engels 51.)
KORÁBBAN
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 2–3 (Simons 7., Openda 56., ill. Tella 47., Tah 63., Hincapie 90+1. )
Darmstadt–Eintracht Frankfurt 2–2 (Justvan 61., Klarer 90+5., ill. Nkounkou 33., Knauff 51.)
Freiburg–Hoffenheim 3–2 (Höler 37., Grifo 55., Sallai 85., ill. Weghorst 57., Beier 77.)
Kiállítva: Guide (Freiburg, 82.)
Heidenheim–Wolfsburg 1–1 (Jenz 45+2. – öngól, ill. Cerny 7.)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 0–4 (Malen 12., 61., Füllkrug 58., Moukoko 90+2.)
Bochum–VfB Stuttgart 1–0 (Bero 50.)